A könyvtolvaj

A könyvtolvaj

The Book Thief

Sophie Nélisse

Mikor a bátor, fantáziadús lány (Sophie Nélisse) német nevelőszüleinél megtanul olvasni, egy új világ tárul fel előtte. Végre van hova elmenekülnie a második világháború borzalmai elől, amelyek nap mint nap körülveszik őt. A család által bújtatott zsidó kamasz fiú (Ben Schnetzer)… Több

Forgatókönyvíró: Michael Petroni
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2014.01.30. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.11.11 Timon

Második világháború egy család szemszögéből

Az 1940-es évek elején a náci Németország egy darabig sikert sikerre halmozott a kegyetlen hódításai során. A Szovjetunió megtámadása látszólag azt mutathatta, hadi szempontból mennyire jól áll a szénájuk. Ó, mennyire nem így volt. A kegyetlen rendszer belföldön sem volt sokkal másabb. Ezeket igyekszik bemutatni a film egy család szemszögéből. Hogy a hátország fizeti meg a háború árát, és hogy mekkora volt a szegénység. Egy idős házaspárhoz egy lány kerül, majd egy zsidó menekültet kell bujtatniuk. Egyikükre sem igaz, hogy nem gondolkodnak, hogy a háborús propagandát szó nélkül beveszik, de nem is szabad felszólalniuk. Kedvenc jelenetem belőle az, amikor a hölgy az iskolában Lizelnek úgy mondja el, hogy Max jobban van, mintha keményen leszidná. Ez már csak azért is szívfacsaró, mert elmondja, mennyire kegyetlenül üldöztek akkoriban több népcsoportot, és akik segítettek nekik, velük se bántak másképp. A film díszlettervezése elsőrangú. Elég mély atmoszférát ad ez neki, hogy a negyvenes évek első felének hangulatát megidézze legalábbis részben. A vége pedig a legdrámaibb. 10/10

2017.02.02 ArpiHajdu és Réci

Érdekes volt olvasni egy könyvet és látni egy filmet, amelynek A halál a narrátora. A II. világháború zord éveit két gyerek szemszögéből bemutató történet igazi szívfacsaró élményt nyújt. Sophie Nélisse előtt még nagy jövő áll, Liesel szerepe pedig o... Több

2017.07.23 Deku

Számomra ez a film igazán megható volt és szívhez szóló. Maga a cselekménye már olyan amit mindenképp látni kell és érdemes. Ez viszont annál is több, egyszerűen remek.

2019.06.27 dailyfilmsan

A film egy alapjáraton kedves történet egy szörnyű korban és mégsem. Egy olyan fátylat tudot felhúzni ami szerethetővé teszi a történet szereplőit és a cselekedetet is egyaránt. Én személy szerint szeretem a történetetet minden rossz és jó pillanatáv... Több

2019.08.26 MP170506

Nagyon megható, elgondolkodtató, tanulságos, szép történet. Végig le tudta kötni a figyelmet. A színészi alakítások is jók. Többször nézhető drámai film.

Emily Watson a forgatási szünetekben sem zökkent ki a szerepéből, így gondjai voltak a repülőtéren, amikor német akcentussal beszélt a becsekkoláskor.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Geoffrey Rush elmondta, hogy a legnagyobb kihívás a film elkészítése során az volt, hogy gyerekekkel kellett együtt dolgoznia. Ezért majdnem nem vállalta el a szerepet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Sophie Nelisse-nek elmondták, hogy Emily Watsonnal fog egy filmben szerepelni, azt hitte, hogy Emma Watsonra gondolnak, így mindenkinek boldogan újságolta el, hogy együtt fog dolgozni Hermioneval a Harry Potterből. Végül az anyukája világosította fel, hogy nem így lesz.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A híres könyvégetős jelenetben közel 15 ezer kötetet égettek el.Szerző: ArpiHajdu és Réci