A túlélő (2013)

Lone Survivor

A túlélő

Harper   2020. 08. 14.

Valóságalapú sokkoló háborús film

Ütős és izgalmas, valóságalapú akciófilm, melyben végigkövethetünk egy katonai bevetést egy különleges amerikai SEAL elit-egység részvételével Afganisztánban. A karakterek mindegyike megfelel egy-egy valós haditengerésznek, a forgatókönyv pedig a tényleges túlélő, Marcus Luttrell altiszt (Navy Seal felcser-szakaszvezető - Petty Officer First Class) elbeszélése alapján íródott. Életszerű és mellbevágó a golyók becsapódása, a katonák menekülése a túlerő elől és sokkoló sorra bekövetkező haláluk is. Számomra a rendezés a legkiemelkedőbb és mindaz, amit Peter Berg letett az asztalra ezzel a filmmel. Értékelésem: 85%

dulkap   2015. 01. 21.

Igen a harci jeleneteknél érezhetőek a túlzások, de a film összességében ettől egy jó kis akciómozi. Annyi ilyen túlzás van a mai filmekben, hogy általában mosolygok csak rajtuk, max levonok egy kicsit az értékelésből. De ezektől függetlenül tetszett a film, a kaszkadőrök munkája meg külön kiemelendő.

indingo   2018. 09. 01.

A legjobb háborús film, amit láttam, bár nem szívesen nézek ilyen témában filmeket.

Deku   2017. 07. 25.

Mark Wahlberg nagy meglepetés volt, hogy ő ilyen filmekben is kiválóan tud játszani. Kellemes hangulata volt ennek a filmnek és ez végig vezethető volt az első perctől az utolsóig. Szerettem.

dailyfilmsan   2019. 11. 06.

Jajj istenem ez mennyire középszerűen semmilyen volt. A chastingon kikötés volt az igénytelen arcszőrzet. A szereplők nekem nem voltak túl hitelesek, egy ember volt aki el tudta játszani a szerepét.... és nem a főszereplő. Whalbergnek általában jól á... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Jó mozi,igaz kissé felkavaró,de mindenképpen,aki kedveli ezt a műfajt,kötelező darab. A harci jelenetek brutálisak,de jól meg vannak komponálva.Összeségében a jobbak kőzé tartozik. Ajánlott mozi !

Szilonka   2018. 08. 14.

Kemény és megrázó történet, Csak erős idegzetűeknek ajánlom.

Eric Bana
Emile Hirsch

45 millió dolláros költségvetéssel készült és 115 millió dollár összbevételt produkált.

(LionelMessi10)

A film igaz történetet dolgoz fel,története a 2007-ben megjelent könyv alapján játszódik, amit és Patrick Robinson írt.

(LionelMessi10)

A túlélő cimű film egyik érdekessége, hogy a film történetének valódi alakja vagyis az igazi túlélő, az 1975-ös születésű, 196 centis felbukkan a film első fél órájában többször is. Hol az akció megbeszélésénél mutatják a katonák közt, az eligazitáson, hol a szabadidejüket töltő Seals csapatban ücsörög barakkjuk előtt. A filmben Mark Wahlberg alakítja.

(Filmelemző)

Mark Wahlberg elégedett volt a kész filmel.

(HETEDIK )

A veszélyesebb jeleneteket kaszkadőrökkel oldották meg.

(HETEDIK )

A színészek intenzív kiképzésen vettek részt.

(HETEDIK )

A film végén feltűnnek a valódi katonák fotói.

(HETEDIK )

A film igaz történeten alapszik.

(HETEDIK )

A filmet Új-Mexikó állam több városában forgatták.

A valóságban a tűzharc csapata és a tálibok között öt napig tartott, nem háromig.

(kázsé)