88% 1994 szavazat

Kódjátszma

The Imitation Game

Filmtekercs.hu
2015/03/28

A norvég, a meleg matematikus és a középkor
A Kódjátszma 8 kategóriában indul az Oscarért. Méghozzá minden joggal. Bár akkor sem lennék meglepve, ha az Akadémia a legjobb filmként vagy a legjobb férfi főszereplőért értékelné díjjal, ha rajtam múlna, a legjobb rendezőnek járó aranyszobrocskát adnám mindenképpen Morten Tyldumnak. Több

Cornandsoda.com
2015/05/07

Értékelés: 8.7/10
Azt hiszem a szabadság és a demokrácia védelmezőjeként tetszelgő Nagy-Britanniát leszámítva erre a produkcióra mindenki büszke lehet. Több

Hetediksor.hu
2015/08/05

Tuti kombináció
A Hogyan-nyerjünk-Oscart, de legalábbis Gyűjtsünk-be-jó-pár jelölést elv mentén Benedict Cumberbatch parádézik egy olyan filmben, amelynek szinte az összes kockája arany szobrocskáért kiált. Több

Dewer
2018/03/24

Értékelés: 8.5/10
A filmet ajánljuk az elgondolkodást szerető filmrajongóknak, a kémvilág kedvelőinek és a világháborús korszak speciális megjelenítését szerető mozinézőknek. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2019/05/22

Értékelés: 8.5/10
Egy csodálatos elme
A "Kódjátszma" csodálatosan mutatja be milyen hatalmas szerepe volt ebben a műveletben a matematikus zseni kitartásának és páratlan képességeinek, de persze az öröksége ennél jóval sokrétűbb. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!