Közösség

Vélemény:

 

87 Ellenség a kapuknál

(2001)

Látványos háborús film apró szépséghibákkal

 
Harper   2023.07.13 20:14
5

Az ellenség a kapuknál egy látványos háborús film, mely valós eseményekre épül. Sztálingrád ostroma fél éven keresztül tartott 1942 augusztusától 1943 februárjáig, mely idő alatt háromszázezer német katona támadta a Sztálinról elnevezett várost. A szovjetek kétszéz-kétszázötvenezres haderőt vetettek be, viszont végrehajtották Sztálingrád bekerítését és teljes elvágását. A film egy konkrét szovjet mesterlövész, Vaszilij Zajcev (Jude Law) történetét és hőssé válását mutatja be. Láthatunk fantasztikus képeket a szétlőtt Sztálingrádról, az utcai harcokról és a német, illetve szovjet rohamokról. Különleges a szerelmi szál is az orosz lövész és a szépséges Tania (Rachel Weisz) között. Sok vád érte a filmet, amiért több jelenete a valóságtól elrugaszkodott, mint az a túlzás, hogy az oroszok péppé lőtték saját katonáikat, ha megfutamodtak. Ebben van valami, de a film akkor is izgalmas. Jó a rendezés, elismerés illeti Jean-Jacques Annaud munkáját. Nekem nagyon bejött ez a film, többször láttam, mindig tetszett, nem untam meg. Értékelésem: 75-80%.