Schindler listája (1993)

Schindler's List

Julianna Máyné Hovanyecz   2022. 01. 04.

Kötelező megnézni!

Artemisia   2018. 02. 07.

Megrázó témát ábrázol, lesújtó képekkel demonstrálja a zsidókkal szembeni embertelen bánásmódot és sok kegyetlen jelenet van a filmben, Spielberg rendezése kétségkívül zseniális, mégsem fogott meg igazán a film. Zavaró volt ahogy ugrált Oscar Schin... több»

Lamboh   2017. 10. 28.

A leghosszabb film amit valaha láttam, de ennek ellenére egyetlen percét sem untam. Életem egyik legmeghatározóbb filmes élménye. Nem tudok róla rosszat mondani.

Puncs   2019. 02. 09.

Ha meg kellene neveznem egyetlenegy filmet, amit élete során minden embernek látnia kell egyszer, akkor ez lenne az. Megható és gyönyörű alkotás, ami méltó emléket állít a holokausztnak. A szereplők zseniálisak, főleg Ralph Fiennes, a zenéjéről nem is beszélve. Szerintem ez Steven Spielberg legjobb filmje.

dailyfilmsan   2019. 05. 08.

Klasszikus a film így kihagyhatatlan darab. Megindító az a jellemfejlődés amin a főszereplő karaktere átmegy. Valamint szőrnyű látni azt a megrázkódtató és hihetetlen tényt ami sajnos az emberiség szégyenfoltja, a Holokausztot. Kendőzetlen kapunk csipetnyi bepillantást a szőrnyűségekbe, de személy szerint pont elég ennyi.

Yosihiro   2015. 04. 28.

Nagyszerű film és nagyon jó Liam Nelson alakítás. A régi idők mozija jut eszembe a fekete fehér kópia láttán de aki még nem látta készüljön fel egy mesterműre :) Üdv Yosihiro

Norbert93   2018. 12. 01.

Azt a sok borzalmat amit a zsidók ellen követtek el, csak érzékeltetni lehet, de még ez is szívfacsaró és súlyos. Bármennyi év is teljen el. A filmről magáról nem különösebben szeretnék írni. Hiszen kötelező darab. A náci Németország legemberségeseb... több»

A film szerint egyetlenegy lista létezett, a valóságban azonban a gyártulajdonos hetet készített el, ebből négy a mai napig megvan Washingtonban és Jeruzsálemben egy múzeumban. A piros kabátos kislányt, aki feltűnik a filmben, a valóságban is létező túlélőről mintázták: Roma Ligockának hívták, egy krakkói gettó túlélője (nagyon sokan említették a túlélők között a piros ruhás lánykát). A nő önéletrajzi könyvet is kiadott A piros ruhás lány címmel.

(Caravaggio1978)

Itzhak Stern szerepére Dustin Hoffman neve is szóba került.

(stevepisti)

Az utolsó jelenetnél, amikor egy rózsát helyeznek a sírra, sokan úgy gondolják, hogy az Spielberg keze, de ez nem így van, Liam Neeson az.

(stevepisti)

Volt egy olyan plakátterv, amin csupán egy szögesdrót volt a rátűzött listával, de ez Spielbergnek nem tetszett.

(stevepisti)

Mivel a film forgatásához körülbelül 20 ezer korabeli ruha hiányzott, a forgatócsoport hirdetést adott fel, melyben ruhákat keresett az 1930–1940-es évekből. Mivel az akkori lengyel gazdasági helyzet elég feszült volt, számtalan ember jelentkezett a hirdetésre, hogy eladná régi ruháit.

(Crystaldeer)