Haverok fegyverben

indingo   2017. 04. 11.

Tetszett a film, jó volt az alábeszélős húzás. Egyes momentum már-már hihetetlen volt számomra. Gondoltam, hogy majd valamilyen apróságon csúsznak meg. Picit furcsállottam a kapott büntetéseket.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 19.
Domináns műfaj nélküli film

Ezzel a filmmel kicsit bajban vagyok. Vígjátékként volt beharangozva, de néhány jelenetet leszámítva én nem tudtam felnevetni. Nem vígjáték, nem akciófilm, nem krimi és nem is dráma. Illetve egy bizonyos szinten az összes, előbb említett műfaj megjelenik benne, de egyik sem válik dominánssá. A helyzetet pedig tovább bonyolítja, hogy a sztori igaz történeten alapul, s ehhez áldokumentarista eszközöket is felhasznál. Úgyhogy egy olyan érzésem volt a film végén, hogy tulajdonképpen mi is szeretett volna ez lenni. Persze ez az előbbi okfejtés érdektelenné is válhat, hiszen miért is akarnánk annyira műfaji keretek közé szorítani egy filmet, hogyha összességében a sztori rendben van és a színészek... több»

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Szerintem a nyár filmje volt. Szórakoztató, nem gagyi viccekkel. Jonah Hill és Miles Teller nagyon jók voltak együtt. Ahhoz képest, hogy kicsit hosszabb volt, mint az átlagos vígjátékok, végig lekötött, mindig történt benne valami, de az akciójelenetek mégse nyomták el a szereplőket, és így pont kiegyensúlyozott volt.

HercegPeter   2019. 03. 16.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: A filmet két részre lehet osztani, egy humorosabb, könnyedebb hangvételű első és egy komolyabb, drámaibb második fejezetre. Nekem személy szerint az első fele jobban bejött. Van pár nagyon király jelenet benne. Ott van például, amikor a teherautóval menekülnek a rájuk lövöldöző arabok elől. De nekem a nyitójelenet volt a kedvencem, mivel nem igazán bírom Miles Tellert, így jó volt nézni, ahogy szívatják. Elek Ferenc hangja tökéletesen passzolt Jonah Hillhez, a nevetését pedig zseniálisan találta el.

Orosz István   2017. 07. 18.

Jó film volt nagyon Jonah Hill, ismét nagyot alakított. Van bőven mondani valója pl: Tudni kell hol van a határ, vagy az egyszer fent egyszer lent elv is. Ráadásul igaz történet alapján készült, és egy kis humorral is megfűszerezték.

Bradley Cooper
Bradley Cooper
Jonah Hill

A Haverok fegyverben egy jó vígjáték szatirikus elemekkel, de semmi több, ami nagy kár, mert potenciál az lett volna benne dögivel. Todd Phillips ugyan még messze van Scorsese-től, de legalább tett egy minőségi lépést a korábbi műveihez képest. Csak így tovább! 8/10 több»

Milyen lenne Eric Cartman, ha felnőne? Úgy nézne ki, mint Jonah Hill, fegyverekkel kereskedne teljesen szürreális módon, és kihasználná a jóhiszemű gyerekkori haverjait. 80/100 több»

A Haverok fegyverben méltó tudott lenni főszereplőihez: nem egészen profin, nem első osztályú minőségben, de legalább szállította, amit vállalt.
7/10 több»

A film összbevétele 86 234 523 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 172 594 043 forintot termelt. A hazai mozik összesen 128 236 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 50 millió USD.

(czerik)

A film összbevétele 86,2 millió USD.

(czerik)

David Packouz 4 évvel idősebb, mint Efraim Diveroli. Miles Teller viszont 4 évvel fiatalabb a filmbéli társát alakító Jonah Hill-nél.

(ArpiHajdu és Réci )