Volt egyszer egy Németország (2017)

Es war einmal in Deutschland...

vitto   2017. 12. 08.

Kimondottan tetszett a film, a humoros elemek kombinációja a drámával nagyon jó összhangot teremtett, és bőven emészthetővé tette a sztorit. Ha engem kérdeztek, én tudom ajánlani.

cody0507   2017. 12. 07.

Kimondottan érdekes témájú film, a maga sajátos módján teljesen élvezhető. Nem hinném, hogy sokan be fognak rá ülni, pedig érdemes lehet. Nem egy hollywoodi látványmozi, messze nem egy művészfilm, hanem egy igényesen összerakott történelmi dráma.

ringololol   2017. 12. 05.

A film "eteti magát", egy percig sem unatkoztam, a legnagyobb gondom maguk a karakterek voltak. Nekem egyszerűen nem voltak szimpatikusak. De ez lehet, hogy csupán ízlés kérdése egyszerűen.

FunBoi   2017. 11. 30.

Van ebben a filmben szinte minden, több műfaji szempontból meg lehetne közelíteni, és bár azt gondoltam, hogy egy katyvasz lesz az egész, meg kell mondjam, hogy kellemesen csalódtam. Nagyon jól van felépítve a sztori, ráadásul elképesztően jó hangulata van.

Antje Traue
Antje Traue
Anatole Taubman
Tania Garbarski
Anatole Taubman
Hans Löw
Moritz Bleibtreu

A rendezőnek minden lehetősége megvolt, hogy mély és intellektuálisan izgalmas filmet forgasson. Sajnos nem ezt tette, hanem pont az ellenkezőjét. 2,5/10 több»

A németek is bizonyították, hogy szabad viccelni a holokauszttal. De az is kiderül, hogy Mácsai Pálnak kifejezetten jól áll a humor. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Volt egyszer egy Németország (Es war einmal in Deutschland) a címe annak a Sam Garbarski által rendezett filmnek, amely a második világháború után megszállt Frankfurtban játszódik, és a forgatókönyvíró Michel Bergmann életét dolgozza fel.
(Varga Miklós) több»

A Berlinale válogatásában mutatkozott be. A norvég nemzetközi filmfesztiválon a legjobb filmnek járó közönségdíjat nyerte. (Cirko Film)