Volt egyszer egy Németország

Volt egyszer egy Németország

Es war einmal in Deutschland...

Frankfurt, 1946. David Bermann és barátai túlélték a holokausztot. Egyvalamit akarnak mindennél jobban: maguk mögött hagyni Németországot, és Amerikába emigrálni. De hogyan szerzik meg az ehhez szükséges pénzt? Hamar megtalálják a megoldást: háziasszonyokat bűvölnek el házaló kereskedőként,… Több

Forgatókönyvíró: Michael Bergmann, Sam Garbarski
Anatole Taubman
Anatole Taubman
Hans Löw

2018.12.08 vitto

Kimondottan tetszett a film, a humoros elemek kombinációja a drámával nagyon jó összhangot teremtett, és bőven emészthetővé tette a sztorit. Ha engem kérdeztek, én tudom ajánlani.

2017.12.07 cody0507

Kimondottan érdekes témájú film, a maga sajátos módján teljesen élvezhető. Nem hinném, hogy sokan be fognak rá ülni, pedig érdemes lehet. Nem egy hollywoodi látványmozi, messze nem egy művészfilm, hanem egy igényesen összerakott történelmi dráma.

2017.11.30 FunBoi

Van ebben a filmben szinte minden, több műfaji szempontból meg lehetne közelíteni, és bár azt gondoltam, hogy egy katyvasz lesz az egész, meg kell mondjam, hogy kellemesen csalódtam. Nagyon jól van felépítve a sztori, ráadásul elképesztően jó hangulata van.

2018.12.05 ringololol

A film "eteti magát", egy percig sem unatkoztam, a legnagyobb gondom maguk a karakterek voltak. Nekem egyszerűen nem voltak szimpatikusak. De ez lehet, hogy csupán ízlés kérdése egyszerűen.

A film összbevétele 73 730 dollár volt (imdb.com).

A Berlinale válogatásában mutatkozott be. A norvég nemzetközi filmfesztiválon a legjobb filmnek járó közönségdíjat nyerte. (Cirko Film)Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
Hitler halott, de mi élünk
A németek is bizonyították, hogy szabad viccelni a holokauszttal. De az is kiderül, hogy Mácsai Pálnak kifejezetten jól áll a humor. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 2.5/10
(2017. 12. 17.)
A rendezőnek minden lehetősége megvolt, hogy mély és intellektuálisan izgalmas filmet forgasson. Sajnos nem ezt tette, hanem pont az ellenkezőjét. 2,5/10 Több

Értékelés: 6.7/10
(2018. 04. 23.)
Hitler halott, de mi még élünk!
Volt egyszer egy Németország (Es war einmal in Deutschland) a címe annak a Sam Garbarski által rendezett filmnek, amely a második világháború után megszállt Frankfurtban játszódik, és a forgatókönyvíró Michel Bergmann életét dolgozza fel.
(Varga Miklós) Több