bahhama   2018. 03. 25.

Nekem ezt valószínűleg még egyszer meg kell néznem. Egyszer látva nehezen találom a szavakat. Most annyi, lenyűgöző kapcsolatok, találkozások és hiányok, amik bennem megmaradtak.

kuba.pal   2018. 03. 25.

Fuh, gyerekek ezt a filmet mindenkinek látnia kell, egyszerre van benne valami olyasmi mint Heller regényeiben, egy kissé provokatív - felháborító, hogy mi mindent meg nem tettek az emberekkel, ugyanakkor elképesztően szép a történet.

Sonny   2018. 03. 22.

Eléggé félelmetes sztori és koncepció, ha azt vesszük, hogy mi mindenen megy keresztül a főhős. Viszont megéri megnézni mert amellett, hogy nagyon szórakoztató, igencsak mély mondanivalóval rendelkezik.

paval   2018. 02. 05.

Felfogni sem tudom, hogy pattan ki valakinek a fejéből egy ilyen sztori. Albert Dupontel igen ambiciózus filmmel rukkolt elő, amit a francia filmek rajongóinak feltétel nélkül tudok ajánlani, a többieket azonban óvatosságra inteném. Nem hézköznapi élményben lesz részük.

skyman   2017. 12. 10.

Nem semmi film, az biztos, egyszerre fájdalmas, megrendítő, sötét, de mégis van benne humor. Tényleg nehéz fogalmazni így egy órával a megnézése után. Az biztos, hogy nem fog mindenkinek bejönni, de nálam elég jól betalált. Most is kirázott tőle a hideg.

Nahuel Pérez Biscayart

Egy lebilincselő történet a háború borzalmairól és az igaz barátságról. Amely olyan szívbemarkoló, hogy sokáig hatása alá vonja majd a nézőt. 90/100 több»

A befejezés viszont sajnos a kelleténél rózsaszínűbbre sikerült. Egy nagyon valószerűtlen véletlen folyamodványaként megoldódik minden. Egyetlen ok miatt bocsátható meg a végkifejlet. A háború szörnyű és rengeteg mindent elvesz az embertől. De a bajtársiasság és a szolidaritás érzése talán hatványozott formában tör elő, ha tudjuk, hogy a másik is azért szenvedett, amiért mi magunk. több»

Albert Dupontelt mostanáig jobbára színészként és könnyed vígjátékok rendezőjeként ismerhettük, de a legújabb filmjével ligát váltott, és egy ambiciózus, nagy költségvetésű háborúellenes filmmel jelentkezett. több»

A film Pierre Lemaitre regényéből készült.

(ArpiHajdu és Réci )