Szellemíró

Szellemíró

The Ghost Writer

A Szellemíró (Ewan McGregor) egy tehetséges angol író, aki híres emberek helyett írja meg azok önéletrajzát. Művei csupa bestsellerek, nagyon érti a dolgát. Az ügynöksége meggyőzi őt arról, hogy vállaljon el egy igazi nagy melót. Itt a soha vissza nem térő alkalom, a Szellemíró pedig kap… Több

Forgatókönyvíró: Robert Harris, Roman Polanski
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2010.07.15.

2021.04.28 elekm90

Erősen indít, tök jó ez a misztikus vonal, és még izgalmas is. Sajnos azt éreztem, hogy túlságosan el lett nyújtva, ahogy haladt előre, úgy kezdett veszíteni a lendületéből, ráadásul a befejezésén is azt éreztem, hogy Polanski ütősebbnek szánta, mint amilyen valóban volt (legalábbis számomra).

2018.12.12 harnas1207

Nekem tetszett, de csak másodjára. Elsőre rettenetesen érdektelennek és vontatottnak találtam Ez persze az én hibám volt, másodjára már élveztem. Nem igazán ajánlanám egy laza esti filmezésre, inkább csak ha valami különlegesebbet akar bevállalni az ember.

2019.01.17 Bizsu82

Nagyon érdekes témájú, egyedi film. A főszereplő színész alakítása meggyőző, hiteles. Végig lekötötte a figyelmemet , egy percig sem unatkoztam rajta. Színvonalas.

2019.11.03 De Matt

Többet vártam ettől a filmtől

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt van benne valami különleges, másrészt pedig hiányzik belőle valami. A színészek jók, de a film többször „leül”, persze, jó, hogy ez nem akciófilm, de nem elég „ütős”. ERős pont a főszereplő játéka, de a film egészében nem ér felerre a szintre. Közepes 6,5/10

2015.11.21 Ragemarci

Szeretem az ilyen korrektül összerakott politikai krimiket. Kult vagy klasszikus nem lesz belőle, mert bár néhol kifejezetten szellemes azért okosnak nem nevezném. A vége meg így nagyon gyenge, legyen lezárva hangulata van.

A regény magyarul a Cartaphilus "FilmRegények" című sorozatában, 2010-ben jelent meg Robert Harris tollából, Vizi Katalin fordításában.Szerző: Berto49

A Szellemíró igazi nevét sem a film alapjául szolgáló regény, sem pedig a forgatókönyv nem említi. Ewan McGregor képzeletben Gordon McFarquornak nevezte el karakterét.Szerző: ps

A forgatás Németországban zajlott, leginkább azért, mert Roman Polanskit korábban kitiltották az Egyesült Államokból.Szerző: ps

Lang villáját a stúdióban építették fel, a háttér és a kilátás csak filmtrükk.Szerző: ps

A kijelölt túlélő
2016