Videók

1941 nyarán az amerikai-japán viszony meglehetõsen feszült, de még mindenki abban reménykedik, hogy a vitás kérdéseket sikerül diplomáciai úton rendezni. A japánok azonban már felkészültek egy Pearl Harbour elleni meglepetésszerû támadásra. Az amerikai hírszerzés… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 1970.09.23.

2017.10.16 Deku

Ez aztán borzalmas lett, akkora mélyrepülést tartott a film, hogy rossz volt nézni. Ettől a filmtől bizony én nem voltam odáig, sőt nem hogy odáig nem voltam de egyenesen nem kedveltem. Az eleje egész nézhető viszont még azt a keveset is elveszi az első fél óra után.

2016.09.11 stif

Én elhiszem hogy ez egy fontos film, de szerintem attól még nem kellett volna ennyire elnyújtani. Mindenesetre néhol rendkívül vontatott. Másrészt nagyon jól fel van építve, annak ellenére is, hogy néhol unalmasak a párbeszédek, vagy épp a jelenetek, de bármennyire is morbid, a végére eléggé pörgős lesz.

2016.05.06 miki

Az egyik kedvenc háborús filmem. Szerintem mélységesen elgondolkodtató, megmutatja a háborúnak azon részeit, amiket szerencsére nincs lehetőségünk megtapasztalni. Én amondó vagyok, hogy ezt a filmet mindenkinek látnia kéne egyszer.

2015.03.09 Sziszi

Akit egy kicsit és érdekel a történelem, annak látnia kell ezt a filmet, megdöbbentő és lebilincselő! Meglehetősen hűen és naturalisztikusan tárja elénk a Japán Pearl harbour-i támadást.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

(2015. 05. 04.)
Tora!Tora!Tora!
Hol volt a légvédelem? Elaludt a titkosszolgálat? Hogyan tudtak a japán gépek észrevétlenül behatolni Pearl Harbor légterébe és hatalmas pusztítást rendezni? Ki a felelős ezekért a hibákért? Ezekre a kérdésekre keresi a választ ez a nem mostanában készült kiváló film... Több