Viszontlátásra odafönt

Au revoir là-haut

2022.01.21 Svetlana

Szép az operatőri munka, jó a történet, a színészek stb., egyértelműen zseniális!

2019.01.23 Berto49

a nap véleménye

Maszkok mögé kényszerülve

Amikor olvastam a 2013-ban Goncourt-díjjal jutalmazott regényt nem gondoltam, hogy ilyen hamar filmen is viszontláthatom a kitűnő háború ellenes, olvasmányos regény hőseit. A filmben a tragédia keveredik a komédiával, de egyik sem oltja ki a másik ha... Teljes kritika

2020.05.02 elekm90

Egy ambiciózus alkotás, vizuálisan nagyon rendben van és a történet alapjául szolgáló regény is érdekes. Összességében tetszett, azért voltak benne jelenetek, amik kevésbé, ezek a francia filmekben már általam többször tapasztalt kínos jelenetek volt... Több

2019.01.26 stomachh

Ez egy remekmu lett! A tortenet, a karakterek, a szineszek, a zene. Szurrealis es megis oly valosagos. A film szorakoztato, hossza ellenere vegig a kepernyohoz szegezo. Bravo.

2019.01.23 Érdeklődő

Igazi művészi alkotás.

Élvezettel néztem végig eme remekművet. A történet rendhagyó és szomorú, a megvalósítása szavakban nem igazán kifejezhető, talán a gazdag képi világ a jó megfogalmazás erre a filmre. A mozgóképen nagyon szépen van ábrázolva az emberi sorsok alakulása és nem utolsó sorban a lezárás. Ez egy igazán jó alkotás.

2018.03.25 bahhama

Nekem ezt valószínűleg még egyszer meg kell néznem. Egyszer látva nehezen találom a szavakat. Most annyi, lenyűgöző kapcsolatok, találkozások és hiányok, amik bennem megmaradtak.

2018.03.22 Sonny

Eléggé félelmetes sztori és koncepció, ha azt vesszük, hogy mi mindenen megy keresztül a főhős. Viszont megéri megnézni mert amellett, hogy nagyon szórakoztató, igencsak mély mondanivalóval rendelkezik.

2017.12.10 skyman

Nem semmi film, az biztos, egyszerre fájdalmas, megrendítő, sötét, de mégis van benne humor. Tényleg nehéz fogalmazni így egy órával a megnézése után. Az biztos, hogy nem fog mindenkinek bejönni, de nálam elég jól betalált. Most is kirázott tőle a hideg.

2018.02.05 paval

Felfogni sem tudom, hogy pattan ki valakinek a fejéből egy ilyen sztori. Albert Dupontel igen ambiciózus filmmel rukkolt elő, amit a francia filmek rajongóinak feltétel nélkül tudok ajánlani, a többieket azonban óvatosságra inteném. Nem hézköznapi élményben lesz részük.

2017.10.24 Bady

Az én ízlésemnek ez a film már túlságosan is beteg. Tudom értékelni az elvont mozikat, de nálam ez már átlépett egy határt. Nem vitatom el az erősségeit, de őszintén megmondom, nekem bőven elég volt ezt egyszer látni, talán még egy kicsit sok is. Ado... Több

2018.03.25 kuba.pal

Fuh, gyerekek ezt a filmet mindenkinek látnia kell, egyszerre van benne valami olyasmi mint Heller regényeiben, egy kissé provokatív - felháborító, hogy mi mindent meg nem tettek az emberekkel, ugyanakkor elképesztően szép a történet.