Műkincsvadászok (2014)

The Monuments Men

MKristijan   2020. 07. 09.

legújabb vélemény a nap véleménye

Mű kincsvadászás

Emlékszek abban az időben jött ki, amikor divatba jött ez a stílusú filmkészítés. Minden megvolt eszköz és színész szinten hozzá, ami sikert hozhatott volna. Aztán mi történt mi nem, valahogy alul maradt. Minden benne volt ami a régi és jó katonai filmekben működött (csak ott valahogy true érzést keltett): a csapat toborzása, a kiképzés, a valaki meghal, aztán megint meghal valaki csak kicsit ő már közelebb áll a szívünkhöz. Az zavart, hogy egyes szálak kidolgozatlanok maradtak, hiába akarhatták úgy megoldani, hogy elég ha csak félig ismered a karaktert, nem éreztem semminek a súlyát. Végig 1 karakter miatt mozog 1 fő száll és amiatt keresnek egy fő elemet, de még annak sem éreztem fontos szerepét. A szerelmi szál is indokolatlan volt. Miért kapott akkor 5/4-et? A mondatért ami a film elején hangzott el... "Igaz történet alapján". Valaki megírta ezt a történetet forgatókönyvnek, de a történések és a karakterek mind igazak voltak, a nácik tevékenysége is valós volt. Nem mondanám 100%-ban méltónak ezt a filmet, a tettért amiről szól, de mégiscsak értük készült miattuk, hisz nélkülük ezek az ereklyék lehet elvesztek volna, valahol porrá lettek volna tűz által. 1x legalább mindenkinek érdemes megnézni ezt a filmet, nem kell adni a negatívumokra, szerintem túl sokat akarunk olykor...

indingo   2019. 07. 11.

A téma nem lenne rossz és a színészi gárda is válogatott, de valahogy mégsem jött be. Semmi izgalom a hossza is végtelenek tűnik ettől inkább fáraszt, mint szórakoztat.

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 21.

Egy háborús film, de mégsem az. A harctéren játszódik, ám mégsem a harcokról szól. Illetve talán mégis, hiszen bemutatja, hogy egy maroknyi férfi, akik különbözőbbek már nem is lehetnének egymástól, hogyan száll szembe mindennel és mindenkivel a szám... több»

hsanya182   2015. 05. 11.

Nagyon gyenge a film. Nem történik benne semmi érdemleges. Uncsi amerikai film, érdekes ismert karakterekkel. Csak a sok ismert szinész miatt érdemes megnézni, nézni a játékukat. Nagyon husszú a film, hogy nézzük a nagy semmit. Miközben annyian megha... több»

Berto49   2017. 08. 25.

George Clooney amilyen rossz színész, legalább olyan rossz rendező is. Hiába a parádés színészgárda, egy széteső, összefüggéstelen, de az amerikai háborús filmek kliséarzenálját teljes mértékben felvonultató katyvasz ez a film. Az egyetlen női szereplő Cate Blanchett volt, ő az összes szereplő közül a legjobb.

sptt   2016. 07. 20.

Őszintén szólva sokkal jobb filmre számítottam a szereposztást nézve... Clooney rendezése jól kezdődik, izgalmas karakterek vannak benne, amelyeket jól ki lehetne dolgozni, de egy óra után végképp unalmassá válik a film. Nagy kár érte, mert a színészeken semmi nem múlik.

Vitya   2015. 05. 02.

Eroltetett film, sokkal jobb akar lenni mint amilyen valojaban. Nekem csalodas volt, mert egy vontatott, unalmas film. Jobbra szamitottam a szineszek miatt is.

Cate Blanchett
Cate Blanchett
George Clooney
George Clooney
Jean Dujardin
John Goodman
Hugh Bonneville

A film alapját igaz történet képezi, tényleg léteztek a Műkincsvadászok (róluk 2009-ben írt könyvet). Ám Clooney és társai a karakterekhez hozzá szerettek volna rendelni egy-egy olyan tulajdonságot, amely sebezhetővé teszi őket, hogy a nézők könnyebben tudjanak azonosulni velük. Így viszont már nem használhatták az eredeti neveket, a filmbéli karakterek nevei tehát egytől-egyig fiktívek, ám a valós műkincsvadászokról mintázták a figurákat.

John Goodman kapcsán kérdéses volt, hogy a rossz térde bírni fogja-e a forgatás megpróbáltatásait, ám a színész rövid gondolkodás után elvállalta a filmet.

James Peyton filmes pályafutása során második alkalommal alakítja Hitlert. Az első ilyen filmje az Amerikai Kapitány: Az első bosszúálló volt.

2013 decemberében egy náci műkereskedő fiánál több mint 1400 korábban ismeretlen képet találtak, amelyek közül közel 600-at valószínűleg még a nácik raboltak el különböző múzeumokból.

(kázsé)

A bemutatót eredetileg 2013 karácsonyára tervezték, de George Clooney kérte a stúdiót, hogy halasszák el a premiert, mivel a vizuális effektek még nem voltak készek.

(kázsé)

Matt Damon Daniel Craig helyére ugrott be, mikor kiderült, hogy a színész végül mégsem tudja vállalni a szerepet.

(kázsé)

A teljes Monuments Men ("műkincsvadászok") csapata mintegy 345 főből állt.

(kázsé)

A francia repülős, akivel Matt Damon találkozik, a film zeneszerzője, Alexandre Desplat