Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 07.

Nagyszerű háborús film, az egyik kedvencem. Nagyon jó alakításokat lehet látni mint Ed Harris és Jude Law jóvoltából.

Deku   2017. 07. 11.

Az az egy tény, hogy mint háborús film tökéletes viszont az én fantáziámat nem mozgatta meg. Ehhez kellett volna valami extra amit én itt nem éreztem. Viszont a színészek nagyszerűen játszottak.

harnas1207   2018. 11. 29.

Valós eseményeken alapuló háborús film. Izgalmas volt és nagyszerű színészek szerepelnek benne. Kifejezetten bírom Ed Harris negatív szerepeit.

MidoD7   2019. 04. 12.

A tökéletes szórakoztatást adta, amire épp a pillanat hevében vágytam. Nem tudom, hogy miért hurrogják le páran, pedig amire szolgálnának a filmek, azt ez az alkotás megadja. Szórakoztat és éberen tart az utolsó percig.

Filmelemző   2018. 05. 05.

Sokan bírálták ezt a filmet azzal, hogy túlontúl amerikanizálva és a történteket meghamisítva mutatja be a sztálingrádi csatát. Elismerendő, hogy bőven vannak benne túlzások, csúsztatások (mint a megfutamodásra kényszerülő, meghátráló szovjet katonák tömeges lemészárlása a komisszárok parancsára), mégis összességében élvezetes mozi. A Jude Law - Joseph Fiennes - Rachel Weisz trió vállán viszi a filmet és Bob Hoskins is szenzációs Hruscsov szerepében. Jók a helyszínek, a második világháborús, szétlőtt Sztálingrád látképe és izgalmas a cselekmény is. Értékelésem: 8,5 / 10 pont.

Ed Harris
Rachel Weisz
Joseph Fiennes
Ed Harris
Jude Law

Ed Harris és Jude Law kifejező tekintetük miatt kapták meg szerepeiket, ennek megfelelően sok olyan rendezői utasítást kaptak, hogy szavak nélkül fejezzenek ki bizonyos érzelmeket.

(SódóGA)

A film premierje a stúdió kérésére majdnem fél évet csúszott.

(SódóGA)

Sztálingrád díszleteit Németországban építették fel.