Zöld zóna (2010)

Green Zone

flash88   2019. 09. 19.

A film legnagyobb értéke, hogy a valóságot jeleníti meg, ez bizony megtörtént esemény. A rendező képes igazi háborús légkört teremteni. Nekem leginkább Amy Ryan és Brendan Gleeson alakítása tetszett, de Matt Damonnal sincs semmi baj. A cselekmény érd... több»

hsanya182   2015. 05. 17.

Jó kis akciókrimi. Matt Damon jól játsza a szerepét. Egy "kis" katona igazságérzetét zavarja a "csodálatos Amerika" hazugságai és megpróbál utánajárni, majd leleplezni mindenki előtt a hazug embereket és a hazug kormányt. Inkább a krimi része dominál. :) Jó film volt.

harnas1207   2018. 12. 20.

Jó film, érdemes megnézni, főleg azoknak, akik szeretik a hasonló valós alapokra épülő filmeket. Izgalmas és tanulságos.

Teófil   2015. 05. 14.

Egyszer mindenképp érdemes megnézni, egy izgalmas, pörgős akciókrimi. Paul Grenngrass most sem hibázott, csak hát láttunk már ilyet tőle... A kézikamera, nekem nem jött be, mert néhol pont az ellenkezőjét váltotta ki, mint amit szerettek volna, mivel untam a gyors vágásokat.

macskulare   2015. 06. 11.

Jó kis akció-krimi film, mozgalmas, sok új helyszínnel és emellett jól feszegeti, hogy mi is van valójában az Közelkeleti megszállás hátterében. Baromi nagy színjáték az egész, amit művelnek. Nézéttek bátran! :)

cunci   2015. 06. 16.

Ez a film sajnos nem tetszett, aminek két fő okát tudom megnevezni. Az egyik a történet maga, az a baj vele, hogy nyitott kapukat döngetett, és ez egy politikai témájú filmtől óriási hiba. A másik pedig ami nem tetszett az az, hogy az akciójelenetek ... több»

19kiko19   2018. 07. 16.

A sok akciójelenet, a harckocsik és a házak annyira hitelesek, hogy én azt hittem tényleg a helyszínen forgatták a filmet. Tömegpusztító fegyverek után kutat Amerika, azóta is, pedig a legtöbb éppen náluk van. A háború nagy biznisz és mocskosság, még... több»

Matt Damon
Matt Damon

Matt Damon szakaszában a legtöbb ember igazi iraki veterán volt, nem hivatásos színész.

(ps)

Paul Greengrass rendező pályája elején dokumentumfilmeket forgatott háborús övezetekben.

(ps)

A kardokat ábrázoló diadalívet két daru és CGI technológia segítségével jelenítették meg.

(ps)

Matt Damon a filmben Oakley M frame típusú napszemüveget visel.

(ps)

A film főhősét, Roy Millert Richard "Monty" Gonzales katonáról mintázták, akinek tényleg az volt a feladata, hogy tömegpusztító fegyvereket keressen Bagdadban. Gonzales a film konzulenseként vett részt a munkálatokban.

(ps)

Brendan Gleeson életében először játszott CIA ügynököt. Később hasonló szerepben láthattuk őt a Védhetetlen (2012) című filmben.