Őfelsége pincére voltam

Őfelsége pincére voltam

Obsluhoval jsem anglického krále

A történet főhőse sok év után szabadul a börtönből, majd egy elhanyagolt faluba költöztetik. Megismerkedik egy fiatal lánnyal, aki elvarázsolja őt, és ennek hatására újraéli fiatalkorát. Hogyan vált egy előkelő étterem pincérévé, hogyan taposott át mindenen a pénz és nők reményében.… Több

Forgatókönyvíró: Jiří Menzel
Ország: Csehország, Szlovákia
Premier (HU): 2007.09.06. | HBO Max (2021.09.01.)

2022.01.21 acura steve

Nem volna rossz, de mégsem! Ugyanaz ismétlődik újra és újra, meztelen csajok és vén, impotens gazdagok. Szinte csak erről szól a film! Jiri Menzel öregkorára szexfüggő lett?

2019.08.31 dailyfilmsan

Bohumil Hrabal regénye fergeteges és a film is ábrázolja azokat a szatirikus elemeket amiben a könyv ázik. A társadalmi rangsorolás, a háborúhoz való hozzáállás sajátos állásfoglalása mutatkozik meg ebben a filmben. Nekem tetszett, jót szórakoztam a ... Több

2015.09.09 mártilány

Én nagy Hrabal-rajongó vagyok, de mindig az volt az elképzelésem, hogy az ő könyveit nem lehet megfilmesíteni. Ez nem lett egy rossz film, de még ezután is azt állítom, hogy Hrabalt nem lehet adaptálni.

2016.02.14 grufa

Rég nem volt már ennyire ellenszenves nekem semmilyen mint a főszereplő, semmilyen módon nem tudtam vele azonosulni, így az egész film eléggé bosszantott.

A film összbevétele 617 228 dollár volt (imdb.com).

A film Bohumil Hrabal híres cseh író azonos című könyvén alapszik.Szerző: dailyfilmsan

A Hotel Pariz étterem jeleneteit a prágai Obecni Dum fő éttermében forgatták.Szerző: dailyfilmsan

A filmben Szabó István magyar filmrendező is látható.Szerző: phanzetomox