Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Timcsi   2019. 03. 27.

Remek film. Imádtam a hangulatát, a története is változatos volt és az alakításokat is csak dícsérni lehet.

indingo   2018. 08. 04.

Az igaz történet mivoltja teszi érdekessé. Én helyenként untam, meg Viktoria királynőt is érdekesen állítja. Folyton zabált?

MP170506   2018. 08. 09.

Nem egy esemény dús film, mégis végig le tudta kötni a figyelmem. A színészek alakítása kiváló. Nézhető, érdekes és tanulságos film. Egyszer mindenképp megéri megnézni.

Queenakasha   2018. 03. 17.

A színészi játék, ahogy várható nagyon jó volt. A történet érdekes és kedves, bár nyilván a lázadás inkább bosszantó.szívesen néztem volna még egy darabig.

Vuk   2017. 09. 19.

Dench egészen magával ragadó alakítást mutatott, de az Abdult alakító Fazalból nekem valami hiányzott, nem érzem, hogy sikerült volna élettel megtölteni a karaktert. A film mindenesetre tetszett, ezt nem fogom elvitatni tőle, de az is igaz, hogy nagyobb élményre számítottam.

Adeel Akhtar
Eddie Izzard

Minden hibája ellenére csak ajánlani tudom a filmet mindazoknak, akik egy könnyed szórakozásban szeretnének részt venni, miközben betekintést nyerhetnek egy fontos barátság mindennapjaiba, amely elsőként próbálta meg közelebb hozni a keletet a nyugathoz. 65/100 több»

Olyan ez a film, mint egy zenedoboz. Jó érzés elmerengeni a halk, csilingelő zenére forgó ártalmatlan és egyszerű szórakozást kínáló balerinán, ha pedig lejár, egy kicsit elszomorodunk. 70/100 több»

A műfajt nem kifejezetten kedvelőknek is ajánlott beülni rá, hiszen Dench alakítását látni kell, a mű mondanivalója pedig mindannyiunk számára fontos, megfontolandó üzenet. 8/10 több»

A film összbevétele 22 245 070 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 439 925 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 337 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Madden, aki a Botrány a birodalom című filmben rendezte Judi Dench-et, írt egy levelet a színésznőnek, amelyben gratulál ahhoz, hogy újra Viktória szerepébe bújik.

(ArpiHajdu és Réci )

Beeban Kidron, a film producere efy újságcikkben olvasott a regényről és rögtön felkeltette az érdeklődését.

(ArpiHajdu és Réci )

Shrabani Basu írónő 2001-ben a curry történetéhez gyűjtött anyagot, ezért ellátogatott Viktória Wright-szigeti rezidenciájára. Itt fedezett fel több mellszobrot, amelyek egy indiai férfit ábrázoltak. Érdekelte, hogy ki a ez a férfi, így elkezdett kutatni utána. Így született meg a film alapjául szolgáló regény.