Egy nemzet születése (2016)

The Birth of a Nation

Péter Borbêly   2020. 09. 28.

Jo.

Félig...de most megnézem.

MMcFly2015   2017. 06. 16.

Mostanában nagy divat lett a rabszolgasággal foglalkozó film, ami itt balszerencsés, mert konkrétan semmi újat nem tud mutatni elődeinél. A történet kicsit ,,Spartacusos": az elnyomásból felkeléssé fajuló rabszolga történet. Nekem ebben a filmben job... több»

hsanya182   2018. 11. 21.

Megható dráma, a rabszolgaság fellázadásáról. A "Rettenthetetlen" film jutott róla eszembe, ott is hasonló a lázadás menete, elég brutális gyilkolások, harag kifejezésének durva módjai, egyszóval simán nézhető. A film elején betekinthetünk a rabszolg... több»

pi   2019. 10. 14.

...szerintem olyan szörnyen erőltetetten akarja az elismerést és az odafigyelést ezaz alkotás, hogy az már kicsit kínos. Szerintem ez az egyetlen hibája.

quentin   2016. 08. 03.

Egy újabb film a témában, a sok közül ez egy egészen jól sikerült darab, köszönhetően elsősorban a főhősnek, és a sok akciójelenetnek.

berryy   2017. 05. 27.

Nem tudtam átérezni, beleélni magam. A főszereplő se volt igazán szimpatikus, bocsánat, de kisgyerekként sem. Erőltetett volt szerintem is.

Norman Jewison 1969-ben már próbált összehozni egy filmet Nat Turner-ről, de neki végül nem sikerült.

Nate Parker már 2009-ben elkezdett írni egy filmet Nat Turner történetéről.

A forgatás 27 napig tartott a Georgia állambeli Savannah-ban.

A rendező Nate Parker 100,000$ saját pénz is belefektetett a filmbe.

A film nemzetközi forgalmazásának a jogait Fox Searchlight Pictures vette meg 17,5M $-ért, ami rekordot jelent a Sundance Film Festival történelmében.