A bukás - Hitler utolsó napjai

Der Untergang

2022.08.04 Reitman

Ganz-ot nagyon szeretem. Állítólag nagyon realisztikus. Nagyon jó!

Nagyon megdöbbentő,és realisztikus alkotás egy eszme,rendszer,egy álom összeomlásáról.Döbbenetes erővel pörögnek a filmkockák,és a székbe présel a hihetetlenül nyomasztó légkör.Nagyon erős mozi,ajánlanám mindenkinek.

2021.10.26 Képkockák

Bruno Ganz svájciként is a legjobb színész, aki eljátszotta Hitlert. Egy tökéletes történelmi film, amit iskolában is mutogatni kéne.

2019.01.14 dailyfilmsan

Nagyon letaglózó a film. A tekintetet a képernyőre szegezi és egy olyan kínkeserves és borzalmas időszak végnapjait mutatja meg amit ma talán a filmek nélkül el se tudnánk képzelni. A film nem rendelkezik sok harcjelenettel és javarészt Hitler bunker... Több

2017.12.21 Deku

Hát talán furcsa, hogy nem egy fejtörős film de pontosan erre volt szükségem. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet.

2018.06.22 Jerico

Nagyon alapos történelmi hitelességgel elkészített film Hitler életének utolsó 10 napjáról. A forgatókönyv elkészítésekor több korabeli szemtanút is meghallgattak a Führer-bunkerben történtek pontos rekonstruálásához. Főleg Rohus Misch beszámolói vol... Több

2020.04.13 elekm90

Nagyon realisztikus film, ami mindenféle hatásvadászat nélkül tud egy nagyon erős alkotás lenni. Bruno Ganz alakítása Hitlerként zseniális, nehezen tudom elképzelni hogy a közeljövőben bárki ezt felül tudná múlni. Nálam a film így is egy 8/10, mert olykor azért leült, nem végig volt egyenletesen érdekes.

2021.10.26 stewie_griffin_2005

Szerintem a film nem annyira nagy szám, én jobbra számítottam, de legalább történelmileg hiteles, és nincs benne üresjárat. Bruno Ganz nagyon jól formálta meg Hitlert. Ez a film nem ad át sokat a háborúból, tényleg csak az utolsó napokra koncentrál, ... Több

2016.04.05 citizenfour99

Már nemtudom hányadszor elkezdtem ma is végignézni, nem megy, fantáziátlan, sablonos, lapos, szörnyű, senkinek sem ajánlom.

2019.06.01 kevelin

azt gondolom ezt az egész II. vh-s munkatáboros zsidóellenes dolgot nem lehet elképzelni és felfogni és minden egyes film ami erről szól csak bemutat valamilyen szeletet de azt nem hogy mik történtek ott és akkor. ettől függetlenül ez is mint sok másik zseniális lett

2015.01.26 hackerjulcsi

Remek történelmi film, a Hitlert alakító színész a legjobb.. Bár számomra mégis "egyszer megnézős" film marad. Ezért 4*

2017.05.30 vivikejencikelara

Hitler-ről rengeteg film készült, de talán ez az egyetlen amiben nem teljesen gonosznak mutatják. Feszült az egész film. Mi ezt anno az iskolában kötelezően kellett megnézzük, bár újra nem tenném meg.

2017.03.12 NorbiP

Történelmileg hű, és remek színészi alakításokkal teli. Megérte megnézni, tetszett, de valahogy mégsem érzem annyira fantasztikusnak. Tetszik, hogy nem állítja be Hitlert szörnyetegnek.

2020.11.02 Kanyi

Hűen tükrözi mindazt, amit én gondolni mertem Hitler szemelyiségéről, erős jellem, nem tűr ellentmondást. A film nagyon elnyerte a tetszésem.