fcbnandi   2015. 10. 30.

régebben TV-ről vettem fel VHS-re mert nagyon tetszett, amikor először láttam. Annyira régi ez a film, hogy a régisége ad egy alaphangulatot az egész filmnek. A zenéje is nagyon jó lett. Háborús filmeket kedvelőknek kötelező.

Rajkó   2017. 04. 20.

Több szempontból is remek film, bár a történelmiségét fenntartásokkal fogadnám. Nem igazán kísérli meg "helyretenni" a történelmet, ami persze nem is elvárás. Aki kedveli a műfajt, annak biztosan tetszeni fog. Mivel nem csak nyers történelmi téma, hanem élménygazdag is.

kasztni   2016. 08. 13.

Te jó ég, mennyire jó ez a film. Ma már nem készülnek ilyenek, az biztos. Egyszerűen monumentális, a legapróbb részletekig kidolgozott. Henry Fonda alakítása megismételhetetlen, a díszlet lélegzetállító. Soroljam még? Egyszerűen ezt a filmet látni kell!

Williamgek   2015. 08. 30.

John Wayne sosem tartozott igazán a kedvenceim közét, de ebben a filmben remekül alakít. Bár a történet kiszámítható és talán egy kicsit patritotikus is. Ennek ellenére nagyon élvezetes.

Richard Burton
Frank Finlay
Robert Ryan
Steve Forrest
Robert Mitchum

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

(dulkap )

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1962-ben.

(dulkap )

A Schindler listája megjelenéséig ez a film volt a legnagyobb költségvetésű fekete-fehér film.

(ArpiHajdu és Réci )