Jojo Nyuszi

Alfie Allen
Rebel Wilson
Alfie Allen
Taika Waititi

Jojo Betzler (Roman Griffin Davis) egy német kisfiú, akit állandóan csúfolnak az iskolában. A fiú hétköznapi világa a feje tetejére áll, miután tudomást szerez arról, hogy édesanyja (Scarlett Johansson) egy fiatal zsidó lányt (Tomasin McKenzie) bújtat az otthon padlásán. A fiú egy képzeletbeli… Több

Forgatókönyvíró: Taika Waititi
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Új-Zéland, Csehország
Premier (HU): 2020.01.23. | Telekom TVGO (2020.05.22.) | HBO Max (2021.09.19.) | Disney+ (2022.06.14.)

2023.05.31 Bakugan

Számát sem tudom, hány ember ajánlotta már nekem ezt a remek filmet, de valahogy mindig akadt mit nézni helyette, viszont nem bánom, hogy végre szántam rá időt, hogy megnézzem. Taika Waititi rendezőről a Hétköznapi vámpírok óta tudjuk, hogy elég elbo... Több

2020.01.29 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Nem könnyű manapság nácinak lenni

„Te nem vagy náci, Jojo. Csak egy tízéves fiú, aki szeret vicces jelmezt ölteni, és tartozni akar valahová.” Vannak témakörök, amelyek kényes mivoltuk miatt óriási feladatot adnak a filmeseknek abban a tekintetben, hogy mindaz, amit mozgóképre álmodn... Teljes kritika

2020.08.01 qwer

Ráfért már a vérfrissítés a háborús drámák műfajára, Waititi ötlete mégis példátlanul merész próbálkozás. Nevetségessé tenni egy olyan ideológiát, ami a maga idejében halálosan komolyan vette magát, csak a sikerbe vetett teljes bizonyossággal lehet. ... Több

2021.10.29 szaka123

Kimagaslóan jó szatíra. Waititi ismét nagyot alkotott, és kifigurázza azt, ami nagyon sokáig tabu volt, és annak idején igen komolyan vette magát. Rendkívül jó színészgárda jött össze a filmre, Sam Rockwell most sem okozott csalódást. A történet egyszerre vicces, könnyfakasztó, izgalmas és elgondolkodtató.

2020.06.16 Artemisia

A náci Németország karikatúrája

A 2019-es év meglepetése volt a Jojo Nyuszi, melynek formájában a hitleri Németország eddigi legzseniálisabb, legkreatívabb, egyben legcsípősebb szatíráját üdvözölhetjük. Mesteri módon kezeli a nézőpontokat, és egy 10 éves Hitlerjugend növendék sze... Teljes kritika

A film összbevétele 65 279 050 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 108 210 849 forintot termelt. A hazai mozik összesen 69 406 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

szinkronhang(ok): Roman Griffin Davis (Jojo) - Gáll Dávid; Thomasin McKenzie (Elsa) - Rudolf Szonja; Scarlett Johansson (Rosie) - Bánfalvi Eszter; Taika Waititi (Adolf) - Simon Kornél; Sam Rockwell (Klenzendorf százados) - Rajkai Zoltán; Rebel Wilson (Fraulein Rahm) - Kokas Piroska; Alfie Allen (Finkel) - Molnár Levente; Stephen Merchant (Deertz) - Fesztbaum Béla; Archie Yates (Kippi) - Maszlag Bálint; Luke Brandon Field (Christoph) - Hamvas Dániel. További magyar hangok: Bárány Virág, Boldog Gábor, Borbély Sándor, Bordás János, Czifra Krisztina, Darabos Lili, Dudás Lea, Dudás Zoé, Engel-Iván Lili, Hám Bertalan, Hegedüs Miklós, Hornung Igor, Kadosa Patrik, Kereki Anna, Király Rozi, Kiss László, Kossuth Gábor, Kretz Boldizsár, Maróti Lili, Medveczky Máté, Pájer Alma, Réti Szilvia, Solymosi Máté, Sörös Miklós, Szefcsik Leó, Szentirmai Zsolt, Tóth Sára Maya. Magyar szöveg: Hagen Péter. Hangmérnök: Márkus Tamás. Vágó: Székely Daniella. Gyártásvezető: Kablay Luca. Szinkronrendező: Stern Dániel. Szinkron stúdió: Mafilm Audio Kft.Szerző: Curacao86

Többször utalnak rá, hogy Jojo a Hitlerjugendnél önkénteskedik. A Hitlerjugendben 14-18 évesek szolgáltak, a 10-14 éves korosztály számára a Deutsches Jungwolkot alapították, mely a cserkész szervezetekhez hasonlított; tervezett sportolási, táborozási és túrázási programokat kínált, noha a fő célja a gyerekek ideológia nevelése, a nácizmus elültetése volt.Szerző: Artemisia

Jojo szülővárosát egyik oldalról a szovjetek, másikról az amerikaiak ostromolják. A valóságban sehol nem történt ilyen szintű együttműködés a szövetségesek között. Szerző: Artemisia

Amikor Rosie elviszi Jojót a Deutches Jungwolk főhadiszállására, hogy munkát kérjen neki, egy Németország térkép látható a falon. Csakhogy az nem a Harmadik Birodalom Németországát ábrázolja, hanem már egy modernebb térkép, amin nem szerepel sem Szilézia, sem Kelet-Poroszország, ami a történet idején még a Birodalomhoz tartozott.Szerző: Artemisia

(2020. 01. 28.)
Ne legyél náci, kisfiam!
Kár, hogy épp Waititi bizonyítja: a jó szándék még mindig csak egy kellemesen középszerű filmhez elegendő. Több

(2020. 01. 30.)
A Jojo Nyuszi egy figyelemre méltó nagybetűs Film, amivel egy hatalmas szívvel és kreativitással megáldott rendező ajándékozott meg Minket. Talán nem tökéletes, néhol nagyon abszurd és elvont a humora, de elejétől a végéig magával ragadó. Több

(2020. 02. 06.)
Szeretet és halluciNáció
Minden tekintetben megérdemli a legjobb filmnek járó Oscar-szobrot, egy igazságos világban pedig meg is kapná. Több

(2020. 01. 28.)
Jó film a Jojo Nyuszi, bár én éreztem Taika Waititi részéről némi óvatosságot a feldolgozhatatlan témával kapcsolatban, de ahogy az elején írtam, nagyon nehéz annak, aki a holokausztról és a világháborúról készít filmet. Több

(2020. 02. 25.)
A farkas felfalja a nyulat
Szerethető elemek sokaságával kínál meg, kivált Jojo és Elsa történetével, ám semmi olyat nem tud előhúzni a kalapból, amit ne láttunk volna számtalanszor, szemtelensége pedig nem átütő. Több