A mások élete (2006)

Das Leben der Anderen

Deku   2017. 07. 17.

Szerintem nagyon hatásosan és mélyen mutatja be Németország helyzetét. Tökéletesen van összerakva semmi hiányt nem éreztem benne. Bár nem rajongok a német filmekért ez mégis nagyszerű.

hsanya182   2015. 08. 05.

A szocialista németország elfuserált rendszerét bemutató kémfilm, ahol megismerhetjük egy lehalgatótiszt sivár életét, aki egy művész életét kémleli nap mint nap. A film több mint két órás, de jól fel van építve, kicsit száraz, végig a párbeszédek és az érzések hordozzák a film értékeit, de nem válik unalmassá. A legvégén elgondolkozhatunk, hogy kit is nevezünk "jó embernek"...

Dodi   2015. 06. 05.

Nagyon szép film, elgondolkodtató torokszorító és szívfacsaró, nagyon egyedi hangulattal és gyönyörű zenével! Megéri megnézni igen tanulságos történet!

MidoD7   2019. 04. 21.

Pocsék forgatókönyvet írtak egy remek alapnak. Az sem volt különösebben hasznos a filmnek, hogy szerintem a szereplőgárda nem volt túl jó választás ehhez az alkotáshoz. Ez most nem tetszett.

BoBamburg   2018. 02. 10.

Egy jól felépített film, ami bemutatja a '80-as évek németországát. Különösebben nem vagyok nagy rajongója a történelmi filmeknek, de ez tényleg egy erős és megható darab.

Sebastian Koch
Martina Gedeck
Sebastian Koch
Martina Gedeck
Ulrich Tukur

A konyhai jelenetben egy Piros Arany is feltűnik az asztalon.

(Menyét Ibolya)

A Wiesler ügynököt alakító Ulrich Müheről a való életben gyűjtött adatokat a Stasi még 1989 előtt.

(SódóGA)

A rendező, Florian Henckel von Donnersmarck hangja is hallható a filmben a berlini fal leomlásának jelenetében.

(SódóGA)