Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Jojo Nyuszi

Artúr   2020. 03. 29.

Szívfacsaró vígjáték

Mesterien megformált humoreszkek, a dráma és a komédia lágyan hömpölygő egyvelege ez a film. A történet egyetlen másodpercében sem éreztem, hogy egy jelenet ne lett volna odaillő, egy mondat félrecsúszott volna, vagy egy helyszín ne tökéletesen lett volna ábrázolva. Egészen egyszerűen nem akart túl nagy lenni, nem akart sallangos lenni, és nem akart semmi más lenni, mint az, ami. Egy megtalált elsárgult fénykép egy szőke kisfiúról, aki emberré próbált volna válni egy embertelen világban. A gyerekfilmek véleményem szerint azért rendkívül beszédesek, mert rajtuk keresztül megszemlélhetünk két igen jelentős dolgot. Egyrészről a felnőtt ember vélt vagy valós lényegét látjuk azáltal, hogy a gyerm... több»

ArpiHajdu és Réci   2020. 01. 29.

Nem könnyű manapság nácinak lenni

„Te nem vagy náci, Jojo. Csak egy tízéves fiú, aki szeret vicces jelmezt ölteni, és tartozni akar valahová.” Vannak témakörök, amelyek kényes mivoltuk miatt óriási feladatot adnak a filmeseknek abban a tekintetben, hogy mindaz, amit mozgóképre álmodnak, ne legyen kegyeletsértő, vagy túlzottan elbagatellizált. Ilyen például a nácizmus és a holokauszt is, s a dolgot csak nehezíti az, ha valaki egy ilyen tematikájú történetet a humor segítségével, eszközeivel próbál elmesélni. Persze nem ördögtől való a gondolat az előbb említett témákat vígjátékként (is) megközelíteni, elég, ha olyan alkotásokra gondolunk, mint Chaplintől A diktátor, vagy Roberto Benigni 1997-es rendezése, Az élet szép. De ez... több»

Puncs   2020. 02. 23.

Antiszemitizmus egy kisfiú szemén át

Már számtalan olyan szívszorító alkotás látott napvilágot, amely a náci Németország rémtörténeteit eleveníti fel. Azt gondoltam, hogy ez a mozi is ilyen, de ez a film szembemegy mindennel, amit az ember elvár egy második háborús filmtől. A náci Németországot egy tízéves kisfiú, Jojo (Roman Griffin Davis) szemén keresztül látjuk, aki szeret menő egyenruhába öltözve katonását játszani, Hitlert pedig eszelősen imádja. Olyannyira, hogy képzeletbeli legjobb barátja nem is lehet más, mint maga a Führer. A fanatikus náci kisfiú hol máshol kezdhetné katonai pályafutását, ha nem a Hitlerjugendnél. Ám egy baleset következtében pihenőre kényszerül. Ekkor ismerkedik meg az otthonában rejtőzködő zsidó lá... több»

indingo   2020. 02. 16.

Kicsit különlegesebb filmre számítottak. Jól indult a történet, volt benne némi varázslat, de utána leült a story. A gyerekek legalább aranyosak benne.

dailyfilmsan   2020. 02. 17.

Oda voltam ezért a filmért. Az az ötlet hogy egy 10 éves gyerek szemszögéből nézzük a világot merőben könnyebbé tette a filmet és minden borzalmát. Az egész hangulata a komor időszakot színessé és gyermekdeddé teszi, ettől lesz vicces de nem komédia! A tíz éves fiúk lelkivilága telitalálatosan el lett találva. Minden gondja és minden gondolata helyén volt. Nagyon tetszett ez a fajta egyedisége. Jojo-t megelevenítő színész pedig írtó cuki volt, és a játéka is őszinte volt. Nem véletlen tehát hogy ez egy jó film. Csak ajánlani tudom.

Stephen Merchant
Alfie Allen
Rebel Wilson
Alfie Allen
Taika Waititi

... de ezért ne haragudjunk rá, hanem szeressük, mert néha az apró kis csodák tesznek egy alkotást emlékezetes mesterművé. több»

A Jojo Nyuszi pont attól remek film, hogy bár a nácikon élcelődő poénokat tekintve tiszta erőből tüzel, ha igazi drámáról van szó, épp kifinomultságával lesz igazán megrendítő. több»

Jojo Nyuszi kritika több»

A film összbevétele 65 279 050 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 107 491 902 forintot termelt. A hazai mozik összesen 67 677 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Taika Waititi a második világháborús Németországot illető anyaggyűjtés során tudatosította, hogy mennyire élénk és haladó volt a korabeli német világ. A rendező ezért olyan filmet akart készíteni, ami eltér a háborús mozik sötét hangulatától. Éppen ezért a Jojo nyuszi egy ünnepélyes, bájos kisvárosban játszódik, ahol látszólag mindenki boldog és divatos öltözéket visel, miközben a felszín alatt a harmadik birodalom hatalma egyre elburjánzik.

A film rendezője, Taika Waititi az édesanyjának, és minden egyedülálló szülőnek szánt szerelmeslevélként jellemezte a filmet. "Csak felnőttként és apaként tudatosítottam, hogy a szülők mennyi áldozatot hoznak, nagyon kemény feladat egy gyermek felnevelése" - mondta.

Amikor a Gestapo betört Jojo házába, egyetlen perc alatt 31-szer hangzik el a "heil Hitler". Taika Waititi a jelenet kapcsán elmondta, hogy ezzel akarta szemléltetni, mennyire nevetségesek és feleslegesek voltak a nácik protokolljai.