Vaskereszt

Vaskereszt

Cross of Iron

Második világháború, keleti front, 1942-43. Az orosz hadsereg keményen állja a sarat. Túlélni! - visszhangzik a német kadétokban a kimondatlan parancs. Ám a birodalmi csapat új századparancsnokot kap Stransky kapitány személyében. A nemesi porosz családból származó katona csak egyet akar, essen el akárhány katona. Egy csillogó, melldagasztó vaskeresztet.

Rendező: Sam Peckinpah
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1977.01.28.

2018.11.03 Meldrum

Nagyon életszagú ,igazi háborús kultfilm. Nem olyan amiben a sztár színész a térkép előtt pózolva válik háborús hőssé és lesz a későbbiekben szobra. Itt benne vagyunk a sűrűjében és végre megtudja, aki akarja ,hogy nem a tábornokok és főtisztek vitté... Több

2017.08.31 Deku

Fantasztikus film! Könnyen elkápráztatja a nézőt a történet egyediségével és masszívan kikezdhetetlen stílusával. Nagy élményt tudott nyújtani és én szerettem ezt a filmet.

2016.01.26 juhasz-david93

Jó látni olyan háborús filmeket, amik kissé a németek szemszögéből mutatják be az eseményeket, üdítő kivétel ez a film a sok száz gyűlölködő vacak mellett.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap