Közösség

Vélemény:

 

58 Műkincsvadászok

(2014)

Mű kincsvadászás

 
MKristijan   2020.07.09 01:32
0

Emlékszek abban az időben jött ki, amikor divatba jött ez a stílusú filmkészítés. Minden megvolt eszköz és színész szinten hozzá, ami sikert hozhatott volna. Aztán mi történt mi nem, valahogy alul maradt. Minden benne volt ami a régi és jó katonai filmekben működött (csak ott valahogy true érzést keltett): a csapat toborzása, a kiképzés, a valaki meghal, aztán megint meghal valaki csak kicsit ő már közelebb áll a szívünkhöz. Az zavart, hogy egyes szálak kidolgozatlanok maradtak, hiába akarhatták úgy megoldani, hogy elég ha csak félig ismered a karaktert, nem éreztem semminek a súlyát. Végig 1 karakter miatt mozog 1 fő száll és amiatt keresnek egy fő elemet, de még annak sem éreztem fontos szerepét. A szerelmi szál is indokolatlan volt. Miért kapott akkor 5/4-et? A mondatért ami a film elején hangzott el... "Igaz történet alapján". Valaki megírta ezt a történetet forgatókönyvnek, de a történések és a karakterek mind igazak voltak, a nácik tevékenysége is valós volt. Nem mondanám 100%-ban méltónak ezt a filmet, a tettért amiről szól, de mégiscsak értük készült miattuk, hisz nélkülük ezek az ereklyék lehet elvesztek volna, valahol porrá lettek volna tűz által. 1x legalább mindenkinek érdemes megnézni ezt a filmet, nem kell adni a negatívumokra, szerintem túl sokat akarunk olykor...