A híd túl messze van (1977)

A Bridge Too Far

elekm90   2020. 09. 14.

Rendkívül monumentális háborús film, Richard Attenborough által remekül megrendezve. A színészi gárda is remek, nekem személy szerint Anthony Hopkins és Gene Hackman volt a kedvencem. Ami nem tetszett, hogy egy kicsit belesett a "sokat markol kevese... több»

harnas1207   2018. 12. 08.

Híres színészek, nagyszabású film. Nem szeretem az egyoldalú amerikai háborús filmeket, de ez kivétel. Nagyon szerettem gyerekként is és most is.

penzesisti   2017. 08. 25.

Hiteles és megindító háborús film. Nehezen indul, bontakozik ki a cselekmény, de összeségében teljesen rendben van. Jó szereplőválogatás, kitűnő dramaturgia.

Attila   2018. 04. 25.

Csak a színészlistát kell átböngészni és garantált a siker. Az ilyen kaliberű színészek nem akármilyen filmekhez adják adták a nevüket így elkerülhetetlen az 5 csillag :)

WaldyxMan   2016. 02. 22.

Nagyszabású háborús eseményhez nagyszabású film dukál. Nagyon hosszú, de nem rossz narratívájú film, igazán remek színészekkel.

sonolokojjo   2015. 09. 04.

A háborús filmek kedvelőinek, és azoknak, akik meg akarnak tudni valamit a második világháborúról, vagy a Market Garden-operációról, annak kötelező darab. Kissé túlnyújtott, és paradox módon az ismert színészek nem voltak a film előnyére, de mindezek ellenére az egyik legjobb háborús film, nagyon autentikus.

Gene Hackman
Laurence Olivier

A 7. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1977-ben.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Audrey Hepburnnek is felajánlották a női főszerepet, ám végül Liv Ullmann kapta (aki korábban a 40 Carats-ban is elvállalta Hepburn helyett a főszerepet). Úgy tűnik a színésznő azokból a filmekből csinál karriert, amelyeket Audrey Hepburn visszautasít. Az eset még egyszer, a Richard ügyei című brit tv-filmmel kapcsolatban is megtörtént.

Alf Joint kaszkadőr súlyosan megsérült abban a jelenetben, amikor leesik a tetőről, ugyanis elvétette a matracot.

A kaszkadőrökért felelős Vic Armstrong szerint több, mint 100 kaszkadőrt használtak a filmben.

A speciális effektusokért felelős, John Richardson megsérült a forgatás ideje alatt miközben BMW-jét vezette, sajnos barátnője pedig életét vesztette a balesetben.

Robert Redford állítólag 2 millió dollárt kapott a filmben vállalt szerepéért, amit mindössze két hét alatt vettek fel.

A film 14 Oscar-díjast sorakoztat fel, akik közül 7-en színészek, bár egyikük sem ezért a filmért kapta a kitüntetést.

A film, Cornelius Ryan azonos című regénye alapján készült.