Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Vélemények: A bukás - Hitler utolsó napjai (2004)

Kanyi   2020. 11. 02.

Hűen tükrözi mindazt, amit én gondolni mertem Hitler szemelyiségéről, erős jellem, nem tűr ellentmondást. A film nagyon elnyerte a tetszésem.

Deku   2017. 12. 21.

Hát talán furcsa, hogy nem egy fejtörős film de pontosan erre volt szükségem. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet.

dailyfilmsan   2019. 01. 14.

Nagyon letaglózó a film. A tekintetet a képernyőre szegezi és egy olyan kínkeserves és borzalmas időszak végnapjait mutatja meg amit ma talán a filmek nélkül el se tudnánk képzelni. A film nem rendelkezik sok harcjelenettel és javarészt Hitler bunker... több»

Sabnock Sanatory   2020. 03. 18.

Nagyon megdöbbentő,és realisztikus alkotás egy eszme,rendszer,egy álom összeomlásáról.Döbbenetes erővel pörögnek a filmkockák,és a székbe présel a hihetetlenül nyomasztó légkör.Nagyon erős mozi,ajánlanám mindenkinek.

citizenfour99   2016. 04. 05.

Már nemtudom hányadszor elkezdtem ma is végignézni, nem megy, fantáziátlan, sablonos, lapos, szörnyű, senkinek sem ajánlom.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Remek történelmi film, a Hitlert alakító színész a legjobb.. Bár számomra mégis "egyszer megnézős" film marad. Ezért 4*

elekm90   2020. 04. 13.

Nagyon realisztikus film, ami mindenféle hatásvadászat nélkül tud egy nagyon erős alkotás lenni. Bruno Ganz alakítása Hitlerként zseniális, nehezen tudom elképzelni hogy a közeljövőben bárki ezt felül tudná múlni. Nálam a film így is egy 8/10, mert olykor azért leült, nem végig volt egyenletesen érdekes.

kevelin   2019. 06. 01.

azt gondolom ezt az egész II. vh-s munkatáboros zsidóellenes dolgot nem lehet elképzelni és felfogni és minden egyes film ami erről szól csak bemutat valamilyen szeletet de azt nem hogy mik történtek ott és akkor. ettől függetlenül ez is mint sok másik zseniális lett

NorbiP   2017. 03. 12.

Történelmileg hű, és remek színészi alakításokkal teli. Megérte megnézni, tetszett, de valahogy mégsem érzem annyira fantasztikusnak. Tetszik, hogy nem állítja be Hitlert szörnyetegnek.

vivikejencikelara   2017. 05. 30.

Hitler-ről rengeteg film készült, de talán ez az egyetlen amiben nem teljesen gonosznak mutatják. Feszült az egész film. Mi ezt anno az iskolában kötelezően kellett megnézzük, bár újra nem tenném meg.

Laci000   2015. 05. 22.

Ez egy elkeserítő és szomorú történet. A film remek, azaz nagyon jól megcsinálták a forgatókönyvet, a rendezést, az eseményeket, mindent jónak tartok. A színészek is nagyon jól lettek összeválogatva.

moony5972   2015. 07. 11.

Egyáltalán nem jött be. Teljesen mást vártam tőle, mint amit kaptam és valahogy az én szememben nem volt meg az összhang, amit egy ilyen filmtől elvártam volna. Pedig szerintem jó volt színészi választás a szerepekre.

GaraiV   2016. 08. 29.

Hitler történetének egyik legérdekesebb feldolgozása. Nagyon jól mutatja be az adott kor, rendszer hangulatát. Különleges atmoszférájú, érdekes, magával ragadó film.

tilino   2017. 02. 19.

Jól visszaadja a történelmet, hiteles, nyers, szókimondó, jellegzetes. Jó karakterisztika, az ideológiai rendszer bukásának érdekes feldolgozása. Megrendítő, korahű, érdekfeszítő. Elénk tárja a valódi történelmet.

Mulds   2016. 06. 11.

Nem lett túl kiemelkedő film. Ez itt persze nem egyértelműen negatív dolog mert néha kell ilyen is. Voltak gyengébb pontjai a filmnek talán csak emiatt nem mondhatom egyértelműen jónak.

Norcsi59   2015. 02. 18.

