Vélemények: A szarvasvadász (1978)

harnas1207   2022. 03. 28.

A 2000-es évek elején kaptam ajándékba DVD formában. Nagyon jó ajánlásai voltak, de borzalmas élmény lett. Már akkor, huszonvalahány éves filmként is brutálisan elavult, vontatott és unalmas volt. Tisztelem az ilyen klasszikus filmeket, de nem tudom úgy értékelni őket, mintha 30 évvel idősebb lennék.

Deku   2017. 07. 10.

Volt már ennél jobb film élményben is részem. Ez most kevéssé hozta azt a szintet amit elvártam tőle a tartalma alapján. Ennyire filmet elrontani, szörnyen rémes dolog.. Szinte szó szerint mondhatom, hogy nézhetetlen. Semmi eredetit nem véltem benne.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 19.

Hosszú és részletes

Nehezen tudok mit mondani erről a filmről. Egy biztos: nagyon hosszú és megpróbál nagyon részletes lenni. Először az tűnt fel számomra, hogy nagyon egyenletes akart lenni: egy órában megismerjük a három főszereplő környezetét, ráhangolódunk az esemén... teljes kritika»

erare   2015. 02. 20.

Nem szeretem a háborús filmeket. De ez a film kegyetlenül jó! Erős és odavág; valóban taccsra teszi a napomat, annyira a hatása alá kerül az ember, de látni kell. Egyszer, kétszer biztosan.

dailyfilmsan   2019. 12. 30.

A film maga nehezen bontakozik ki. A 3 órás játékidő fele egy esküvő ami mutat is a nézőnek valamit de sok mindent azért nem. A központban a háború okozta testi, lelki sérülések állnak, egyértelműen az övék a főszerep, egy hatalmas kontraszttal ami k... több»

Bizsu82   2015. 02. 01.

Nagyon mélyreható, kemény film, csak érzelmileg erőseknek ajánlom. Nagy "élményt"nyújt, igazán megrendítő, erős film, mely a brutális valóságot mutatja.

Ghotik   2016. 10. 06.

Úgy gondolom hogy ez a film egy igazi időtálló klasszikus. Van egy nagyon is egyedi hangulata, kevés ilyen különleges filmet láttam. Lelkileg nagyon is mélyreható film, de a néző akkor érti és értékeli igazán a filmet, ha az események mögé néz és a m... több»

MKristijan   2016. 11. 18.

A vietnámi háború hagyta nyomok, és az akkor divatba jött oroszrulett keveréke. Lassú film, de mégis tartalmas, és bemutatják azt hogy milyen is visszatérni a borzalmakból.

MidoD7   2019. 04. 21.

Nem volt semmi hiba a filmben. Szuperül valósították meg a már eleve fantasztikus forgatókönyvet. Szeretem, hogy tele van izgalommal, és nem hiányzik belőle a humor sem.

ocso   2015. 02. 28.

Felkavaró és kegyetlen. Garantáltan nem lesznek szép álmaid utána. Nem tudnám még egyszer rávenni magam, hogy megnézzem.annyira brutális. Kiváló színészi alakítás.

norbi0102   2016. 02. 10.

Az egyik legerősebb vietnámi háborús film, annak minden borzalmával és embertelenségével. A háború sose tud nemes és hősies lenni, mindenkit megváltoztat és a legtöbbször nem a jó irányba, és a borzalmakkal teli világból nincs visszaút, soha nem fogod tudni folytatni a régi életed.

adamkatka   2016. 10. 07.

Személyes kedvencem Christopher Walken. A film ilyen karakterekkel rossz nem lehet. Engem személy szerint lenyűgözött. Zseniális alkotás minden szempontból. Nagyszerű rendezés és karakterek.

valery   2017. 01. 24.

Meryl Streep, Robert de Niro és Christopher Walken nagyon nagy szerepet alakít a filmben, istenien játszanak. Megfogott a film tartalma és mondanivalója, mindenkinek ajánlom, komoly, érdekes film.

FarZoo   2015. 06. 25.

