Soha többé háborút!

Soha többé háborút!

To End All Wars

1942. szeptemberében az előretörő japán hadsereg elfoglalja Szingapúrt. A japánok az Ian Campbell őrnagy és Jim Reardon hadnagy vezette szövetséges katonák maroknyi csapatát foglyul ejtik, és a burmai dzsungel mélyén elrejtett fogolytáborba hurcolják. A rendkívül brutális erőszak elszenvedése közepette a szökés lehetőségét nagyban beárnyékolja az életben maradásért vívott nehéz küzdelem. És McLean alezredes csak az első, aki feláldozza életét a kegyetlen fogva tartók kezében... A film a Híd a Kwai-folyó felett (1957) amerikai sikerfilmben feldolgozott események valós története, egy túlélő tollából, Ernest Gordon azonos című önéletrajzi regénye alapján készült. Az egykoron… Több

Forgatókönyvíró: Ernest Gordon, Brian Godawa
Premier (HU): 2005.04.20.

2018.07.15 NEO

Egyszerűen brutális ez a film. A kegyetlensége sorra adta a gyomrosokat, annyira valósághű. Szerintem ezt mindenkinek látnia kell!

2017.05.30 HercegPeter

Ritkán látni ilyen hiteles alakításokat egy filmben. Megrendítő történet arról, hogy mennyi mindent kibírhat az ember és miket képes elviselni. Minden háborús film rajongónak ajánlom. Nagyon hiteles alkotás.

2015.01.29 shifty986

Megrendítő történet, mely a Távol-Keleten hadifogságba esett katonáinak hősiességét mutatja be.