A szarvasvadász

(The Deer Hunter)

Ghotik  2016. 10. 06.

Úgy gondolom hogy ez a film egy igazi időtálló klasszikus. Van egy nagyon is egyedi hangulata, kevés ilyen különleges filmet láttam. Lelkileg nagyon is mélyreható film, de a néző akkor érti és értékeli igazán a filmet, ha az események mögé néz és a mélyebb tartalomra koncentrál. Összetett és érzelmileg megfogja az embert. Ehhez az is hozzájárul, hogy a színészek alakítása profi, nagyon hitelesen alakítanak.

erare  2015. 02. 20.

Nem szeretem a háborús filmeket. De ez a film kegyetlenül jó! Erős és odavág; valóban taccsra teszi a napomat, annyira a hatása alá kerül az ember, de látni kell. Egyszer, kétszer biztosan.

MrBlond  2014. 10. 05.

Órákig csak néztem magam elé a film után, és csak sokkal később tudtam elkezdeni zokogni. Nagyon kikészültem a filmtől. Soha többet nem nézem meg, ezek a mély drámák, zord valóságok nem nekem valóak. A kevésbé nyomasztó filmeket szeretem csak. Szerintem a film inkább gyönyörködtessen, eléggé borzalmas a valóság maga.

ArpiHajdu és Réci  2016. 11. 19.

Nehezen tudok mit mondani erről a filmről. Egy biztos: nagyon hosszú és megpróbál nagyon részletes lenni. Először az tűnt fel számomra, hogy nagyon egyenletes akart lenni: egy órában megismerjük a három főszereplő környezetét, ráhangolódunk az eseményekre, a következő órában bekerülünk Vietnamba (egy hirtelen, de jobban belegondolva igencsak bravúros vágással), megismerjük a háború embertelenségét, majd a következő egy órában arról kapunk képet, hogy a három szereplő három különböző módon dolgozza fel a háborúban átélteket.
Szeretem a háborús filmeket, azokat is, amelyek nemcsak a csatajelenetek minél látványosabb kivitelezésére helyezik a hangsúlyt, hanem kicsit filozofálnak, megpróbálják gondolkodásra serkenteni a nézőt. A problémám A szarvasvadásszal viszont az, hogy nagyjából a film közepétől iszonyatosan vontatottá válik, s időnként már-már az elalvás ellen kellett küzdenem (tipp annak, aki nem látta: ne este 8-9 óra magasságában kezd el nézni, vagy akkor igyál sok kávét, esetleg teát.) A színészi alakítások közül én Christopher Walken helyett inkább De Niróét és Meryl Streepét emelném ki, s bár Walken utolsó jelenete tényleg szuper, összességében én nem nevezném a filmbeli játékát élete alakításának. A fényképezés tényleg bravúros, és a vágás is helyenként nagyon profi, emellett remek a zene is (hiába, John Williams az egyik legnagyobb zeneszerző, ehhez kétség sem férhet), de ez a történet a maga lassúságával és vontatottságával sokat ront az élvezeti értékén. Legalábbis nálam. Lehet jönni azzal, hogy milyen szépen mutatja azt, hogyan változtatja meg az ember viselkedését a háború, de meglátásom szerint erről számos, s ezt a témát jobban körüljáró alkotás született. Így összességében én nem tudok jobb pontszámot adni, mint 3/5

Deku  2017. 07. 10.

Volt már ennél jobb film élményben is részem. Ez most kevéssé hozta azt a szintet amit elvártam tőle a tartalma alapján. Ennyire filmet elrontani, szörnyen rémes dolog.. Szinte szó szerint mondhatom, hogy nézhetetlen. Semmi eredetit nem véltem benne.

Christopher Walken
Christopher Walken
Robert De Niro

Az esküvői jeleneteket Cleveland-ben vették fel egy orosz ortodox templomban. Állítólag 5 napig forgatták a táncos jeleneteket és a színészeknek nonstop ugrálnia kellett. Van egy jelenet, amikor John Cazale és Robert DeNiro elesnek a táncparketten, ez valójában így történt, ugyanis teljesen ki voltak merülve a színészek.

Egyes hírek szerint Michael Cimino hazudott a Vietnamban töltött katonai szolgálatával kapcsolatban, hogy jobb hírben és hitelesebbnek tüntesse fel a filmben ábrázolt jeleneteket. Később kiderült, hogy Cimino valóban csatlakozott a hadsereghez 1962-ben, ám mindössze 6 hónapot töltött szolgálatban és soha nem csatlakozott a Különleges Alakulathoz.

A TimeOut Magazin által megkérdezett színészek szerint minden idők legjobb 100 filmje közül a 84.

(wintermat)