Oskar Schindler (Liam Neeson) a második világháború során a németek által megszállt Lengyelországba kerül, ahol jó kapcsolatai és ügyeskedése révén megszerez egy gyárat. Zsidó származású könyvelője tanácsára kezd el zsidókat alkalmazni az üzemben, amely kiváló üzleti húzásnak tűnik, ám egy sokkal… több»
Számomra nehéz szavakba önteni, hogy mit éreztem a film nézése közben, és azt is, hogy mit éreztem utána. Szerintem ez a film érdemes a figyelemre. A fekete-fehér megoldás az időnként feltűnő piros színnel pedig még hatásosabbá tette a teljes történ... több»
Megrázó témát ábrázol, lesújtó képekkel demonstrálja a zsidókkal szembeni embertelen bánásmódot és sok kegyetlen jelenet van a filmben, Spielberg rendezése kétségkívül zseniális, mégsem fogott meg igazán a film. Zavaró volt ahogy ugrált Oscar Schin... több»
A leghosszabb film amit valaha láttam, de ennek ellenére egyetlen percét sem untam. Életem egyik legmeghatározóbb filmes élménye. Nem tudok róla rosszat mondani.
Ha meg kellene neveznem egyetlenegy filmet, amit élete során minden embernek látnia kell egyszer, akkor ez lenne az. Megható és gyönyörű alkotás, ami méltó emléket állít a holokausztnak. A szereplők zseniálisak, főleg Ralph Fiennes, a zenéjéről nem is beszélve. Szerintem ez Steven Spielberg legjobb filmje.
Klasszikus a film így kihagyhatatlan darab. Megindító az a jellemfejlődés amin a főszereplő karaktere átmegy. Valamint szőrnyű látni azt a megrázkódtató és hihetetlen tényt ami sajnos az emberiség szégyenfoltja, a Holokausztot. Kendőzetlen kapunk csipetnyi bepillantást a szőrnyűségekbe, de személy szerint pont elég ennyi.
A film összbevétele 221 000 000 dollár volt (imdb.com).
1939-ben belépett az NSDAP-be, és ezzel olyan kapcsolatokra tett szert, melyeket később ki tudott használni ahhoz, hogy embereket mentsen meg a biztos haláltól.
(JRD )Schnidler nem volt mindig akkora emberbarát. 1936-ban a németek kémje lett (Abwher). (A cseheknek ezt azzal magyarázta meg, hogy adósságban úszott és alkoholista lett, így pénzre volt szüksége.)
(JRD )Oskar Schindler tagadhatatlanul beírta a nevét a történelembe, de kevesen tudják, hogy felesége, Emilie szintén sok zsidót mentett meg a biztos haláltól.
(JRD )A film szerint egyetlenegy lista létezett, a valóságban azonban a gyártulajdonos hetet készített el, ebből négy a mai napig megvan Washingtonban és Jeruzsálemben egy múzeumban. A piros kabátos kislányt, aki feltűnik a filmben, a valóságban is létező túlélőről mintázták: Roma Ligockának hívták, egy krakkói gettó túlélője (nagyon sokan említették a túlélők között a piros ruhás lánykát). A nő önéletrajzi könyvet is kiadott A piros ruhás lány címmel.
(Caravaggio1978 )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »