Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Vélemények: Ryan közlegény megmentése (1998)

Drtudor   2021. 07. 25.

Hanks odatette magát, ahogy tőle megszokhattuk. Látni kell.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Abban az időben nagyon felkapták ezt a filmet, pedig számomra középszerű, sőt egyes ponton értelmetlen, plusz ferde tükörrel mutatja be a hazafiasságot.

Puncs   2019. 04. 05.

Számomra ez a film egy kissé túl van értékelve. Nem vitatatom, hogy bővelkedik erős jelentekben, és a színészi játékok is rendben vannak, Tom Hanks az egyik kedvenc színészem. Nekem az alapsztori mégis egy kissé együgyű. A háború közepén egyetlenegy ... több»

Deku   2017. 07. 10.

Az egyik legjobb háborús film nem hiányzik belőle semmi, Tom Hanks kiválóan alakít, végig izgalmas tud maradni e mellett pedig a drámai hangulata nagyszerűen kiemelkedik.

HercegPeter   2016. 12. 04.

A kedvenc háborús filmem. Van benne minden ami egy ilyen filmben fontos. Akció, dráma komoly párbeszédek. Bemutatja az emberi életbenmaradási ösztön erősségét és azt is, hogy a kötelességtudat még ennél is fontosabb lehet.

dailyfilmsan   2018. 03. 14.

Tom Hanks az az ember aki ha háborús filmről van szó majdhogynem elengedhetetlen kellék. Már csak a rutin szakértővé teszi és profivá. Ez a film egy kultikus kötelező film! Rémhosszú de hát a háború is hosszabbra sikeredett mint remélték. De amellett... több»

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Hiába Spielberg, és hiába a színészóriások, valahogy nekem az egész olyan hamis, és mesterkélt, középszerű, és álhazafias. Logikai bukfencek, és már megint az amerikai nagy hősiesség... Brrrr….ez kissé sok.

7ETEDIK   2019. 01. 27.

A film nyitójelenete minden idők legjobb háborús nyitójelenete, aki ezt vitatja az egyszerűen nem ért a filmezéshez. Olyan brutálisan és realistán van visszaadva az egész, mint ha mi magunk is ott lennénk a D napon, valami eszméletlenül nyomasztó és ... több»

ZeroHero   2019. 09. 27.

Masodik vilaghaboru az amerikaiak szerint...Hany es hany ilyet lattunk mar... S ez is egy a sok kozul, barmennyire is agyon van/volt/lesz hypeolva. A szineszi jatek es a diszlet kifogastalan, de en pl egy pillanatig sem ereztem a veszelyt.. Azt, hogy... több»

Yosihiro   2015. 04. 28.

Minden idők egyik legjobb háborús filmjei között tatom számon :9 Nemcsak Tom Hanks ragyogó alakítása miatt hanem a témát ahogy feldolgozták mindenképp egy mesteri alkotás. Ezért dicséret Steven Spilberg-nek is. Mindenkinek ajánlom :) Üdv Yosihiro

Norbert93   2019. 01. 05.

Remekmű

Ha van 90es évekbeli háborús film, amit nem lehet überelni akkor ez az. A történetet beindító cselekmény kissé elüt az eddig megszokott 2.vh.-s filmekétől, de ez nem film rovására történik...sőt, inkább ellenkezőleg. Tom Hanks ismét zseniális, egyszerűen nincs olyan filmszerep ami lekorlátolná a tehetségét. Spielberg pedig nem véletlenül a legismertebb rendező a világon. A neve szó szerint egybeforrt a filmipar meghatározó remekműveivel. Egy film a nagy felhozatalból, amit élete során legalább egyszer mindenkinek meg kell néznie.

harnas1207   2018. 11. 22.

Sok háborús film készült már, de ezt az élményt egyik se tudja feledtetni. Megnézted a filmet és játszottál a Medal OF Honor-ral :D A partraszállásos jelenet minden idők legjobb háborús film képsora.

elekm90   2020. 03. 05.

Számomra kissé túlértékelt, eleve nem szeretem az ehhez hasonló tipikus amerikai stílusú filmeket, Spielberg pedig elég gyakran rendez ilyen hatásvadász és pátoszos filmeket. Kevésnek érzem az alapsztorit, tényleg egy ember miatt kell egy osztagot a ... több»

Dodi   2015. 01. 30.

Drámai, izgalmas film! Tom Hanks itt is kiválót alakít!

MidoD7   2019. 04. 06.

