Nyolc tanú (2008)

Vantage Point

Lóri Ádámcsik   2022. 08. 17.

Egyszer nézős

Tetszett az ötlet, hogy több szemszögből is láthatjuk az eseményeket. Így sok lehetőség volt csavart vinni a történetbe, de valahogy mégsem éreztem az, hogy többször is érdemes lesz majd megnézni a filmet.

hsanya182   2017. 01. 01.

Végig pörgős izgalamas, több nézőpontból készült akciófilm, olyan elnök végveszélyben stílusú, remek kameramunkával. Ma néztem meg, és még mindig állja a helyét.

harnas1207   2018. 12. 07.

Nagyon érdekes és izgalmas film. igazi csemege! A különböző szemszögekből bemutatott események nagyon egyedivé teszik az egészet, de ez is a hátránya, mert egy idő után unalmassá is. Whitaker érzésem szerint ebben a filmben nagyon hiteltelen karakter... több»

Bendegúz   2018. 10. 12.

Nagyon eredeti krimi, ráfért már a műfajta egy kis frissítés, és ezt szerintem ez a film szépen megoldotta. Egy érdekes történetvezetéssel visz végig minket egy izgalmas történeten, de a végén sem hagy parlagon heverni, hanem kapunk egy kis izgalmas akciót. Összességében szerintem nagyon jó.

Dorkateo   2016. 11. 04.

Kicsit véres, de igazán csavaros történet. Érdekes a nyolc szempontú megközelítés.

Filmelemző   2018. 04. 11.

Pete Travis Spanyolországban játszódó izgalmas thrillere olyan, mint egy száguldó vonat, melyre ha felkapaszkodsz nem tudsz leszállni. Óriási a rendezés: ugyanazt a merényletet látjuk több szemszögből újra meg újra, amyg nem körvonalazódik a végső ig... több»

tibi   2020. 11. 11.

Elég idegesítő az állandó visszajátszás, nem tetszik.

William Hurt az elnököt és a dublőrét is játssza a filmben.

(kázsé)

A filmet eredetileg a spanyolországi Salamancában forgatták volna, de a helyi hatóságok nem adtak rá engedélyt, így végül csak a légi felvételek készültek Spanyolországban.

(kázsé)

A pláza felrobbantását tizenöt különböző kamerával vették fel.

(kázsé)

Az eredeti forgatókönyv szerint a turista orosz lett volna, de Forest Whitaker játéka annyira lenyűgözte Pete Travist, hogy a kedvéért átírta a szerepet.

(kázsé)

A filmet eredetileg 2007 októberében mutatták volna be.