Az elszánt diplomata

Az elszánt diplomata

The Constant Gardener

Tessa Quayle politikai aktivista gyilkosság áldozata lesz Kenyában. Bár a nyomok hirtelen felindulásból elkövetett bűntettre utalnak, a meggyilkolt nő férje, Justin, aki Nagy-Britannia megbízásából végez hivatali munkát, úgy dönt, nyomozásba kezd, és kideríti, mi is állt valójában a… Több

Forgatókönyvíró: Jeffrey Caine
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Kína, Kenya
Premier (HU): 2006.01.19.

2023.03.08 Tibor397141

Közel húsz éves film, de akár ma is történhetne. Végig lebilincselő film, nem lehet mellé nézni. Fantasztikus!

2016.04.25 Zsceeeka

Tetszetős film volt, a főszereplő kettős fantasztikusat játszott, izgalmas volt, de nem mondanám azért távolról sem, hogy a műfajban az egyik legjobb. Először félbehagytam, azért nem szerettem volna kimaradni a végéből, tehát nem érdektelen.

2017.01.22 valery

A két színész, Ralph Fiennes és Rachel Weis nagyon jól egymásra hangolt és hiteles színészi játéka és profizmusa teszi élvezetessé a filmet. Minőségi rendezés és nagyszerű, izgalmas jelenetek.

2019.03.13 indingo

Egy jól felépített, izgalmas, fordulatokkal teli megható film, ahol szembesülhetünk vele, hogyan használják ki az elesett, szegény, nincstelen afrikaiakat és természetesen hogyan tussolnak el és rendelnek el gyilkosságokat, ha az érdekeik úgy kívánják.

2015.05.20 a.edit63

Egy ZSENIÁLIS és elgondolkodtató romantikus thriller dráma KIVÁLÓ szereposztással és mondanivalóval. A két főszereplő kapcsolata szívszorítóan gyönyörű volt.

A film John le Carré "The Constant Gardener" (2001), magyarul "Elszánt diplomata" (2002) című regénye alapján készült.Szerző: Berto49

A film zenéjének keverésére a Sphere Studiosban került sor.Szerző: mrarizona

A rendezésre eredetileg Mike Newell volt kijelölve, de otthagyta a produkciót, mikor felajánlották neki a Harry Potter és a tűz serlegét.Szerző: mrarizona

Az eredeti regényt betiltották Kenyában, mivel korrupt kenyai vezetők jelennek meg benne.Szerző: mrarizona

Eva Green és Kate Winslet is szóba került Tessa Quayle szerepére.Szerző: mrarizona

A kijelölt túlélő
2016