Lehetett volna némi plusz benne, de így is nézhető. Túl lapos volt az én ízlésemnek, igaz, akadtak benne egész jó jelenetek, ennek ellenére maga a történet nem volt egy hűha kategória. Max közepes.

bgnz367   2017. 04. 18.

Annak ellenére is, hogy nem a kedvenc kategóriám a háborús filmek, ez simán belopta magát a szívembe. Nagyon összetud nőni a nézővel ez a film. Ezen kívül minden pontját nagyon jól telibetalálták.

dittee   2015. 12. 29.

Magával ragadó, drámait film a II. világháborúról. Tom Hanks kiváló alakítást nyújt.

Bizsu82   2015. 04. 26.

Az egyik klasszikus háborús film, kiváló szereplőkkel. Érzelmileg magával ragadó, én nagyon beleéltem magam a történetbe. Az emberi érzések reális bemutatása ez a film.

Leilani   2016. 07. 25.

A Normandiai partraszállást bemutató történelmi film. Nagyon izgalmas, élethű a film. A színészek remekül játszanak, a történet magával ragadó, megható, mindenkinek csak ajánlani tudom ezt az igazán jó filmet.

Filmdoki   2019. 03. 19.

Mindenki egyért

Spielberghez általában a kalandos, kissé szentimentális és szerethető filmeket lehet kapcsolni. Olykor-olykor azonban előáll egy húsbavágó darabbal, mint amilyen a Ryan közlegény megmentése is, melyet azóta is az egyik legjobbként tartanak számon a m... teljes kritika»

szabomarc   2019. 02. 16.

Szerintem egyáltalán nem lett kiemelkedő ez a film, engem annyira nem tudott lekötni, mint amennyire azt vártam volna tőle. Ettől függetlenül nem lett rossz, átlagos.

drg0602   2020. 02. 11.

Szerintem az egyik legjobb háborús film.

Nagyon régen láttam, a napokba vettem elő megint, és néztem meg. Az biztos, hogy egyik legjobb film a saját műfajában, de nagyon bánom, hogy nem néztem meg annó moziba! Nagyon látványos, elképesztő jó légköre van a filmnek, nagyon jó színészi teljesítmények. Pontozni kellene, nálam ez a film tízes skálán maximálisat érdemli!

Kis Anna Kinga   2018. 07. 23.

A modern korú háborús filmek egyik legjobbika, még akkor is, ha ez inkább egy dráma háborús köntösben, mint igazi háborús film. Hosszú ugyanakkor szórakoztató; drámai, de egyben izgalmas. A színészi játék tökéletes, Tom Hanks ebben a testidegen karakterben is hiteles.

PadmeAmidala   2021. 06. 18.

Nem értem, miért sztárolják ezt a filmet olyan sokan, szerintem egy átlagos háborús film. A zenéje legalább jó, de a története nem igazán tudott lekötni, a vége felé eluntam magamat. Egyáltalán nem méltó a TOP 20-ba sem itt, sem IMDb-n. Eléggé amerik... több»

wooderman   2016. 05. 03.

Zseniális az elképzelés, a bajtársiasság,amivel ebben a fantasztikus filmben találkozhatunk.Ryan megmentésérő, felkutatásáról szól a film, izgalmas helyzetekkel tarkítva.Nagyon tetszett a film!

oneminute   2015. 02. 21.

Klasszikus darab, bár Tom Hanksszel kapcsolatban elfogult vagyok. Minden filmje hatalmas alkotás. A háború poklát hozza közelebb a nézőhöz, s megmutatja, hogyan lehet embernek maradni. Mindenkinek látnia kell ezt a filmet.

Laci000   2015. 01. 28.

Kiváló II. világháborús filmdráma.Ajánlom mindenkinek.

raczdavidzsolt   2016. 05. 04.

A kedvenc történelmi filmem! Ezzel szerettem meg a történelmet! Fantasztikus! Könnyeztem sokat rajta!

Tomi   2015. 06. 22.

Egy jó háborús film jó alakításokkal. Talán egy kicsit hosszú a film de ennek ellenére nézeti magát. Ajánlani tudom azoknak akik nem rettennek meg a véresebb jelenetektől sem és szeretik a jó drámákat

norbi0102   2016. 02. 10.

Nem említeném a nagyobbak között a nevét ennek a filmnek mert vannak bőven hibái de bárki számára könnyed kikapcsolódást nyújthat. Szerintem nézős és szórakoztató.