Salinger (2017)

Rebel in the Rye

Salinger

Berto49   2019. 01. 17.
Cornishi rejtőzködő

Sokáig Updike mellett Salinger volt a kedvenc amerikai íróm, minden magyarra lefordított írását olvastam. Updike meg is maradt kedvencnek, de miután elolvastam Joyce Maynard „Otthon a világban” című könyvét mélységesen csalódtam benne, mint emberben. A látott életrajzi filmben ábrázolt súlyos traumák visszamenőleges érthetővé tették Salinger bizonyos dolgait. Az eltitkolt vallási és faji hovatartozás, amire csak 13 éves korában, a bar-micvó alkalmával derült fény, a nagy szerelem, Oona hűtlensége (nem akarok ítélkezni, de több mint furcsa volt ez a házasság! Állítólag az „ártatlanság” képviselőjét már Orson Welles is sikeresen megkörnyékezte) talán ebből adódott Jerry odaadó érdeklődése az ... több»

Hakker   2019. 01. 22.

A film, az nem rossz, de ahhoz képest, hogy önéletrajzi film , elég hiányos. Salinger kétségtelen, hogy forradalmi jelenség volt az amerikai irodalomban. Szerintem a "Beatnemzedékre is gyakorolt, némi hatást.A Zabhegyező című könyvét, viszonylag elég "idős" koromban olvastam, ezért nem váltott ki belőlem nagyon- nagy katarzist.

bbozsi   2018. 04. 13.

Annyira nem különleges, mint a címszereplője, de a két főszereplő hozza azt amit alsó hangon elvár tőlük az ember, ami egy magas színvonalat jelent. Érdemes megnézni, jól bemutatja az amerikai irodalom talán legnagyobbjának életét. De ha nem látod, nem leszel kevesebb.

Sarah Paulson
Sarah Paulson
Danny Strong

A film összbevétele 378 294 dollár volt (imdb.com).

A film címe is érdekes játék a szavakkal, a lázadóra is, meg a világhírű regényre is emlékeztet.

(Berto49 )

A film Kenneth Slawenski "J. D. Salinger: A Life" című regényén alapszik.

A film 2017. január 24-én debütált a Sundace Filmfesztiválon. Az IFC Films nem sokkal ezt követően szerezte meg a film forgalmazásának jogait.