mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Abban az időben nagyon felkapták ezt a filmet, pedig számomra középszerű, sőt egyes ponton értelmetlen, plusz ferde tükörrel mutatja be a hazafiasságot.

Puncs   2019. 04. 05.

Számomra ez a film egy kissé túl van értékelve. Nem vitatatom, hogy bővelkedik erős jelentekben, és a színészi játékok is rendben vannak, Tom Hanks az egyik kedvenc színészem. Nekem az alapsztori mégis egy kissé együgyű. A háború közepén egyetlenegy közlegény élete annyira felértékelődik, hogy tíz, tizenöt másik ember életét is feláldozzák azért, hogy megmentsék. Hát, nekem ez egy kicsit abszurd. Ez a film minden bizonnyal az amerikai közönségnek készült, sugallja a kisembereken is segítő Amerika mítoszát.

Deku   2017. 07. 10.

Az egyik legjobb háborús film nem hiányzik belőle semmi, Tom Hanks kiválóan alakít, végig izgalmas tud maradni e mellett pedig a drámai hangulata nagyszerűen kiemelkedik.

HercegPeter   2016. 12. 04.

A kedvenc háborús filmem. Van benne minden ami egy ilyen filmben fontos. Akció, dráma komoly párbeszédek. Bemutatja az emberi életbenmaradási ösztön erősségét és azt is, hogy a kötelességtudat még ennél is fontosabb lehet.

dailyfilmsan   2018. 03. 14.

Tom Hanks az az ember aki ha háborús filmről van szó majdhogynem elengedhetetlen kellék. Már csak a rutin szakértővé teszi és profivá. Ez a film egy kultikus kötelező film! Rémhosszú de hát a háború is hosszabbra sikeredett mint remélték. De amellett hogy hosszú NEM UNALMAS. Minden egyes harctéri jelenetről elhiszi az ember hogy valódi pedig még a 2000-es évek előtt készült. Dicséret a mellékszereplőknek nagyot alakítanak, bár maga Ryan közlegény nem nyújt maradandót de a szövegkönyve is igen vékonykára sikeredett. Összegezve: Hossz, de jó film , megtört szellem, és vérfürdő, mondvacsinált nemes cél. ( Teszem hozzá erre rá is világítanak a film végefelé)

Barry Pepper
Tom Sizemore
Vin Diesel
Adam Goldberg
Giovanni Ribisi
Tom Sizemore
Jeremy Davies

Összességében elmondható, hogy még mindig az egyik legjobb és legegyedibb háborús film elé ül le az, aki a Ryan közlegény megmentését választja, mely a hangulatnak és a karaktereknek köszönhetően bátran újranézhető többször is. Annak ellenére, hogy az amerikai zászló lobogása zárja keretbe, annak tükrében megbocsátható, hogy Ryan mégis csak egy háborúban a megmentőitől kapta az életet, de még így se biztos abban, hogy helyesen élt. Ezt az egyetemes kérdést pedig életünk alkonyán anélkül is feltehetjük, hogy háborús veteránok lennék. 8,5/10 több»

Az Oscar-díj átadók egyik legnagyobb meglepetése volt, hogy az elnyert Golden Globe után a film nem nyerte meg az Oscar-díjat. Helyette a Szerelmes Shakespeare lett a legjobb film 1999-ben.

(GedyPapa)

A Rotten Tomatoes oldalán 92%-os értékelést kapott 130 kritika alapján.

1998-ban a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.