A túlélő (2013)

Lone Survivor

dulkap   2015. 01. 21.

Igen a harci jeleneteknél érezhetőek a túlzások, de a film összességében ettől egy jó kis akciómozi. Annyi ilyen túlzás van a mai filmekben, hogy általában mosolygok csak rajtuk, max levonok egy kicsit az értékelésből. De ezektől függetlenül tetszett a film, a kaszkadőrök munkája meg külön kiemelendő.

indingo   2018. 09. 01.

A legjobb háborús film, amit láttam, bár nem szívesen nézek ilyen témában filmeket.

Deku   2017. 07. 25.

Mark Wahlberg nagy meglepetés volt, hogy ő ilyen filmekben is kiválóan tud játszani. Kellemes hangulata volt ennek a filmnek és ez végig vezethető volt az első perctől az utolsóig. Szerettem.

hsanya182   2015. 05. 06.

Nagyoon jóó és nagyon átjött a film. Rendezése realisztikus, főleg aki szereti az akciófilmeket, annak ez az alkotás kötelező biztosan! Jók a karakterek, izgalmasak a beszélgetések, jó a feszültség teremtése és szuper az akció része.

Megtörtént eseményt dolgoz fel, "aki veszélyes helyre megy, nem biztos hogy hazajön"...

Szilonka   2018. 08. 14.

Kemény és megrázó történet, Csak erős idegzetűeknek ajánlom.

Eric Bana
Emile Hirsch

45 millió dolláros költségvetéssel készült és 115 millió dollár összbevételt produkált.

(LionelMessi10 )

A film igaz történetet dolgoz fel,története a 2007-ben megjelent könyv alapján játszódik, amit Marcus Luttrell és Patrick Robinson írt.

(LionelMessi10 )

A túlélő cimű film egyik érdekessége, hogy a film történetének valódi alakja vagyis az igazi túlélő, az 1975-ös születésű, 196 centis Marcus Luttrell felbukkan a film első fél órájában többször is. Hol az akció megbeszélésénél mutatják a katonák közt, az eligazitáson, hol a szabadidejüket töltő Seals csapatban ücsörög barakkjuk előtt. A filmben Mark Wahlberg alakítja.

(Filmelemző )