Ip Man: A nagymester

hsanya182   2015. 06. 02.

Wing Tsun kung fu iskola tanulóinak kötelező film. Feltünik egy új harcművészetet oktató mester, hamar kiépíti az iskoláját, persze ezt a helyi harcművész iskolák vezetői nem nézik jó szemmel, bizonyítania kell, majd fizetnie is. Végül feltünik egy külföldi ellenséges boxoló bajnok és a kínai harcművész iskolák együttesen összefognak ellene. Nagyon jó és látványos elemeketet tartalmazó verekedős film, jól szemlélteti a mester és a tanítványok kapcsolatát.

Norbert93   2019. 04. 28.

Nagyon tetszik a történetvezetés és az alapkonfliktus, mivel egyszerű, letisztult, de mégis élvezhető. Szerencsére több híres harcművész is tiszteletét teszi, többek között a híres Sammo Hung is. Harcművészeti filmeket szeretőknek kötelező darab.

Nathan03   2016. 02. 11.

Messze nincs olyan színvonalas mint az első rész. De ennek ellenére szerintem nem rossz film. Látványos verekedésben bőven lesz részünk itt is. Mondjuk van benn egy-két jelenet ami számomra túlzás. Akinek tetszett az első rész az bátran nézze meg ezt is.

D. Wolfe   2016. 06. 12.

Ugyan tényleg nem éri el az első rész szintjét, de kellemes folytatás, érdekes mesélik tovább Ip Man nagymester történetét. A konfliktus a bokszolóval szerintem kicsit erőltetettre sikerült, de minden más abszolút a helyén van. Ip Man vitte a hátán az egészet, minden megszólalását öröm votl hallgatni, emellett a harcok továbbra is félelmetesen jól koreografáltak.

macskulare   2015. 06. 11.

Jól sikerült verekedős film, a WING TSUN harci rendszer történetét dolgozza fel. Érdemes megnézni a részeit: "A becsület útján" az első rész, "a nagymester" a második rész, a "legenda születése" a harmadik rész. A harmadik rész az egészet elővezeti... Sok filmnél csináltak ilyet, ahol az utolsó rész tulajdonképpen a legelső... pl underworld