Jó történelmi film. Tetszik, hogy a valóságot próbálja reálisan bemutatni, nem köntörfalaz. Pszichés és emberi oldalról is bemutatja a történéseket, sőt inkább erről az oldalról, mintsem a történelmi eseményeket írná le. Ajánlani tudom.

Beuszi   2017. 02. 25.

A híres A bukás c. film, melynek bizonyos jelenetét oly nagy szeretettel feliratozzák újra a magyarok. :) Remek film, nagyon szeretem, különösen a Hitlert megformáló színész játéka miatt annyira nagyszerű.

vesztingerkitti   2017. 01. 08.

Hitelesen és érdekesen mutatja be a második világháború lecsengését és Hitler hanyatlását. Pszichésen és érzelmileg is kicsit megrázó hitelessége miatt. Jó feldolgozás és dramaturgia.

Newyqrk   2015. 06. 24.

nagyon remek film remek színészi munkával, itt mondjuk inkább Hitlerre és a tisztekre gondolok, mert ott lehetett érezni azt a bizonyos kapcsolatot. Remek volt látni, hogy körülbelül milyen is volt ez az időszak!!!

sullerb1022   2015. 01. 27.

Kiváló történelmi film! Véleményem szerint is Bruno Ganz alakítása zseniális!

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Szomorúan vettem tudomásul, hogy ez a film nem az én ízlésemnek készült. Teljesen kívül esett az értékrendemen. Nem is nagyon fűznék hozzá mást. Kicsit sem jött be és ennyi. Passzolom!

evaka3355   2015. 02. 24.

Jó film volt, remekül szemlétette Hitler tetteit.

thepathfinder   2016. 08. 22.

Elsősorban a cast-ot szeretném kiemelni. Nem tudom, hogy csinálták, de valami hihetetlen, mennyire élethűek a színészek karaktereiket eljátszva. Bruno Ganz pedig a legeslegjobb Hitler, akit valaha a vásznon láttam, zseniális. Éppen ezért volt borzasz... több»

adelheid   2015. 02. 21.

Nem semmi alakítás a főszereplő részéről, hiszen ki szeretné éppen Hitlert játszani. Van a filmben egy-két csúsztatás, de ezt leszámítva a csupasz valóságot mutatja be a háború borzalmaival együtt. Merész vállalkozás volt a film, de a múltat nem lehet megtagadni.

dresizoli   2015. 01. 28.

Ez a film nagyon jól van összerakva, nagyon tetszett bár a történelmet nem tükrözi teljesen, ezért nem kapja meg az 5*-ot, a Hitlert alakító színész zseniális!

Pervenimus   2018. 06. 22.

Nagyon alapos történelmi hitelességgel elkészített film Hitler életének utolsó 10 napjáról. A forgatókönyv elkészítésekor több korabeli szemtanút is meghallgattak a Führer-bunkerben történtek pontos rekonstruálásához. Főleg Rohus Misch beszámolói vol... több»

Tündérke   2019. 07. 01.

Ott vagyok a porig rombolt, égő Berlinben, érzem az égő hús és a keserűmandula jellegzetes, halál-illatát. A fülemben dörömbölnek a lövések, hallom a sikolyokat. Borzalmas film, de egyben fantasztikus is, ami teljes mértékben köszönhető mindenkinek, ... több»

KingAdam   2017. 09. 26.

Nekem bejött, tetszik nekem is hogy nem szörnyetegként állítja be Hitlert, és kár leszolni a szörnyű hangulata miatt, ez csak a múlt valóságának tükrözése. Engem is levitt az életről, de könyörgöm ez a valóságban is ilyen volt. Egyszóval tetszett.

flash88   2019. 10. 18.

Az elvakult ideológiai hit összeomlása, mindeközben nagyon esendő és emberi tud maradni, nincsenek igazán gonoszok, szörnyetegek, hívő emberek vannak, akik egy rossz rendszerre esküdtek fel, amelyik ha elbukik, akkor nincs visszaút, mert ők már morál... több»

csenge   2015. 12. 31.

Nagyon-nagyon merész és történelmileg fontos film, hogy így bemutatják a végórákat. Bruno Ganz zseniális, érdekelne, hogy vajon milyen morális kérdésekkel kellett szembenéznie a szerep közben, hogy ne egy esendő beteg ember képét lássuk, hanem antisz... több»