Láncra vert igazság

Láncra vert igazság

Nothing But the Truth

Rachel Armstrong, a fiatal, ambiciózus riporternő az egyik legnagyobb washingtoni lapnál, a Capitol Sun-Times-nál dolgozik. Úgy érzi, ráakadt élete sztorijára, ami akár Pulitzer-díjat is hozhat számára. Rachel megírja a nagy port kavaró cikket a venezuelai titkos CIA-akcióról, melyben leleplezi egy fedett ügynök kilétét. A kormányzati szervek azonnal rászállnak, tudni akarják, honnan szerezte az információt. Rachelt azonban kemény fából faragták. Megtagadja az együttműködést Patton Dubois ügyésszel. Emiatt börtönbe kerül. Vajon megtörik a rácsok mögött, vagy kitart az elvei mellett?

Rendező: Rod Lurie
Vera Farmiga
David Schwimmer

2020.09.14 uniterra

Meggyőződés

Erdekes film teli feszültségekkel. Nagyon jo thriller, jó dráma, jó egyéni es csapatjáték. Alan Alda külön hoz egy érdekes karaktert, ügyvéd pojáca, aki ha kell igen nehézsúlyúan küzd. Tökéletesen hozza a karaktert. Vera Farmiga tökéleteset alakitott, úgyszintén Kate Beckinsale. Az ember elgondolkodik a témán, mit is tennék én ebben a helyzetben. Talán ez is volt az aziró/rendező Rod Lurie szándéka. Egyébként Rachel nyugodtan kiadhatta volna informátorát, a kislányt, hisz naivan elkotyogott valamit, amiről dunsztja sem volt. Itt szembejön velünk az amerikai ujságírás szenzációhajhász stilusa. Bármi áron bedobni a a bűzlő sztorit a mélyvízbe, csak hát előbb gondolkodni kellett volna. Szóval én elítélem az ujságírónőt magáért a sztoriért, meg a falsul makacskodó elvért amit szembehelyezett a nemzetével s családjával. Ettől függetlenül jó a film. Még igy másodjára is.

2015.09.05 s0ltau77

Fel nem tudtam fogni, hogy miféle film is ez. Az elején laposan kezd és ezt a tendenciát tartja is. Annyira untam magam hogy max. egy 30-40 percet voltam képes NAGY nehezen végig nézni. Bűn volt minden, ami ebbe a filmbe belekerült, se értelmes sztori se semmi.

A film összbevétele 3 045 dollár volt (imdb.com).

A kijelölt túlélő
2016