Ran - Káosz

Ran - Káosz

Ran
Durran

Hidetora fejedelem birodalma élére fiát, Tarót állítja. Legkisebb fia, Szaburu azonban nem ért egyet apja döntésével, mivel úgy gondolja, hogy testvérei túlságosan hataloméhesek.

Apja Szaburu ellen fordul, rövidesen azonban ő maga is kénytelen lesz belátni, hogy legkisebb fiának igaza… Több

Rendező: Akira Kurosawa
Forgatókönyvíró: Akira Kurosawa, Hideo Oguni, Masato Ide
Ország: Japán, Franciaország
Premier (HU): 2022.04.07.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2023.09.17 acura steve

Nem rossz, de pl. az elmaszkírozás rémes!

2017.11.20 Deku

Bármennyire is vártam és örültem, hogy megnézhetem a filmet végül elkeseredetten álltam fel. Ezt a filmet én egyszerűen nem tudtam kedvelni. Nagyon rémes volt a film története, nem volt benne semmi értelmes.

2018.08.12 varkonyiildi

Európai szemmel kissé elvont film, de érdemes néha egy hasonló stílusú filmet is megnézni. Van mondanivalója ami ha átvitt értelemben is, de mindannyiunkra igaz.

2014.10.31 jazzy

Kurosawa nagyszerű alkotása egy csodálatos történetet dolgoz fel, a bölcsességről, hazaszeretetről, hatalomvágyról. Az első részben dráma, a második felében harc, mint azt a keleti filmekben megszoktuk, igényesen filmezve.

2016.08.10 Durran

Nekem csak a jelenetek fotózásának módja nem világos. Nem tudom, hogy szándékos volt-e vagy sem, úgy tűnik, hogy egyes jelenetek a legapróbb részletességig vannak megörökítve, egyesek meg épp az ellenkező érzetet keltik bennem. Ez valahogy elég sokat levesz az élvezeti értékéből.

Bekerült egy Steven Jay Schneider által írt kritika gyűjteménybe, az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz-ra.Szerző: Norbi

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 77 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film 12 millió amerikai dollárból készült. Ehhez képest csak 4,092,863 dollárt hozott vissza, a kritikusoknak ellenben tetszett a film.Szerző: citizenfour99

(2016. 05. 01.)
Káosz