A mások élete

Martina Gedeck
Sebastian Koch
Martina Gedeck
Ulrich Tukur

1983-ban Kelet-Berlinben járunk, 6 évvel a berlini fal leomlása előtt. Ekkor még javában működött a kelet-német titkosszolgálat, ahol Wiesler százados (Ulrich Mühe) is ténykedett. Azt a megbízást kapja, hogy tartsa megfigyelés alatt a gyanúsnak tűnő színházi rendezőt és feleségét, az ünnepelt… Több

2022.02.07 Fikatours_blogger

A stázis is ember

A legjobb film, amit az összeomlás előtti NDK-ról láttam. Külön érdekességként emelném ki, hogy megtudhatjuk belőle, ott már a kilencvenes évek elején hozzáférhetett mindenki az ügynökaktákhoz, névvel, fényképpel (!) és kitörölt sorok nélkül.

2017.07.17 Deku

Szerintem nagyon hatásosan és mélyen mutatja be Németország helyzetét. Tökéletesen van összerakva semmi hiányt nem éreztem benne. Bár nem rajongok a német filmekért ez mégis nagyszerű.

2020.07.24 Timon

Nagyon ütős volt mind a látványvilága,mind a hangulata.Szinte minden egyes részletében mellébeszélés nélkül mutatja be az akkori társadalmat.

2015.08.05 hsanya182

A szocialista németország elfuserált rendszerét bemutató kémfilm, ahol megismerhetjük egy lehalgatótiszt sivár életét, aki egy művész életét kémleli nap mint nap. A film több mint két órás, de jól fel van építve, kicsit száraz, végig a párbeszédek és... Több

2018.02.10 BoBamburg

Egy jól felépített film, ami bemutatja a '80-as évek németországát. Különösebben nem vagyok nagy rajongója a történelmi filmeknek, de ez tényleg egy erős és megható darab.

A konyhai jelenetben egy Piros Arany is feltűnik az asztalon.Szerző: Menyét Ibolya

A Wiesler ügynököt alakító Ulrich Müheről a való életben gyűjtött adatokat a Stasi még 1989 előtt.Szerző: SódóGA

A rendező, Florian Henckel von Donnersmarck hangja is hallható a filmben a berlini fal leomlásának jelenetében.Szerző: SódóGA

A Der Spiegel magazin a filmben feltűnő címlapját külön a produkció kedvéért tervezték.Szerző: SódóGA

A besúgó
Hol nézheted: SkyShowtime