Elizabeth: Az aranykor (2007)

Elizabeth: The Golden Age

kocoska20   2015. 12. 31.

Brutális, élvezetes, giccsmentes látványorgia. Nagyon tetszett, jobban mint az első rész. Történelemhű, izgalmas, fordulatos és magával ragadó film, jó színészekkel.

Alphik   2017. 03. 17.

Nem igazán éljük a jó kosztümös, történelmi filmek reneszánszát. De ez kiválóra sikeredett. A parádés szereposztás mellett a téma ábrázolása és naturalisztikussága engem lenyűgözött.

Geoffrey Rush
Abbie Cornish
Clive Owen
Clive Owen
Cate Blanchett

A filmben, amikor Elizabeth megérkezik a St. Paul's Katedrálishoz, épp építkezés folyik rajta. Nos, a valóságban a katedrális tényleg felújítás alatt állt, ezért Shekhar Kapur rendező úgy döntött, hogy improvizál. Korhű jelmezbe öltöztette a a valódi munkásokat és abban az időben használt eszközöket adott a kezükbe, amivel valódi kövezek távolítottak el a falból, amit később pótoltak.

(rbernadett )