Haverok fegyverben

Danny99   2020. 05. 03.

Amerika, a lehetőségek tárháza

A filmmel kapcsolatban komoly kétségeim voltak. Az alapsztori nagyon tetszetős volt, az pedig, hogy igaz történeten alapszik, csak még kíváncsibbá tett. A stáb és előzetes viszont egy alpári vígjátékot vetített előre, amiben Jonah Hill hozza a már tö... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 11.

Tetszett a film, jó volt az alábeszélős húzás. Egyes momentum már-már hihetetlen volt számomra. Gondoltam, hogy majd valamilyen apróságon csúsznak meg. Picit furcsállottam a kapott büntetéseket.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 19.

Domináns műfaj nélküli film

Ezzel a filmmel kicsit bajban vagyok. Vígjátékként volt beharangozva, de néhány jelenetet leszámítva én nem tudtam felnevetni. Nem vígjáték, nem akciófilm, nem krimi és nem is dráma. Illetve egy bizonyos szinten az összes, előbb említett műfaj megjel... teljes kritika»

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Szerintem a nyár filmje volt. Szórakoztató, nem gagyi viccekkel. Jonah Hill és Miles Teller nagyon jók voltak együtt. Ahhoz képest, hogy kicsit hosszabb volt, mint az átlagos vígjátékok, végig lekötött, mindig történt benne valami, de az akciójelenetek mégse nyomták el a szereplőket, és így pont kiegyensúlyozott volt.

HercegPeter   2019. 03. 16.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: A filmet két részre lehet osztani, egy humorosabb, könnyedebb hangvételű első és egy komolyabb, drámaibb második fejezetre. Nekem személy szerint az első fele jobban bejött. Van pár nagyon király jel... több»

Orosz István   2017. 07. 18.

Jó film volt nagyon Jonah Hill, ismét nagyot alakított. Van bőven mondani valója pl: Tudni kell hol van a határ, vagy az egyszer fent egyszer lent elv is. Ráadásul igaz történet alapján készült, és egy kis humorral is megfűszerezték.

Fahéjgolyó   2016. 10. 12.

Jonah Hill nevét látva nem igazán bíztam ebben a filmben, azt hittem túlságosan elmennek majd az erőltetett poénok irányába, szerencsére nem így történt. Nem mondom hogy több nem volt ebben a történetben de szerintem egy teljesen elfogadható filmet hoztak össze.

Bradley Cooper
Bradley Cooper
Jonah Hill

A film összbevétele 86 234 523 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 172 594 043 forintot termelt. A hazai mozik összesen 128 236 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 50 millió USD.

(czerik)

A film összbevétele 86,2 millió USD.

(czerik)

David Packouz 4 évvel idősebb, mint Efraim Diveroli. Miles Teller viszont 4 évvel fiatalabb a filmbéli társát alakító Jonah Hill-nél.

Az Iz-t alakító spanyol származású színésznő vezetékneve (Armas) fegyvereket jelent.

Jonah Hill és a karakter, akit alakított (Efraim Diveroli) ugyanazon a napon születtek, december 20-án.

Jonah Hill ugyanabban az évben (1983) született, amelyben a Sebhelyesarcú című film megjelent, amelyre többször is utalnak a filmben.

Az énekes, aki at Idősek otthonában játszódó jelenetben a bentlakóknak ad elő egy számot gitárral valójában az igazi David Packouz.

Bizonyos jeleneteket Miami-ban vettek fel.

2016. augusztus 3-án New York City-ben debütált.

2015. március 2-án kezdődött el a forgatás.

A Haverok fegyverben egy jó vígjáték szatirikus elemekkel, de semmi több, ami nagy kár, mert potenciál az lett volna benne dögivel. Todd Phillips ugyan még messze van Scorsese-től, de legalább tett egy minőségi lépést a korábbi műveihez képest. Csak így tovább! 8/10 több»

Milyen lenne Eric Cartman, ha felnőne? Úgy nézne ki, mint Jonah Hill, fegyverekkel kereskedne teljesen szürreális módon, és kihasználná a jóhiszemű gyerekkori haverjait. 80/100 több»

A Haverok fegyverben méltó tudott lenni főszereplőihez: nem egészen profin, nem első osztályú minőségben, de legalább szállította, amit vállalt.
7/10 több»