Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A könyvtolvaj (2013)

The Book Thief

Félix   2020. 11. 28.

Nem csalódtam, hogy béna

Tudtam, hogy nem lesz jó, és igazam lett. A színészek sem valami jók, a háborús filmeket nem szeretem, semmi látványosság nincs benne. Ha azt mondanám, hogy nézhetetlen, az sok lenne a filmnek, de egyetlen egy csillagnál többet nem ér sajnos.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 02.

Érdekes volt olvasni egy könyvet és látni egy filmet, amelynek A halál a narrátora. A II. világháború zord éveit két gyerek szemszögéből bemutató történet igazi szívfacsaró élményt nyújt. Sophie Nélisse előtt még nagy jövő áll, Liesel szerepe pedig o... több»

Deku   2017. 07. 23.

Számomra ez a film igazán megható volt és szívhez szóló. Maga a cselekménye már olyan amit mindenképp látni kell és érdemes. Ez viszont annál is több, egyszerűen remek.

Berto49   2017. 08. 28.

!!!SPOILER!!! A háborús Németországban játszódó film egy gyereklány története. A filmet a Halál (Epres Attila kitűnő) narrációja kísérte, amely már az elején lelőtte a poént; mindenki meghal! És valóban egy bombázás során a főhős és Max kivételével m... több»

dailyfilmsan   2019. 06. 27.

A film egy alapjáraton kedves történet egy szörnyű korban és mégsem. Egy olyan fátylat tudot felhúzni ami szerethetővé teszi a történet szereplőit és a cselekedetet is egyaránt. Én személy szerint szeretem a történetetet minden rossz és jó pillanatáv... több»

MP170506   2019. 08. 26.

Nagyon megható, elgondolkodtató, tanulságos, szép történet. Végig le tudta kötni a figyelmet. A színészi alakítások is jók. Többször nézhető drámai film.

Bazzzsi   2017. 11. 03.

Gyönyörű film, annak ellenére, hogy háborús időszakban játszódik. Tetszett a története volt benne valami derű, küzdés és ellentmondás. A kislány remekül játszott.

Emily Watson a forgatási szünetekben sem zökkent ki a szerepéből, így gondjai voltak a repülőtéren, amikor német akcentussal beszélt a becsekkoláskor.

Geoffrey Rush elmondta, hogy a legnagyobb kihívás a film elkészítése során az volt, hogy gyerekekkel kellett együtt dolgoznia. Ezért majdnem nem vállalta el a szerepet.

Amikor Sophie Nelisse-nek elmondták, hogy Emily Watsonnal fog egy filmben szerepelni, azt hitte, hogy Emma Watsonra gondolnak, így mindenkinek boldogan újságolta el, hogy együtt fog dolgozni Hermioneval a Harry Potterből. Végül az anyukája világosította fel, hogy nem így lesz.

A híres könyvégetős jelenetben közel 15 ezer kötetet égettek el.

Amikor a film készítői elkezdték a szereplőválogatást, első céljuk az volt, hogy megtalálják a megfelelő Lieselt. Ez sikerült is Sophie Nelisse személyében, akit közel ezer jelentkező közül választottak ki a kanadai Monsieur Lazhar című filmben nyújtott alakítása miatt.