Viszontlátásra odafönt (2017)

Au revoir là-haut

elekm90   2020. 05. 02.

Egy ambiciózus alkotás, vizuálisan nagyon rendben van és a történet alapjául szolgáló regény is érdekes. Összességében tetszett, azért voltak benne jelenetek, amik kevésbé, ezek a francia filmekben már általam többször tapasztalt kínos jelenetek volt... több»

Berto49   2019. 01. 23.

Maszkok mögé kényszerülve

Amikor olvastam a 2013-ban Goncourt-díjjal jutalmazott regényt nem gondoltam, hogy ilyen hamar filmen is viszontláthatom a kitűnő háború ellenes, olvasmányos regény hőseit. A filmben a tragédia keveredik a komédiával, de egyik sem oltja ki a másik ha... teljes kritika»

stomachh   2019. 01. 26.

Ez egy remekmu lett! A tortenet, a karakterek, a szineszek, a zene. Szurrealis es megis oly valosagos. A film szorakoztato, hossza ellenere vegig a kepernyohoz szegezo. Bravo.

Érdeklődő   2019. 01. 23.

Igazi művészi alkotás.

Élvezettel néztem végig eme remekművet. A történet rendhagyó és szomorú, a megvalósítása szavakban nem igazán kifejezhető, talán a gazdag képi világ a jó megfogalmazás erre a filmre. A mozgóképen nagyon szépen van ábrázolva az emberi sorsok alakulása és nem utolsó sorban a lezárás. Ez egy igazán jó alkotás.

bahhama   2018. 03. 25.

Nekem ezt valószínűleg még egyszer meg kell néznem. Egyszer látva nehezen találom a szavakat. Most annyi, lenyűgöző kapcsolatok, találkozások és hiányok, amik bennem megmaradtak.

kuba.pal   2018. 03. 25.

Fuh, gyerekek ezt a filmet mindenkinek látnia kell, egyszerre van benne valami olyasmi mint Heller regényeiben, egy kissé provokatív - felháborító, hogy mi mindent meg nem tettek az emberekkel, ugyanakkor elképesztően szép a történet.

Sonny   2018. 03. 22.

Eléggé félelmetes sztori és koncepció, ha azt vesszük, hogy mi mindenen megy keresztül a főhős. Viszont megéri megnézni mert amellett, hogy nagyon szórakoztató, igencsak mély mondanivalóval rendelkezik.

A film 3 126 202 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 873 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Pierre Lemaitre regényéből készült.

Egy lebilincselő történet a háború borzalmairól és az igaz barátságról. Amely olyan szívbemarkoló, hogy sokáig hatása alá vonja majd a nézőt. 90/100 több»

Albert Dupontelt mostanáig jobbára színészként és könnyed vígjátékok rendezőjeként ismerhettük, de a legújabb filmjével ligát váltott, és egy ambiciózus, nagy költségvetésű háborúellenes filmmel jelentkezett. több»