A sakál (1997)

The Jackal

József387290   2021. 03. 30.

Jó film

Igen, szerintem zseniális.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Bruce Willis és Richard Gere neve abban az időben igen jól csengett, de a filmet így se sikerült magasra vinni.

HETEDIK   2020. 04. 20.

Az egyik legjobb filmje Willisnek. Tökéletesen hozza a rideg, számító, érzelmek nélküli bérgyilkost, kedvencem, mikor a házban lemészárolja a zsarukat. Az a csúzli meg nem semmi, szegény Black kapott is belőle rendesen. Kategóriája egyik, ha nem a legjobb darabja.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 20.

Willis és Gere... Nem a kedvenceim, és ez után a film után nem is lesznek azok. Kiszámítható, kliséket puffogtató, gyenge színészi játékot hozó film. Ezerszer lerágott csont, az újdonság varázsa nélkül. Kategóriájában vannak jóval jobb mozik.

harnas1207   2018. 12. 20.

Nagyon szeretem a 2000 előtti akciófilmeket, ezekben még volt izgalom és érdekesek voltak a történetek. A sakál sajnos nem tudta hozni a színvonalat, többszöri megnézésre is egyszerűnek tartom. Gere neve egy ilyen filmben már önmagában intő jel lehet.

Zsofi821   2015. 04. 26.

A tipikus maffia történetek egyszerűbb verziója, mely nem nyújtott egetrengető élményt. nagyon Willisre szabott szerep, többi filmjéhez képest azonban visszalépés

uniterra   2021. 02. 25.

Lehetett nézni, a baj a forgatókönyvvel volt, és a rendezéssel. Több helyen szinte hülyének nézhettük a rendőrséget. Willis hozta a szokásos formáját, ha nem is a legjobbat, én a ponyvaregényes munkáját százszor jobbnak tartom. Gere meg olyan geres volt, Poitiernek jutott a hálátlan, hülye figura. Egyszer nézhető.

Bruce Willis
Bruce Willis

A filmet Kanadában, Finnországban, az USA-ban, Oroszországban és a Pinewood Studiosban vették fel.

Valójában a filmben látható Montréal Metro a washingtoni metrórendszer képmása.

A film alapjául Frederick Forsyth A Sakál napja című regénye szolgált.

Richard Gere és Bruce Willis megesküdtek, hogy soha többé nem dolgoznak együtt.

(kázsé)

Richard Gere és Bruce Willis külön vették fel a jeleneteiket, ezért gyakran kérdezgették egymást, "hogy megy a filmed?"

(kázsé)

Fred Zinnemann, az eredeti film rendezője 91 évesen, halála előtt pár hónappal még küzdött azért, hogy ennek a filmnek a címe ne ugyanaz legyen, mint az eredetié.

(kázsé)

Eredetileg Richard Gere-nek ajánlották fel a Sakál szerepét.

(kázsé)

Richard Gere és Diane Venora beszédtanárokkal dolgoztak, hogy kidolgozzák az akcentusukat.

(kázsé)

Sean Connery, Liam Neeson és Matthew McConaughey mind utasítottak el szerepeket a filmben.