Viktória királynő és Abdul (2017)

Victoria & Abdul

Adeel Akhtar
Eddie Izzard

Ildikó Bacskai   2022. 03. 24.

Viktória királynő és Abdul (2017)

Nagyon kedves, szívmelengető film, gyönyörű látványvilága miatt élmény nézni. A történet meglepő, az uralkodónő emberi arcát hangsúlyozza ki, a film pszichológiai szempontból is izgalmas, mert részletes bemutatásra kerül a visszataszító hízelgés, az érdekek, az irigység, a magányosság és a lélek sóvárgása az újdonságra és változatosságra. Judi Dench zseniális. Azért értékelem átlagosra, mert érdekes és szépen megalkotott film, igazán mély nyomot nem hagyott bennem, de erre az egy megtekintésre igazán remek filmcsemege.

indingo   2018. 08. 04.

Az igaz történet mivoltja teszi érdekessé. Én helyenként untam, meg Viktoria királynőt is érdekesen állítja. Folyton zabált?

MP170506   2018. 08. 09.

Nem egy esemény dús film, mégis végig le tudta kötni a figyelmem. A színészek alakítása kiváló. Nézhető, érdekes és tanulságos film. Egyszer mindenképp megéri megnézni.

Timcsi   2019. 03. 27.

Remek film. Imádtam a hangulatát, a története is változatos volt és az alakításokat is csak dícsérni lehet.

Queenakasha   2018. 03. 17.

A színészi játék, ahogy várható nagyon jó volt. A történet érdekes és kedves, bár nyilván a lázadás inkább bosszantó.szívesen néztem volna még egy darabig.

Péter Fazekas   2021. 12. 01.

Imádom a filmet, Judi Dench meg hozza a szokásos minőséget.

FunBoi   2017. 09. 15.

Kellemes élmény volt, szívhezszóló film remek alakításokkal és bájos humorral, és a mondanivaló is átjött. Judi Dench nagy kedvencem, kevesebbre nem is számítottam.

A film összbevétele 22 245 070 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 439 925 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 337 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Madden, aki a Botrány a birodalom című filmben rendezte Judi Dench-et, írt egy levelet a színésznőnek, amelyben gratulál ahhoz, hogy újra Viktória szerepébe bújik.

Beeban Kidron, a film producere efy újságcikkben olvasott a regényről és rögtön felkeltette az érdeklődését.

Shrabani Basu írónő 2001-ben a curry történetéhez gyűjtött anyagot, ezért ellátogatott Viktória Wright-szigeti rezidenciájára. Itt fedezett fel több mellszobrot, amelyek egy indiai férfit ábrázoltak. Érdekelte, hogy ki a ez a férfi, így elkezdett kutatni utána. Így született meg a film alapjául szolgáló regény.

Ez Tim Pigott-Smith utolsó filmje.

Judi Dench az 1997-es Botrány a birodalomban című filmben is Viktória királynét alakította.

Minden hibája ellenére csak ajánlani tudom a filmet mindazoknak, akik egy könnyed szórakozásban szeretnének részt venni, miközben betekintést nyerhetnek egy fontos barátság mindennapjaiba, amely elsőként próbálta meg közelebb hozni a keletet a nyugathoz. 65/100 több»

Olyan ez a film, mint egy zenedoboz. Jó érzés elmerengeni a halk, csilingelő zenére forgó ártalmatlan és egyszerű szórakozást kínáló balerinán, ha pedig lejár, egy kicsit elszomorodunk. 70/100 több»