mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Abban az időben nagyon felkapták ezt a filmet, pedig számomra középszerű, sőt egyes ponton értelmetlen, plusz ferde tükörrel mutatja be a hazafiasságot.

Deku   2017. 07. 10.

Az egyik legjobb háborús film nem hiányzik belőle semmi, Tom Hanks kiválóan alakít, végig izgalmas tud maradni e mellett pedig a drámai hangulata nagyszerűen kiemelkedik.

HercegPeter   2016. 12. 04.

A kedvenc háborús filmem. Van benne minden ami egy ilyen filmben fontos. Akció, dráma komoly párbeszédek. Bemutatja az emberi életbenmaradási ösztön erősségét és azt is, hogy a kötelességtudat még ennél is fontosabb lehet.

Puncs   2019. 04. 05.

Számomra ez a film egy kissé túl van értékelve. Nem vitatatom, hogy bővelkedik erős jelentekben, és a színészi játékok is rendben vannak, Tom Hanks az egyik kedvenc színészem. Nekem az alapsztori mégis egy kissé együgyű. A háború közepén egyetlenegy közlegény élete annyira felértékelődik, hogy tíz, tizenöt másik ember életét is feláldozzák azért, hogy megmentsék. Hát, nekem ez egy kicsit abszurd. Ez a film minden bizonnyal az amerikai közönségnek készült, sugallja a kisembereken is segítő Amerika mítoszát.

HETEDIK   2019. 01. 27.

A film nyitójelenete minden idők legjobb háborús nyitójelenete, aki ezt vitatja az egyszerűen nem ért a filmezéshez. Olyan brutálisan és realistán van visszaadva az egész, mint ha mi magunk is ott lennénk a D napon, valami eszméletlenül nyomasztó és látványos. Aztán a film sajna leül és jön a blöd sztori, mentsük meg egy anya utolsó gyerekét...azt hiszem aki kicsit is tudja, mennyit számított annó egy közkatona tudja, mennyire nevetséges az egész felvetés, na ezért nem lesz sose kedvencem Spielberg ezen filmje. Lehet akármilyen hiteles és látványos a film, ez a Ryan közlegény megmentése sztori akkor is egy rossz vicc. Kár...

Barry Pepper
Tom Sizemore
Vin Diesel
Adam Goldberg
Giovanni Ribisi
Tom Sizemore
Jeremy Davies

Összességében elmondható, hogy még mindig az egyik legjobb és legegyedibb háborús film elé ül le az, aki a Ryan közlegény megmentését választja, mely a hangulatnak és a karaktereknek köszönhetően bátran újranézhető többször is. Annak ellenére, hogy az amerikai zászló lobogása zárja keretbe, annak tükrében megbocsátható, hogy Ryan mégis csak egy háborúban a megmentőitől kapta az életet, de még így se biztos abban, hogy helyesen élt. Ezt az egyetemes kérdést pedig életünk alkonyán anélkül is feltehetjük, hogy háborús veteránok lennék. 8,5/10 több»

Az Oscar-díj átadók egyik legnagyobb meglepetése volt, hogy az elnyert Golden Globe után a film nem nyerte meg az Oscar-díjat. Helyette a Szerelmes Shakespeare lett a legjobb film 1999-ben.

(GedyPapa)

A Rotten Tomatoes oldalán 92%-os értékelést kapott 130 kritika alapján.

1998-ban a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.