Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

A túlélő (2013)

Lone Survivor

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

dulkap   2015. 01. 21.

Igen a harci jeleneteknél érezhetőek a túlzások, de a film összességében ettől egy jó kis akciómozi. Annyi ilyen túlzás van a mai filmekben, hogy általában mosolygok csak rajtuk, max levonok egy kicsit az értékelésből. De ezektől függetlenül tetszett a film, a kaszkadőrök munkája meg külön kiemelendő.

hsanya182   2015. 05. 06.

Nagyoon jóó és nagyon átjött a film. Rendezése realisztikus, főleg aki szereti az akciófilmeket, annak ez az alkotás kötelező biztosan! Jók a karakterek, izgalmasak a beszélgetések, jó a feszültség teremtése és szuper az akció része.

Megtörtént eseményt dolgoz fel, "aki veszélyes helyre megy, nem biztos hogy hazajön"...

Filmelemző   2018. 04. 20.

A film valós eseményeket dolgoz fel: 2005 júniusában, Afganisztán hegyei közt 19 amerikai katona (SEAL és tengerészgyalogos) esett el egy rosszul sikerült akcióban. A film jól visszaadja az egyetlen túlélő kálváriáját és egy helybéli segítségével történő, csodával határos megmenekülését. Izgalmas a sztori, jó a rendezés és jól hozzák karaktereiket a főszereplők is, különösen Mark Wahlberg. Tetszett, hogy a film elején többször felbukkan az igazi Luttrell (maga a valódi túlélő). Izgalmas, hiteles benyomást keltő film. Értékelés: 8,5 / 10 pont.

Deku   2017. 07. 25.

Mark Wahlberg nagy meglepetés volt, hogy ő ilyen filmekben is kiválóan tud játszani. Kellemes hangulata volt ennek a filmnek és ez végig vezethető volt az első perctől az utolsóig. Szerettem.

Gábor Rózsa   2017. 10. 03.

Fphuuu... ha jókor nézed meg ez a film nagyon betud találni. Én jókor néztem meg és végig izgultam az egészet. Hihetetlen kemény helyzetet ábrázol elénk.

Eric Bana
Emile Hirsch

A túlélő cimű film egyik érdekessége, hogy a film történetének valódi alakja vagyis az igazi túlélő, az 1975-ös születésű, 196 centis Marcus Luttrell felbukkan a film első fél órájában többször is. Hol az akció megbeszélésénél mutatják a katonák közt, az eligazitáson, hol a szabadidejüket töltő Seals csapatban ücsörög barakkjuk előtt. A filmben Mark Wahlberg alakítja.

(Filmelemző )

Mark Wahlberg elégedett volt a kész filmel.

(Hetedik )

A veszélyesebb jeleneteket kaszkadőrökkel oldották meg.

(Hetedik )