A túlélő

Lone Survivor
Harper
Eric Bana
Emile Hirsch

2005 júniusában az amerikai hadsereg újabb veszélyes akcióra készül Afganisztánban. A hadművelet neve: Vörös Szárnyak. Célja, hogy kézre kerítse vagy likvidálja a tálibok magas rangú vezetőit. Ám a művelet nem a tervek szerint alakul, az alakulatot ugyanis támadás éri. A katonák magukra maradnak… Több

Rendező: Peter Berg
Író: Peter Berg
Forgatókönyvíró: Marcus Luttrell, Patrick Robinson
Premier (HU): 2014.02.06.

2020.08.14 Harper

Valóságalapú sokkoló háborús film

Ütős és izgalmas, valóságalapú akciófilm, melyben végigkövethetünk egy katonai bevetést egy különleges amerikai SEAL elit-egység részvételével Afganisztánban. A karakterek mindegyike megfelel egy-egy valós haditengerésznek, a forgatókönyv pedig a tényleges túlélő, Marcus Luttrell altiszt (Navy Seal felcser-szakaszvezető - Petty Officer First Class) elbeszélése alapján íródott. Életszerű és mellbevágó a golyók becsapódása, a katonák menekülése a túlerő elől és sokkoló sorra bekövetkező haláluk is. Számomra a rendezés a legkiemelkedőbb és mindaz, amit Peter Berg letett az asztalra ezzel a filmmel. Értékelésem: 85%

2015.01.21 dulkap

Igen a harci jeleneteknél érezhetőek a túlzások, de a film összességében ettől egy jó kis akciómozi. Annyi ilyen túlzás van a mai filmekben, hogy általában mosolygok csak rajtuk, max levonok egy kicsit az értékelésből. De ezektől függetlenül tetszett a film, a kaszkadőrök munkája meg külön kiemelendő.

Jó mozi,igaz kissé felkavaró,de mindenképpen,aki kedveli ezt a műfajt,kötelező darab. A harci jelenetek brutálisak,de jól meg vannak komponálva.Összeségében a jobbak kőzé tartozik. Ajánlott mozi !

2019.11.06 dailyfilmsan

Jajj istenem ez mennyire középszerűen semmilyen volt. A chastingon kikötés volt az igénytelen arcszőrzet. A szereplők nekem nem voltak túl hitelesek, egy ember volt aki el tudta játszani a szerepét.... és nem a főszereplő. Whalbergnek általában jól á... Több

2018.09.01 indingo

A legjobb háborús film, amit láttam, bár nem szívesen nézek ilyen témában filmeket.

A film alapját képező amerikai hadművelet pontos neve Operation Red Wings. Elindítása: 2005. június 27.Szerző: Dewer

A filmben megjelenített hadművelet a Vörös szárnyak elnevezést kapta, és a 4 fős Navy Seal csapat 3 tagjának halála mellett további 14 kommandós halálát is okozta. Ők voltak a helikopterrel lezuhant katonák, a filmben Eric Bana vezetésével. Szerző: Ogre

45 millió dolláros költségvetéssel készült és 115 millió dollár összbevételt produkált.Szerző: LionelMessi10

A film igaz történetet dolgoz fel,története a 2007-ben megjelent könyv alapján játszódik, amit és Patrick Robinson írt.Szerző: LionelMessi10