Max Payne - Egyszemélyes háború (2008)

Max Payne

harnas1207   2020. 08. 24.

A videójáték megcsúfolása. Hiába a viszonylag erős színészgárda, ez a film rettenetesen gyenge lett.

dulkap   2015. 07. 03.

Ez számomra egy olyan film, amit a szép operatőri munka, a képi hangulat sem ment meg attól, hogy a középszer alá süllyedjen. Kidolgozatlan történet, nulla fordulat és lassú történet. Sajnálom, mert az előzetes többet ígért.

HETEDIK   2019. 07. 30.

Sok köze nincs a videójátékhoz, de Moore egyedi stílusa miatt mégis élvezetes. A lassításokat ez a pali szinte már művészi szintre emeli minden filmjében és ettől több ő, mint egy átlag rendező.

JokerOmen   2018. 05. 10.

Amúgy sem vagyok nagy híve a videojáték-adaptációknak - személyes véleményem szerint LEHETSÉGES lenne, hogy jó alkotásokat kapjunk a mozivászonra, mégis ott bukik el az egész, hogy a nagy nevek és a félig-meddig jó rendezők/írók/producerek ellenére e... több»

D. Wolfe   2016. 04. 17.

Ha önálló filmként tekintünk rá, egészen szórakoztató, csak sajnos nem lehet rá önálló filmként tekinteni, mivel vállaltan minden idők egyik legjobb játékának adaptációja, annak viszont egész egyszerűen értékelhetetlen. Legalább a látvány valóban üt... több»

kernernoemi   2016. 10. 20.

Aki egy fordulatos és izgalmas akcióra vágyik, az feltétlen nézze meg a Max Payne t, mert fordulatos, frappáns, sok szálon fut a cselekmény, nagyszerűek a karakterek, izgalmas, és folyamatosan kibontakozó a cselekmény.

urbanistaa   2018. 10. 07.

A filmben leginkább azt tetszett, hogy fordulatos és kiszámíthatatlan, nagyon jó triót alakít Mark Wahlberg, Mila Kunis és Olga Kurylenko. A jelenetek elragadnak.

85,5 millió dolláros összbevételt produkált a film.

(LionelMessi10)

A film 35 millió dollárból készült.

(LionelMessi10)

A film utómunkálatairól készült egy dokumentumfilm, melynél John Moore rendező azt a kijelentést teszi: "Ez lesz a következő Mátrix".

(JokerOmen)

A film nem követi teljes mértékben a videójáték sztoriját.

(HETEDIK )

A filmet a népszerű videójáték alapján készítették el.

(HETEDIK )

A kritikusok és a közönség is negatívan fogadta.

(HETEDIK )

A film Valkűrjei férfiak. az éjszaki mitológiában viszont minden Valkűr nő. Ezért is hívják őket Odin lányainak.

(magyaristvan)

A stáblista után van egy extra jelenet.

(ps)

rendelkezésére csak néhány jelenetet forgattak le a stúdióban zöld vászon előtt. A rendező utasítására a legtöbb jelenetet az éjszakai Torontóban vették fel.

(ps)

Max Payne az aluljáró mosdójában egy Taurus 4510 Judge típusú pisztolyt használ, ami .45-ös és .410-es kaliberrel is használható.

(ps)

Nem mondom, hogy életem egyik legjobb filmje, de annál sokkal többet érdemel, mint amire az IMDB méltatta. Habár tipikusan az a film, amit ha nem szakadtál rá a játékra anno, akkor nehéz volt átérezni a túlságosan nyomasztó hangulatot. Kicsit lehet jobb előkészítés kellett volna és akkor több embernek átment volna... több»