Jojo Nyuszi

Lubi   2020. 01. 23.
Tapsi Hapsi háborúba megy

Filmkészítési szempontból hatalmas vállalás bármilyen érzékeny témát hitelesen vászonra vinni. A holokauszt pedig korunk valószínűleg legnagyobb hatású kollektív traumaélménye, amit különböző művészeti alkotásokon keresztül is igyekszik feldolgozni a közvélemény. Számos értékes alkotás született az elszenvedett borzalmakból a versektől kezdve a festményeken át egészen a filmekig. A téma iránti érzékenység és az emberileg sokkoló hatás messze túlmutat más, akár szintén gyakran adaptált témákon. A holokauszt nem „egyszerű háborús mítosz” vagy más bűntettekkel összevethető cselekedet. Ez az emberiség feje felett lógó, kitörölhetetlen, örök bűntudat, amit azóta is próbálunk újra és újra feldolgo... több»

skyman   2020. 01. 22.

Oké, egy percig sem fogom tagadni, rettenetesen vártam Taika Waititi filmjét, amióta csak tudok róla, hogy érkezik. Imádom a rendező munkásságát, és egy kicsit valahol sajnálom is, hogy a Thor óta kapja meg azt az igazán komolyabb figyelmet, amit munkája megérdemel. A Jojo Nyuszival nem tagadta meg önmagát, ugyanazzal a zseniálus humorral keresztülvitt, szívszorító történelmi dráma, amit elvárhatunk tőle. Talán valakinek egy kissé bántó lehet, de nagy szükség van, hogy ezeket a dolgokat egy kissé abszurdabban szemléljük, nem önmaguk abszurditása végett, hanem hogy jobban átérezhető legyen a korszak embertelensége.

googk   2020. 01. 20.

Nagy hullámvölgyeket jártam be a film megnézése alatt érzelmileg. Nagyon sok mindent beletett a rendező, egyszerre szörnyülködtem és nevettem, és azt nagyon le kell szögezni, hogy elképesztően egyedi filmről van szó. Nincs még egy ilyen és nem is lesz. Mindenképp látni kell!

sonolokojjo   2020. 01. 04.

Vígjátéknak talán nem is nevezném, inkább egy kőkemény szatíra, ami rámutat a háború és a holokauszt abszurditására. És mégis van benne valami megmagyarázhatatlan könnyedség, az egész nagyon vidám hangulatú. A gyerekszínészek egytől egyig nagyon tehetségesek; Scarlett Johansson egyértelműen a legjobb, nálam az abszolút kedvenc mégis Rebel Wilson, egyszerűen kiráz a hideg a karakterétől, annyira zseniális alakítást nyújt. Biztos vagyok benne, hogy a háborús és történelmi filmek kedvelőinek ez a háború ellenes film is elnyeri a tetszését.

UmpaLumpa   2019. 11. 12.

Már nagyon hiányoltam az ilyen stílusú filmeket, Az élet szép óta nem is láttam hasonló hangulatú háborús filmet. Talán még A csíkos pizsamás fiút tudnám ebbe a kategóriába sorolni. Persze itt sem maradhat el a szokásos klisé, a zsidó lány és náci fiú vonzalma ebben a filmben is megjelenik, ettől függetlenül egy maximálisan minőségi darabbal van dolgunk, amely tökéletesen ötvözi a komédiát a háborús drámával.

Stephen Merchant
Alfie Allen
Rebel Wilson
Alfie Allen
Taika Waititi

... de ezért ne haragudjunk rá, hanem szeressük, mert néha az apró kis csodák tesznek egy alkotást emlékezetes mesterművé. több»

Taika Waititi a második világháborús Németországot illető anyaggyűjtés során tudatosította, hogy mennyire élénk és haladó volt a korabeli német világ. A rendező ezért olyan filmet filmet akart készíteni, ami eltér a háborús mozik sötét hangulatától. Éppen ezért a Jojo nyuszi egy ünnepélyes, bájos kisvárosban játszódik, ahol látszólag mindenki boldog és divatos öltözéket visel, miközben a felszín alatt a harmadik birodalom hatalma egyre elburjánzik.

A film rendezője, Taika Waititi az édesanyjának, és minden egyedülálló szülőnek szánt szerelmeslevélként jellemezte a filmet. "Csak felnőttként és apaként tudatosítottam, hogy a szülők mennyi áldozatot hoznak, nagyon kemény feladat egy gyermek felnevelése" - mondta.

Amikor a Gestapo betört Jojo házába, egyetlen perc alatt 31-szer hangzik el a "heil Hitler". Taika Waititi a jelenet kapcsán elmondta, hogy ezzel akarta szemléltetni, mennyire nevetségesek és feleslegesek voltak a nácik protokolljai.