Aimée és Jaguár

Aimée & Jaguar

A film összbevétele 927 107 dollár volt (imdb.com).

Maria Schrader 1998-ban született lányát, Felice Kauffmant Felice Schragenheim után nevezte el, akit ő alakított a filmben.Szerző: Artemisia

Lily Wurst 2006. március 31-én hunyt el; haláláig Berlinben élt.Szerző: Artemisia

Sosem derült ki, hogy Felice pontosan milyen körülmények között vesztette életét, és mi történt a holttestével; bizonyára tömegsírba temették vagy krematóriumban semmisítették meg.Szerző: Artemisia

Felice 1944. november 11-én adta az utolsó életjelet magáról; feltételezhetően 1944 decemberében veszíthette életét egy tömegmészárlás során.Szerző: Artemisia

A filmet a 49. Berlini Filmfesztiválon mutatták be, ahol Maria Schrader és Juliane Köhler elnyerték a Legjobb színésznőnek járó Ezüstmedvét.Szerző: Artemisia

Felice-t 1944. novemberében átszállították Breslauba, ahol 6 hetet kórházban töltött, majd visszavitték a terezíni lágerbe, ahonnan soha többé nem adott életjelet magáról.Szerző: Artemisia

Lily Wurst naplórészeleteket és leveleket is átadott Erica Fishernek. Könyvében olyan levelek is olvashatók, melyeket Felice Terezínből küldött Lilynek.Szerző: Artemisia

Felice Schragenheimet 1944. augusztus 21-én, Lily Wurst berlini lakásában tartóztatta le a Gestapo; ahogyan a filmben is látható.Szerző: Artemisia

Lily Wurst 1991-ben kitüntest kapott a zsidók mentésében végzett munkájáért; a kitüntetés átvételekor találkozott Erica Fischerrel, akinek beszámolt Felice Schragenheimmel való szerelméről.Szerző: Artemisia

A Terezínbe deportált zsidó művészek többsége zenész volt.Szerző: Artemisia

Terezín területén egy válogatott művészekből álló zsidó mintavárost, Mustersiedlungot akartak létrehozni, mellyel azt akarták demonstrálni a világ felé, hogy a fasizmus milyen humánusan bánik a zsidókkal. Szerző: Artemisia

Felice Schragenheimet a korábbi Csehszlovákia területén lévő Terezín város elkülönítő táborába deportálták, mely 1939-ben került német fennhatóság alá.Szerző: Artemisia

A film Erica Fisher német írónő regénye alapján készült, akinek az idős Lily Wurst mondta tollba igaz történetüket.Szerző: Artemisia