Schindler listája (1993)

Schindler's List

JRD   2022. 04. 12.

Számomra nehéz szavakba önteni, hogy mit éreztem a film nézése közben, és azt is, hogy mit éreztem utána. Szerintem ez a film érdemes a figyelemre. A fekete-fehér megoldás az időnként feltűnő piros színnel pedig még hatásosabbá tette a teljes történ... több»

Artemisia   2018. 02. 07.

Megrázó témát ábrázol, lesújtó képekkel demonstrálja a zsidókkal szembeni embertelen bánásmódot és sok kegyetlen jelenet van a filmben, Spielberg rendezése kétségkívül zseniális, mégsem fogott meg igazán a film. Zavaró volt ahogy ugrált Oscar Schin... több»

Puncs   2019. 02. 09.

Ha meg kellene neveznem egyetlenegy filmet, amit élete során minden embernek látnia kell egyszer, akkor ez lenne az. Megható és gyönyörű alkotás, ami méltó emléket állít a holokausztnak. A szereplők zseniálisak, főleg Ralph Fiennes, a zenéjéről nem is beszélve. Szerintem ez Steven Spielberg legjobb filmje.

Lamboh   2017. 10. 28.

A leghosszabb film amit valaha láttam, de ennek ellenére egyetlen percét sem untam. Életem egyik legmeghatározóbb filmes élménye. Nem tudok róla rosszat mondani.

Yosihiro   2015. 04. 28.

Nagyszerű film és nagyon jó Liam Nelson alakítás. A régi idők mozija jut eszembe a fekete fehér kópia láttán de aki még nem látta készüljön fel egy mesterműre :) Üdv Yosihiro

Deku   2017. 07. 10.

Ralph Fiennes nagyon vitte nálam a prímet. Szomorú történet hihetetlen jó színészekkel. Oltári kis film lett. Kezdve azzal, hogy a története fantasztikus és egyszerre irtózatos. Nagyon jó lett a zenei aláfestés ami kellően megadja a hangulatot. Imádtam.

dailyfilmsan   2019. 05. 08.

Klasszikus a film így kihagyhatatlan darab. Megindító az a jellemfejlődés amin a főszereplő karaktere átmegy. Valamint szőrnyű látni azt a megrázkódtató és hihetetlen tényt ami sajnos az emberiség szégyenfoltja, a Holokausztot. Kendőzetlen kapunk csipetnyi bepillantást a szőrnyűségekbe, de személy szerint pont elég ennyi.

Schindler 1993. június 24-én megkapta a VILÁG IGAZA-díjat.

(JRD )

1939-ben belépett az NSDAP-be, és ezzel olyan kapcsolatokra tett szert, melyeket később ki tudott használni ahhoz, hogy embereket mentsen meg a biztos haláltól.

(JRD )

Schnidler nem volt mindig akkora emberbarát. 1936-ban a németek kémje lett (Abwher). (A cseheknek ezt azzal magyarázta meg, hogy adósságban úszott és alkoholista lett, így pénzre volt szüksége.)

(JRD )

Oskar Schindler tagadhatatlanul beírta a nevét a történelembe, de kevesen tudják, hogy felesége, Emilie szintén sok zsidót mentett meg a biztos haláltól.

(JRD )

A film szerint egyetlenegy lista létezett, a valóságban azonban a gyártulajdonos hetet készített el, ebből négy a mai napig megvan Washingtonban és Jeruzsálemben egy múzeumban. A piros kabátos kislányt, aki feltűnik a filmben, a valóságban is létező túlélőről mintázták: Roma Ligockának hívták, egy krakkói gettó túlélője (nagyon sokan említették a túlélők között a piros ruhás lánykát). A nő önéletrajzi könyvet is kiadott A piros ruhás lány címmel.

(Caravaggio1978)