Salinger (2017)

Rebel in the Rye

Salinger

indingo   2020. 01. 06.

Érdekes film volt, bár én kicsit hiányoltam a gyerekkort a filmből. Hoult remekül hozta a karaktert, Kevin Spaceyt nem kedvelem és itt sem lett a kedvencem.

Berto49   2019. 01. 17.

Cornishi rejtőzködő

Sokáig Updike mellett Salinger volt a kedvenc amerikai íróm, minden magyarra lefordított írását olvastam. Updike meg is maradt kedvencnek, de miután elolvastam Joyce Maynard „Otthon a világban” című könyvét mélységesen csalódtam benne, mint emberben.... teljes kritika»

bbozsi   2018. 04. 13.

Annyira nem különleges, mint a címszereplője, de a két főszereplő hozza azt amit alsó hangon elvár tőlük az ember, ami egy magas színvonalat jelent. Érdemes megnézni, jól bemutatja az amerikai irodalom talán legnagyobbjának életét. De ha nem látod, nem leszel kevesebb.

De Matt   2020. 01. 05.

Várakozásomon felüli!

Elnézve az utóbbi egy-két évtized filmjeit, nem volt túl magas az elvárásom. Bár az, hogy Kevin Spacey is játszik benne, egyfajta garancia arra, hogy a „meg kell nézni” kategóriába tartozzon. (a Kevin Spacey-féle botrány sajnos sok bajt okozott, ám ettől Spacey még ugyanúgy zseniális színész!). Hoult nagyszerűen helytáll, kitűnően ábrázolja a kissé ellentmondásos, de erős karaktere miatt szerethető Salingert. Spacey pedig felejthetetlen az írói mentor szerepében. Ha értékelnem kéne, 7,5-ös minősítést adnék. 7,5 / a maximális 10-ből.

Sarah Paulson
Sarah Paulson
Danny Strong

A film összbevétele 378 294 dollár volt (imdb.com).

A film címe is érdekes játék a szavakkal, a lázadóra is, meg a világhírű regényre is emlékeztet.

(Berto49)

A film Kenneth Slawenski "J. D. Salinger: A Life" című regényén alapszik.

A film 2017. január 24-én debütált a Sundace Filmfesztiválon. Az IFC Films nem sokkal ezt követően szerezte meg a film forgalmazásának jogait.

Danny Strong rendezői debütálása.