Ellenség a kapuknál

Rachel Weisz
Joseph Fiennes
Ed Harris
Jude Law

A második világháború egyik sorsdöntő csatájára készül a szovjet és a német hadsereg. Ha Sztálingrád elvész, azzal megpecsételődik Európa sorsa. Hogy az elcsigázott szovjet katonák lelkesedését visszaszerezzék, a propagandagépezet egy egyszerű, ám különleges lövésztehetséggel bíró,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Írország
Premier (HU): 2001.04.19. | HBO Max (2022.08.15.)

2023.07.13 Harper

Látványos háborús film apró szépséghibákkal

Az ellenség a kapuknál egy látványos háborús film, mely valós eseményekre épül. Sztálingrád ostroma fél éven keresztül tartott 1942 augusztusától 1943 februárjáig, mely idő alatt háromszázezer német katona támadta a Sztálinról elnevezett várost. A szovjetek kétszéz-kétszázötvenezres haderőt vetettek be, viszont végrehajtották Sztálingrád bekerítését és teljes elvágását. A film egy konkrét szovjet mesterlövész, Vaszilij Zajcev (Jude Law) történetét és hőssé válását mutatja be. Láthatunk fantasztikus képeket a szétlőtt Sztálingrádról, az utcai harcokról és a német, illetve szovjet rohamokról. Különleges a szerelmi szál is az orosz lövész és a szépséges Tania (Rachel Weisz) között. Sok vád érte a filmet, amiért több jelenete a valóságtól elrugaszkodott, mint az a túlzás, hogy az oroszok péppé lőtték saját katonáikat, ha megfutamodtak. Ebben van valami, de a film akkor is izgalmas. Jó a rendezés, elismerés illeti Jean-Jacques Annaud munkáját. Nekem nagyon bejött ez a film, többször láttam, mindig tetszett, nem untam meg. Értékelésem: 75-80%.

2020.10.23 csd

Nincs feloldódás

Akit egyszerűen teljesen beszippantanak a háborús történelmi filmek, az bizony ide is megérkezik. Az Ellenség a kapuknál talán némi csalódást okozhat majd azoknak, akik valami nagyon pörgős akcióra számítanak. Ez egy feszültséggel teli történelmi dráma, amely a nagy elődökkel ellentétben az egyéni drámára helyezi a hangsúlyt, és ez a dráma egyáltalán nem oldódik fel a tömegben. Kihagyhatatlan darab.

2017.03.07 Laca//Ho/rr/oR//

Nagyszerű háborús film, az egyik kedvencem. Nagyon jó alakításokat lehet látni mint Ed Harris és Jude Law jóvoltából.

Nálam ez a film csak átlagos. Az amik kissé túllőttek a célon,ezzel kissé lerombolva a hitelesség kapuit,és nemcsak Sztálingrádban,hanem nálam is. Ed Harris, és Jude Law jól játszott, jól meg van csinálva a szétlőtt város, de röviden,és tömören ennyi. Egyszer nézős.

2018.05.05 Filmelemző

Sokan bírálták ezt a filmet azzal, hogy túlontúl amerikanizálva és a történteket meghamisítva mutatja be a sztálingrádi csatát. Elismerendő, hogy bőven vannak benne túlzások, csúsztatások (mint a megfutamodásra kényszerülő, meghátráló szovjet katonák... Több

A film történelmi alapját képező sztálingrádi csata 1942. augusztus 21-én kezdődött, amikor megkezdődtek a légicsapások a város felett, és 1943. február 2-án ért véget, amikor a sztálingrádi német erők főparancsnoka, Friedrich Paulus megadta magát. Szerző: Disztópia

A filmbeli Kőnig őrnagy alakjának egy Heinz Thorvald nevű Wehrmacht ezredes felel meg, akik valóban szinte párbajt vívott Zajcevvel a sztálingrádi csata alatt.Szerző: Harper

Zajcev, aki a film központi karaktere, valóban a szovjet hadsereg egyik legsikeresebb mesterlövésze volt. Teljesítményét a II. világháború alatt a külföldi (nem szovjet) mesterlövészek közül leginkább egy Simo Häyhä nevű finn mesterlövész tudta túlszárnyalni, aki a finn-szovjet téli háborúban 505 igazolt találatot ért el.Szerző: von Hermanitz

Egy nagyjából 300 fős csapat közel öt hónap alatt készítette el a filmben látható mű tetemeket. Szerző: Nk