Műkincsvadászok (2014)

The Monuments Men

indingo   2019. 07. 11.

A téma nem lenne rossz és a színészi gárda is válogatott, de valahogy mégsem jött be. Semmi izgalom a hossza is végtelenek tűnik ettől inkább fáraszt, mint szórakoztat.

hsanya182   2015. 05. 11.

Nagyon gyenge a film. Nem történik benne semmi érdemleges. Uncsi amerikai film, érdekes ismert karakterekkel. Csak a sok ismert szinész miatt érdemes megnézni, nézni a játékukat. Nagyon husszú a film, hogy nézzük a nagy semmit. Miközben annyian meghaltak a háborúban, ők meg itt bohóckodtak, műkincseket mentettek!! Nekem nem jött át sajons :(

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 21.

Egy háborús film, de mégsem az. A harctéren játszódik, ám mégsem a harcokról szól. Illetve talán mégis, hiszen bemutatja, hogy egy maroknyi férfi, akik különbözőbbek már nem is lehetnének egymástól, hogyan száll szembe mindennel és mindenkivel a számukra (és az emberiség számára is) olyannyira fontos műkincsekért. A film bizonyítja, hogy létezett az "ember az embertelenségben" elve, hiszen mennyivel szegényebb lenne a világ ezek nélkül a csodák nélkül. Elképesztően jó szereplőválogatás, sztárparádé, Jean Dujardin-t csak még jobban megkedveltem A némafilmes után és a többiek is hozzák a tőlük megszokott szintet. Egy szerethető történet, amelyet még csak nem is a hollywood-i álomgyárnak köszönhetünk, hiszen a valóság ihlette.

Berto49   2017. 08. 25.

George Clooney amilyen rossz színész, legalább olyan rossz rendező is. Hiába a parádés színészgárda, egy széteső, összefüggéstelen, de az amerikai háborús filmek kliséarzenálját teljes mértékben felvonultató katyvasz ez a film. Az egyetlen női szereplő Cate Blanchett volt, ő az összes szereplő közül a legjobb.

Vitya   2015. 05. 02.

Eroltetett film, sokkal jobb akar lenni mint amilyen valojaban. Nekem csalodas volt, mert egy vontatott, unalmas film. Jobbra szamitottam a szineszek miatt is.

Cate Blanchett
Cate Blanchett
George Clooney
George Clooney
Jean Dujardin
John Goodman
Hugh Bonneville

A film alapját igaz történet képezi, tényleg léteztek a Műkincsvadászok (róluk 2009-ben írt könyvet). Ám Clooney és társai a karakterekhez hozzá szerettek volna rendelni egy-egy olyan tulajdonságot, amely sebezhetővé teszi őket, hogy a nézők könnyebben tudjanak azonosulni velük. Így viszont már nem használhatták az eredeti neveket, a filmbéli karakterek nevei tehát egytől-egyig fiktívek, ám a valós műkincsvadászokról mintázták a figurákat.

(ArpiHajdu és Réci )

John Goodman kapcsán kérdéses volt, hogy a rossz térde bírni fogja-e a forgatás megpróbáltatásait, ám a színész rövid gondolkodás után elvállalta a filmet.

(ArpiHajdu és Réci )

James Peyton filmes pályafutása során második alkalommal alakítja Hitlert. Az első ilyen filmje az Amerikai Kapitány: Az első bosszúálló volt.