A legsötétebb óra

Darkest Hour

Artsomnia
2018/01/12

A legsötétebb óra, egy nagyon erős életrajzi film. Történelem és második világháború rajongóknak kötelező, de azoknak is bátran ajánlom, akik szeretik a dialóg központú filmeket és azoknak is akik bátorságot szeretnének gyűjteni a vizsgákhoz, vagy akár a munkahely kihívásaihoz. Hisz a győzelemhez néha elég bátornak lenni. Több

Smoking Barrels
2018/01/16

Wright új - számomra hibátlan - alkotását mindenkinek ajánlom, mivel nemcsak Oldman ajándékoz meg minket egy mesteri jutalomjátékkal, hanem a film is olyan zsigeri élményt nyújt, amit újra át akarunk majd élni. Több

MovieAddict
2018/01/23

Miként lehetne egy mondatban összefoglalni A legsötétebb óra lényegét? Talán úgy, hogy a Churchill alakjában megtestesülő Jó az egyetlen lehetséges utat választja, felveszi a harcot a Gonosz ellen. Ha tündérmeséről beszélnénk akkor nem lenne ezzel gond. De történelmi filmről van szó, ami minden bizonnyal jóval szélesebb tömegekhez fog eljutni, mint bármelyik minden szakmai igényt kielégítő monográfia. Következtetésképpen jóval több embernek fogja a történelmi múltról kialakított gondolkodását formálni. Ezért nagyon súlyos, hogy Joe Wright filmje lebutít. Több

Vox.hu
2018/01/24

Értékelés: 7.5/10
A meglehetősen korán bedurrantott kampány miatt az lehetett az érzésünk, hogy Joe Wright rendezése tulajdonképpen nem is Winston Churchillről, hanem Gary Oldmanről szól majd, aki talán még a végefőcím előtt gondol egyet, lebontja magáról a maszkot, hogy előre megköszönhesse az Oscar-díjat. De szerencsére A legsötétebb óra ettől még míves mozi. Több

Smoking Barrels
2018/01/30

Értékelés: 6.5/10
Egy hamisítatlan tucatfilm, kötelező kör, még arra is méltatlan, hogy Nolan Dunkirkjének párdarabjaként beszéljünk róla. És még ha eddig többen is néztek meg, mint a díjszezon valódi remekműveit, emlékezni legfeljebb csak arról fog rá, hogy ez volt az a film, amivel Gary Oldman Oscart nyert. Több

Filmezzunk.hu
2018/01/31

Értékelés: 8.7/10
A legsötétebb óra című filmben Gary Oldman élete alakítását nyújtja a legendás angol miniszterelnök szerepében. Ez már film bemutatása előtt felröppent, azóta valóságos tömegek követelik neki az idei Oscar-díjat. Kérdés, hogy a parádés színészeten túl képes-e a film arra, hogy megértesse korunk nézőjével: Európa akkor tényleg majd elbukott egy eszme miatt, ami lábbal tiporta az öreg kontinens gyökereit jelentő zsidó-keresztény civilizációt. Több

Revizoronline.com
2018/02/28

Impozáns tokával hitler ellen
Sokak szerint Gary Oldman karrierje legjobb alakítását nyújtja Joe Wright filmjében, és minden bizonnyal Oscar-díjat is nyer majd ezért márciusban. Nem értek egyet... BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. Több

Filmertek.blog.hu
2018/03/07

Értékelés: 6.5/10
The Gary Oldman Show
Most, hogy majdnem az összes Oscar jelölt filmet láttam, ki kell jelentenem, a Legsötétebb órát érzem a legkevésbé idevalónak. Gary Oldman, a sminkesek és talán a zeneszerző megérdemli a jelölést, de mint legjobb film? Soha! Több

Dunszt.sk
2018/03/15

A szavak embere
A legsötétebb óra az atmoszférateremtésben és főszereplő-ábrázolásban való remekelése ellenére nem egy markáns direktori jegyeket magán viselő, hanem – a már említett hőstörténeti narratívával összhangban – a kosztümös életrajzi drámák konvencionális megoldásaival operáló alkotás lett. Több

Art7.hu
2018/03/29

Értékelés: 7.5/10
A legsötétebb óra Joe Wright rendezésében és Gary Oldman főszereplésével egy újabb kísérlet arra, hogy átéljük A király beszéde és a Dunkirk rémisztő utazását a teljes megsemmisüléstől rettegő Európába. Noha a film szorosan kapcsolódik a második világháborúhoz és a lehengerlő Winston Churchill életéhez, számos megszívlelendő kiszólással kacsint a jelenkor polgárai felé is. Több

Csokiduda
2018/04/20

Értékelés: 8.2/10
Összességében nem lesz a kedvenc filmem, viszont a műfajában kiemelkedően jó alkotásnak tartom. Ha érdekel a második világháború és bírod az önéletrajzi filmeket, szerintem tetszeni fog. Azt viszont indokoltnak érzem abszolút, hogy Gary Oldman ezért az alakításért Oscart kapott, mert tényleg jól hozza Churchill karakterét, de maga a film összességében nem egy átütő élmény. Egyszer jó szórakozás, de ennyi. Több

Filmflash
2018/06/20

Értékelés: 7.5/10
Értékelésünk 7,5 / 10 mely azért nem 8 pont, mert nem kapunk átfogó képet Churcillről (fiatal éveiről), a film hasonlóan a Bukáshoz (Hitler) csak egy életszakaszra fókuszál. Másrészt a mozgalmasság is hibádzik, a sztori lehetne rövidebb és sokkal több háborús jelenettel, aktivitással telítettebb. Ugyanakkor Gary Oldman játéka szinte mindenért kárpótolja a nézőt. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!