Selma

00stateless00   2017. 02. 03.

Valóban hiteles és őszinte, azonban szerintem nem vontatott, nekem igazán tetszett.

july   2015. 03. 12.

Őszinte, hiteles, megható történet, de kissé vontatott. Ha van is mondanivalója, azt meglehetősen unalmas köntösben tálalják.

Oprah Winfrey
Carmen Ejogo
David Oyelowo

A film rendezője, Ava DuVernay sérelmezte, hogy Quentin Tarantino (az Akadémia tagja) például úgy szavazott a legjobb filmek Oscar versenyén, hogy bevallotta, hogy nem is látta a Selma-t.

Martin Sheen tévedésből lemaradt a stáblistáról.

Több rendező is érdeklődést mutatott a forgatókönyv iránt: Steven Spielberg, Stephen Frears, Paul Haggis, Spike Lee, Lee Daniels és Michael Mann.

A filmet ingyen vetítették a Selma Walton Theater-ben, Alabama állam Selma nevű városában.

A jelölések legnagyob vesztese, mivel előre kikiáltották éllovasnak, de csak két kategóriában tudott eredményt elérni.

(Zsofi821)

A 2014-es év a negyedik év egymás után, amikor van színesbőrűekről szóló film a legjobb film kategóriában.

(Zsofi821)