Az elnök különgépe (1997)

Air Force One

Harrison Ford

Sabnock Sanatory   2020. 03. 19.

Ezerszer lerágott,megrágott,kiköpött csont.Egymilliomodszor kérdezem....Minek?Minek egy nem is túl acélos témát ezerszer fel és át,és kidolgozni,ráadásul koncepciómentesen.sajnálom Oldmant,és Fordot.

Deku   2017. 12. 23.

Nekem ez tuti volt. Kaptunk egy szellemes, frappáns történetet és ennél több nem is kell. Valahogy ez a film a maga nemében igazán kiváló lett. Nekem ez a film igazán nagyon tetszett és bátran tudom ajánlani az érdeklődőknek.

7ETEDIK   2018. 09. 05.

Mikor Ford elkezd papolni az elején, hogy a politikai célok soha többet nem kerülnek emberéletek elé, hát eléggé megmosolyogtató, mint ahogy a nagy amcsi patriotizmus is, hogy az elnök náluk a filmekben mindig valami exkatona, aki a bajban elkezd akc... több»

adamkatka   2016. 08. 28.

Bár nem mostani film, és nem is először látom, mégis minden alkalommal leköti a figyelmemet, izgalmas, fordulatos, mozgalmas, és nagyon jó a szereplők válogatása. Érdemes megnézni.

pqrs   2016. 02. 02.

Ford, Oldman és Close miatt helye van a klasszikus akciófilmek sorában. Végig izgalmas, látványosan pörgő akciófilm, de az is igaz, hogy a pazar szereposztás nélkül nem lenne ilyen jó.

mobilman89   2015. 02. 03.

Érdekes a története ahogy meg próbálják megmenteni az elnököt miután terroristák hatalmukba kerítik az Air Force One-t. Jóféle akciófilm, kellően pörgős és izgalmas egyszerre.

Sniper   2015. 07. 28.

Azért a forgatókönyvírók fejében nagyon elszállt a hazafiasság, mert "naná, hogy az elnök (sőt az Elnök) tud repülőgépet vezetni, szerelő lenni, profi akcióhősként terroristákat öldökölni, stb., hiszen ő az USA Elnöke!". Úgy értem ezt most komolyan g... több»

A filmben összesen 61 halott van.

(Norbi)

Gary Oldman azért vállalta el filmbéli szerepét, hogy a gázsijából összehozza első rendezésének, az Éhkoppon költségvetését.

Halottak száma: 48

(magyaristvan)

A valósgában az elnöki különgépnek nincs mentőkapszulája.

(magyaristvan)

1997-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.