12 év rabszolgaság

Michael Fassbender
Chiwetel Ejiofor
Lupita Nyong'o
Alfre Woodard

Solomon Northup egy tisztességes és elismert New York-i hegedűművész az 1840-es évek elején. Egy nap azonban tőrbe csalják, eladják rabszolgának, és a szenvedés olyan formáit kell átélnie, melyet legrosszabb rémálmaiban sem gondolt volna. Helyzete egyre kilátástalanabbá válik, miután a… Több

Rendező: Steve McQueen
Forgatókönyvíró: John Ridley, Solomon Northup
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2014.01.02.

2024.03.07 Fikatours_blogger

Más vélemény

Tudom, hogy egy Oscar-díjhoz nem árt, ha vontatott a film, és olyan érzékeny témát dolgoz fel, amit nem illik kritizálni. Csakhogy ez a történet egy mondatban elmesélhető. „Egy néger férfit elrabolnak az emberkereskedők, és tizenkét évig éli a rabszolgák keserű életét.” Mindez két és negyed órában? Könyörgöm... Annyi ilyen témájú filmet láttam életemben, hogy már meg sem rebbent a szempillám a verésektől és akasztásoktól. Bármennyire is remek alakításokat látunk benne, a dramaturgia olyan halvány, hogy egyszer sem sikerült megbőgetnie. Komolyan mondom, a Gyökerek sorozat több érzelmet váltott ki belőlem annak idején.

2017.07.18 Deku

Attól függetlenül, hogy másabb az ízlésem ez az film nagyszerű. A hangulatvétele ellenére szerintem fantasztikusan bemutatja azt a régi kort és annak minden nehézségeit.

2020.12.21 Crystaldeer

Zseniális alkotás, hűen bemutatja az 1800-as évek Amerikájának legnagyobb társadalmi nézeteltérését és a feketék rabszolgasorsát. Magával ragadó, elgondolkodtató. Szem nem marad szárazon.

2017.12.19 Artemisia

Elgondolkodtató,lírai hangvételű film. Anélkül érzékelteti a rabszolgaság intézményének kegyetlenségét és helytelenségét, hogy csöpögésbe vagy melodrámába fordulna. Solomon inspiráló ember, hiszen nem csak kibírta és túlélte a kálváriáját, hanem erős... Több

Egy soha el nem felejthető kor!

Rengeteg ilyen, és effajta mozit láttam már, de ez egy újabb gyöngyszem, amit nem érdemes kihagyni. Lássuk! Amit a színesbőrű brit rendező ( Steve McQueen ) elénk tár, az állítólag ténylegesen és valójában megtörtént: az 1840-es években egy szabadon ... Teljes kritika

A Bass-t alakító Brad Pitt eredetileg Michael Fassbender szerepét akarta, de végül meggondolta magát.Szerző: Thibo84

A Steven Schneider által szerkesztett lista "1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalnál", rajta szerepel.Szerző: Thibo84

A forgatókönyv egyik első változatát Steve McQueen és John Ridley írta.Szerző: Thibo84

Vera Farmigát us meghallatták Epps úrnő szerepére, ám Sarah Paulson mellett döntöttek. Farmiga elismerte, hogy nagyon akarta a szerepet, de örült Paulson sikerének.Szerző: Thibo84

Értékelés: 8.5/10
(2015. 06. 08.)
Mindent összevetve a 12 év rabszolgaság egy meglehetősen kemény témájú, remekül kivitelezett alkotás. Több