Sorstalanság

kevelin   2019. 06. 03.

az egyik legjobb magyar film ami valaha keszult bar hozzatenem hgoy ehhez kellet egy alapregeny is ami szinten brutalisan jol van megirva. tulajdonkeppen az a film ami ebben a temaban keszult mindig eladhato mert az emberiseg egyik legkegyetlenebb idoszakat mutatja be. szoval nagyon mellenyulni nem lehet

Prücsök   2015. 06. 29.

Ez a film magával ragadja a nézőt! Olvastam a könyvet is, amit nagyon jól visszaad a film, hihetetlenül nyomasztó, megindító és megrázó az egész. Nagy Marcell alakítása pedig egyszerűen kiváló!

Zoe091   2016. 09. 27.

Nagyon meghatott a film. Megrázó történelmi tény. Úgy jellemezném, hogy szomorú, de igaz. Elgondolkodtató a történetet. A magyar filmek közül, a legkiemelkedőbb.

kasztni   2015. 01. 20.

Nekem nem mondott túl sokat. Egy olyan film volt, amely témájánál fogva akkoriban vonzotta az elismeréseket. Mivel mindenfélével összefüggésbe hozták és belemagyaráztak dolgokat, kerekedett körülötte egy elég nagy hype.

tamas84   2014. 11. 02.

Nagyon szépen megcsinált film. Tényleg meglepően jól "felöltöztették" a történetet. Régebben láttam, és csak arra emlékszem, hogy furcsa volt, ahogy nem vadászta az érzéseimet. Egyszerűen csak levetítettek egy történetet. Szerintem ez lehetett a csattanója. A látásmód. Hogy nem enggedhetjük olyan közel az eseményeket magunkhoz, hogy azok kihatással legyenek az egész életünkre.

A film összbevétele 195 888 dollár volt (imdb.com).

A film az azonos című regény alapján készült, amit Kertész 13 évig írt. Többévi várakozás és visszautasítások után jelenhetett csak meg 1975-ben. Sikert előbb külföldön aratott, itthon csak a rendszerváltás után, de főként az irodalmi Nobel-díj átvételekor.

(KaTuS55)