Ellenség a kapuknál (2001)

Enemy at the Gates

Ed Harris
Rachel Weisz
Joseph Fiennes
Ed Harris

erahurka   2022. 08. 19.

Uram borogass, micsoda pátoszos nyáltenger! Egyszerűen nem hittem el, mit csináltak egy jó mocskos ruszki háborús sztoriból. Na jó, azt azért meg kell adni neki, hogy elég mocskos volt a díszlet, meg az elején mutatják azt is, ahogy lelövik a dezert... több»

csd   2020. 10. 23.

Nincs feloldódás

Akit egyszerűen teljesen beszippantanak a háborús történelmi filmek, az bizony ide is megérkezik. Az Ellenség a kapuknál talán némi csalódást okozhat majd azoknak, akik valami nagyon pörgős akcióra számítanak. Ez egy feszültséggel teli történelmi dráma, amely a nagy elődökkel ellentétben az egyéni drámára helyezi a hangsúlyt, és ez a dráma egyáltalán nem oldódik fel a tömegben. Kihagyhatatlan darab.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 07.

Nagyszerű háborús film, az egyik kedvencem. Nagyon jó alakításokat lehet látni mint Ed Harris és Jude Law jóvoltából.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 29.

Nálam ez a film csak átlagos. Az amik kissé túllőttek a célon,ezzel kissé lerombolva a hitelesség kapuit,és nemcsak Sztálingrádban,hanem nálam is. Ed Harris, és Jude Law jól játszott, jól meg van csinálva a szétlőtt város, de röviden,és tömören ennyi. Egyszer nézős.

Deku   2017. 07. 11.

Az az egy tény, hogy mint háborús film tökéletes viszont az én fantáziámat nem mozgatta meg. Ehhez kellett volna valami extra amit én itt nem éreztem. Viszont a színészek nagyszerűen játszottak.

Filmelemző   2018. 05. 05.

Sokan bírálták ezt a filmet azzal, hogy túlontúl amerikanizálva és a történteket meghamisítva mutatja be a sztálingrádi csatát. Elismerendő, hogy bőven vannak benne túlzások, csúsztatások (mint a megfutamodásra kényszerülő, meghátráló szovjet katonák... több»

elekm90   2020. 02. 23.

Kétségkívül igazi hollywoodi, mégis nagyon szórakoztató háborús akciófilm két fejvadász macska-egér játékáról, illetve a világháború alatti propaganda működéséről. Senki ne várjon komoly háborús drámát és akkor nem fog csalódni. 7,5/10

Egy nagyjából 300 fős csapat közel öt hónap alatt készítette el a filmben látható mű tetemeket.

(Nk)

Zajcev saját háborús jegyzetein kívül nem létezik bizonyíték König őrnagy létezésére.

(Nk)

Ludmilla karaktere vélhetően utalás a híres szovjet mesterlövészre, Lyudmila Pavlichenkora, aki több mint 300 embert ölt meg, többet, mint Vassili Zaitsev, aki kb. 257-et.

(Nk)

Ed Harris és Jude Law kifejező tekintetük miatt kapták meg szerepeiket, ennek megfelelően sok olyan rendezői utasítást kaptak, hogy szavak nélkül fejezzenek ki bizonyos érzelmeket.

(SódóGA)

A film premierje a stúdió kérésére majdnem fél évet csúszott.

(SódóGA)