Advertisement

Lone Survivor

A túlélő
Eric Bana
Emile Hirsch

dailyfilmsan   2019. 11. 06.

Jajj istenem ez mennyire középszerűen semmilyen volt. A chastingon kikötés volt az igénytelen arcszőrzet. A szereplők nekem nem voltak túl hitelesek, egy ember volt aki el tudta játszani a szerepét.... és nem a főszereplő. Whalbergnek általában jól állnak a katonás szerepek, de nem most. Engem nem kápráztatott el a film. Csupán egyszer nézhetős.

dulkap   2015. 01. 21.

Igen a harci jeleneteknél érezhetőek a túlzások, de a film összességében ettől egy jó kis akciómozi. Annyi ilyen túlzás van a mai filmekben, hogy általában mosolygok csak rajtuk, max levonok egy kicsit az értékelésből. De ezektől függetlenül tetszett a film, a kaszkadőrök munkája meg külön kiemelendő.

hsanya182   2015. 05. 06.

Nagyoon jóó és nagyon átjött a film. Rendezése realisztikus, főleg aki szereti az akciófilmeket, annak ez az alkotás kötelező biztosan! Jók a karakterek, izgalmasak a beszélgetések, jó a feszültség teremtése és szuper az akció része. Megtörtént eseményt dolgoz fel, "aki veszélyes helyre megy, nem biztos hogy hazajön"...

indingo   2018. 09. 01.

A legjobb háborús film, amit láttam, bár nem szívesen nézek ilyen témában filmeket.

Lonka   2018. 08. 30.

Érdekes film volt, nm várt végkifejlettel. Én szerencsére nem olvastam el a tartalom leírást.

45 millió dolláros költségvetéssel készült és 115 millió dollár összbevételt produkált.

(LionelMessi10)

A film igaz történetet dolgoz fel,története a 2007-ben megjelent könyv alapján játszódik, amit Marcus Luttrell és Patrick Robinson írt.

(LionelMessi10)

A túlélő cimű film egyik érdekessége, hogy a film történetének valódi alakja vagyis az igazi túlélő, az 1975-ös születésű, 196 centis Marcus Luttrell felbukkan a film első fél órájában többször is. Hol az akció megbeszélésénél mutatják a katonák közt, az eligazitáson, hol a szabadidejüket töltő Seals csapatban ücsörög barakkjuk előtt. A filmben Mark Wahlberg alakítja.

(Filmelemző)