Egy egyedülálló, nagyon jól összerakott film, aminek nagy mondanivalója van. Egy igazán magával ragadó, megfogó film. Színészi alakításban kiváló, egy sajátos hangulatú alkotás.

Enjoy   2017. 02. 09.

Robert De Niro is a kedvenc színészeim közé tartozik. Elképesztően jól alakít ebben a filmben is, hozzák formájukat. Igazi időtálló klasszikus thriller, profi rendezés. Egyedi, utánozhatatlan.

fancsi094   2015. 06. 15.

Edeske   2016. 05. 23.

Van mondanivalója a filmnek és valóban elgondolkoztatja a nézőt. Megfogó, lélekbe ható film, amiben a szereplők alakítása tökéletes és meggyőző. Profi film, profi rendezés, profi színészi alakítás.

Blindspot   2015. 10. 16.

Könnyen kedvelhető kis műről van itt szó. Azoknak tetszhet ez inkább, akik könnyedebb kikapcsolódásra vágynak és nem valami korszakalkotó dobásra. Legalábbis ez az én véleményem, nekem viszont nagyon bejött.

VK   2017. 03. 27.

Van egy egyedi hangulata a filmnek, ami utánozhatatlan és profi. Igazi mondanivalója és tanulsága van. Profik a szereplők, nagyon jól hozzák a karaktereket.

Henczi   2015. 03. 31.

Mély tartalmú film, aminek komoly mondanivalója van. Az emberi érzések szókimondó, valódi bemutatása. Zseniális alkotás, hatalmas hangulata van. Klasszikus, aladarab.

tilino   2017. 02. 18.

Igazi klasszikus film ahol a színészek nagyon jól alakítanak. Mindenkinek egyszer az életben látnia kell! Nincsen tele üresjáratokkal és sablonokkal. Nehezen lehet kiszámítani a történetet igazán érdekfeszítő!

Akodako   2015. 05. 30.

Egy érzelmileg mélyreható és különleges atmoszférájú film, megfogó, magával ragadó ,kemény, erős film nagy mondanivaloval, hibatlan egyedülálló színészi alakítással.

vesztingerkitti   2017. 01. 08.

Christopher Walken talán legütősebb filmje, izgalmas, hiteles, lenyűgöző történet és megható drámai jelenetekben gazdag. Nagyon nagy a sztori, szomorú és átható a történet. Kemény, nehéz film.

idefix   2015. 03. 20.

Személyes kedvencem Christopher Walken. Nagyon egyedi karakter, a film sem a megSzokott élményt nyújtja. Van egyfajta érdekes atmoszférája, amely végig érezhető.

Bimbi   2015. 02. 10.

Hatalmas film valódi mondanivalóval, eszméletlen hangulattal. Valós értéket képvisel, a kőkemény valóságot mutatja be.

Dniel   2016. 02. 09.

Véleményem szerint ez egy hatalmas film valódi mondanivalóval, eszméletlen hangulattal. A kőkemény valóságot mutatja be. Egy szóval körbe lehetne írni ezt a filmet: lélegzetelállító!

MrBlond   2014. 10. 05.

Órákig csak néztem magam elé a film után, és csak sokkal később tudtam elkezdeni zokogni. Nagyon kikészültem a filmtől. Soha többet nem nézem meg, ezek a mély drámák, zord valóságok nem nekem valóak. A kevésbé nyomasztó filmeket szeretem csak. Szerintem a film inkább gyönyörködtessen, eléggé borzalmas a valóság maga.

Robert384040   2020. 12. 05.

Az egyik legnagyobb film a világon! Igen sok évvel ezelőtt láttam.

totykos   2016. 03. 04.

DarkMoss   2015. 03. 09.

Nagyon erős film, nyomasztó, hátborzongató, utána órákig nem tud az ember a hatása alól szabadulni. Christopher Walken hatalmas alakítást nyújt. Nagyon megrázó alkotás, de szerintem a középiskola végén mindenkinek meg kéne nézni, csak hogy tisztában legyen a harc, az erőszak, a kínzás mentális következményeivel.