Lángoló Mississippi (1988)

Mississippi Burning

Berto49   2017. 12. 06.

Alan Parker filmje, amit nem néztem volna meg, ha nem látom a 12 év rabszolgaságot.. Ugyanis a film megváltoztatta a véleményemet a négerkérdésről. A színesek is ugyanúgy emberek, mint mindenki más, köztük is vannak szeretetreméltók és nagyon ellensz... több»

MP170506   2016. 02. 16.

Szörnyű egy történet, hihetetlenül drámai. De nagyon jól ki van dolgozva és a szereplők is elég jót alakítanak. Szerintem nézhető film, tanulságos és sokat mondó!

Sniper   2017. 10. 20.

Lássuk be, Gene Hackman és Willem Defoe alakítása tartja az egész koncepciót. Nem annyira izgalmas maga a film cselekménye, bár a hangulata nekem nagyon bejött.

sadis   2017. 10. 11.

Ez egy abszolút kiváló krimi, én nem tudtam kiszámítani a végkimenetelt, pedig jó darabig eléggé sablonosnak éreztem a cselekményt. Összességében azonban nekem nagyon bejött.

Gailard Sartain
Frances McDormand
Gene Hackman

Don Johnson nagyon erősen kampányolt azért a szerepért, amit végül Willem Dafoe kapott.

Lángoló Mississippi volt a magyar címe.

(seamandarin)

A Lángoló Mississippi egy akciódús, izgalmakkal teli, morális kérdéseket feszegető és fontos mondanivalókat tartalmazó film a 60-as évek Amerikájáról, ahol az emberek szívében a fajgyűlölet és az emberség vívott harcot egymással. Ajánljuk mindazoknak, akiket érdekel ez a korszak, akik szeretnék megérteni a fagyűlölet mechanizmusát és akik szeretik a valóságra épülő, feszült és izgalmas történeteket. több»