Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Káosz (1985)

Ran

Káosz

varkonyiildi   2018. 08. 12.

Európai szemmel kissé elvont film, de érdemes néha egy hasonló stílusú filmet is megnézni. Van mondanivalója ami ha átvitt értelemben is, de mindannyiunkra igaz.

Deku   2017. 11. 20.

Bármennyire is vártam és örültem, hogy megnézhetem a filmet végül elkeseredetten álltam fel. Ezt a filmet én egyszerűen nem tudtam kedvelni. Nagyon rémes volt a film története, nem volt benne semmi értelmes.

Durran   2016. 08. 10.

Nekem csak a jelenetek fotózásának módja nem világos. Nem tudom, hogy szándékos volt-e vagy sem, úgy tűnik, hogy egyes jelenetek a legapróbb részletességig vannak megörökítve, egyesek meg épp az ellenkező érzetet keltik bennem. Ez valahogy elég sokat levesz az élvezeti értékéből.

jazzy   2014. 10. 31.

Kurosawa nagyszerű alkotása egy csodálatos történetet dolgoz fel, a bölcsességről, hazaszeretetről, hatalomvágyról. Az első részben dráma, a második felében harc, mint azt a keleti filmekben megszoktuk, igényesen filmezve.

Bekerült egy Steven Jay Schneider által írt kritika gyűjteménybe, az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz-ra.

(Norbi)

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 77 kritika alapján.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A film 12 millió amerikai dollárból készült. Ehhez képest csak 4,092,863 dollárt hozott vissza, a kritikusoknak ellenben tetszett a film.

(citizenfour99)

Megrázó erejű, méltán híressé vált alkotás. 9/10 több»