Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) mindenre elszánt CIA-ügynök. Legújabb feladata Jordániába szólítja, ahol közeli kapcsolatba kerül a titkosszolgálat vezetőjével. Eközben Ed Hoffman (Russell Crowe) a háttérből irányítja Ferrist, és azt az utasítást adja neki, hogy kapja el a férfit. Az akció során… több»
Az egyik legnagyobb kedvencem ez a film, Riedley Scott talán legszínvonalasabb rendezése, mert izgalmas, elgondolkodtató és ütős sztorival bír. Az első fél órából gyakorlatilag megérthető az egész Közel-keleti helyzet, legalábis annak amerikai olvasa... több»
Már a sokadik film az iraki háborúról, ami az amerikai filmgyártás számára kifogyhatatlan témának tűnik. Ridley Scott ezúttal egy közepes darabbal rukkolt elő, minden mesterségbeli tudása benne van, remek akciójelenetekkel megtűzdelve, de a téma sajnos számomra kissé unalmas volt, tudom, az én hibám. A két nagy sztár (Crowe, DiCaprio) hozta a tőlük megszokott kötelezőt, de az az igazság, hogy Hani szerepében Mark Strong pestiesen szólva „lemosta” őket a filmvászonról. A szerelmi szálat nyugodtan ki lehetett volna hagyni, de ezek szerint a „l’amour” egyetlen filmből sem maradhat ki. Egyszeri megnézésre elmegy.
Igazán remek akcióthriller. Néha ugyan belassult, de mindig fel sikerült pörgetni valami váratlan csavarral vagy akcióval. Ha az ember végignéz a főszereplőkön, tudhatja, hogy színvonalas színészi játékot kap a filmtől. Ha pedig a rendező nevét meglá... több»
A film összbevétele 115 097 286 dollár volt (imdb.com).
Ridley Scott szeretett volna több részt is Dubajban leforgatni, de az emirátus vezetői megtagadták tőle ennek engedélyezését a film témája és aktuálpolitikai jellege miatt. Végül jórészt Marokkóban forgattak.
(Periodista)A film zenéjét Marc Streitenfeld szerezte, akinek ez volt a harmadik közös munkája Ridley Scott rendezővel.
(LionelMessi10)A filmet David Ignatius azonos című regényéből adaptálták. Az író Közel-Keleti tudósításaiból merített ihletet a könyv megírásához és állítja, hogy a történet több részlete a valóságban is megtörtént.
(TribeBubu)A Manchesterben játszódó részeket is az Egyesült Államokban vették fel, ezért a díszleteseknek nagyon körültekintőnek kellett lenniük. El kellett takarniuk többek között a tűzcsapokat is. Ezekre egész egyszerűen olyan kukákat raktak, amelyeknek nem volt alja - ám a statiszták és a stábtagok rendszeresen elfeledkeztek erről, és a forgatási szünetekben kellett utánuk feltakarítani.
(SódóGA)Amikor a statiszták az egyik jelenet forgatására várakoztak, az egyik jelmezes mindenkiről leparancsolta a személyes ékszereit is, mivel a jelenet egy olcsó és lerobbant környéken játszódott. Azt mondta nekik, hogy a megformálandó karakterek már rég zálogba adták az ékszereiket, hogy droghoz jussanak.
(SódóGA)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »