Hazugságok hálója

mamiéstöti2   2019. 02. 04.

Kiváló szereposztás és remek forgatókönyv illeti meg ezt a filmet. Nekem nagyon tetszett, mindenképp 5/5!

Deku   2017. 07. 25.

Fogalmam sem volt, hogy Leonardo DiCaprio-nak ilyen szintű szuper filmje is akad. Erre a filmre csak jót tudok mondani mivel ízig vérig őrjítő lett. Nekem nagyon bejött minden egyes mozzanata amivel percek alatt elkápráztatott.

Filmelemző   2018. 04. 27.

Az egyik legnagyobb kedvencem ez a film, Riedley Scott talán legszínvonalasabb rendezése, mert izgalmas, elgondolkodtató és ütős sztorival bír. Az első fél órából gyakorlatilag megérthető az egész Közel-keleti helyzet, legalábis annak amerikai olvasata. DiCaprio és Crowe nagyot alakítanak de zseniális a rendezés és a forgatókönyv is. Rég láttam ilyen jó scriptet. Azok sem csalódnak, akik az akciókat szeretik, mert ebből is van bőven a filmben. Akad szerelem is és óriási a csattanó a sztori végén. Százszor láttam már és mindig tetszett. Értékelésem: erős 8.5 pont a 10-ből.

Berto49   2019. 07. 02.
Ügynökök a Közel-Keleten

Már a sokadik film az iraki háborúról, ami az amerikai filmgyártás számára kifogyhatatlan témának tűnik. Ridley Scott ezúttal egy közepes darabbal rukkolt elő, minden mesterségbeli tudása benne van, remek akciójelenetekkel megtűzdelve, de a téma sajnos számomra kissé unalmas volt, tudom az én hibám. A két nagy sztár (Crowe, DiCaprio) hozta a tőlük megszokott kötelezőt, de az az igazság, hogy Hani szerepében Mark Strong pestiesen szólva „lemosta” őket a filmvászonról. A szerelmi szálat nyugodtan ki lehetett volna hagyni,de ezek szerint a „l’amour” egyetlen filmből sem maradhat ki. Egyszeri megnézésre elmegy.

sabnock666   2019. 09. 07.

Nem ez a kedvencem,és már nem is lesz az.Tipikus amerikai szemszögből mutatja be a Közel-keleti helyzetet.Kissé sablonos,hiába van benne egy-két csavar,és persze szerelem. Egyszer nézős film.

Mark Strong
Vince Colosimo
Mark Strong
Leonardo DiCaprio

A film zenéjét Marc Streitenfeld szerezte, akinek ez volt a harmadik közös munkája Ridley Scott rendezővel.

(LionelMessi10)

A filmet David Ignatius azonos című regényéből adaptálták. Az író Közel-Keleti tudósításaiból merített ihletet a könyv megírásához és állítja, hogy a történet több részlete a valóságban is megtörtént.

(TribeBubu)

A Manchesterben játszódó részeket is az Egyesült Államokban vették fel, ezért a díszleteseknek nagyon körültekintőnek kellett lenniük. El kellett takarniuk többek között a tűzcsapokat is. Ezekre egész egyszerűen olyan kukákat raktak, amelyeknek nem volt alja - ám a statiszták és a stábtagok rendszeresen elfeledkeztek erről, és a forgatási szünetekben kellett utánuk feltakarítani.

(SódóGA)