Az ügynökség (2006)

The Good Shepherd

indingo   2019. 05. 20.

Izgalmasnak gondolt film, de elég unalmasra sikeredett, de valószínű a vontatottság és az időmúlása összefüggésben van. Matt Damon viszont jól hozza az unalmas, érzelem mentes a ranglétrán felkapaszkodó ügynököt akinek a családja semmit nem jelent.

spikeZ   2016. 05. 06.

A film többet ígér, mint amennyit valójában nyújtani képes. Damon, DeNiro, Pesci, Jolie és más nagy sztárok nevei fémjelzik a produkciót, ráadásul a történeti is izgalmasan hangzik. Szeretem a hideg háborúval foglalkozó filmeket, de sajnos a rendezés... több»

petera050   2016. 01. 21.

Egész jó kis film, tele váratlan fordulattal és rejtéllyel. Robert De Niro logikusan építkezik, a film története egyébként is szövevényes, de a rendező ügyelt arra, hogy egy követhető, intelligens produkciót alkosson. Külön kiemelném Angelina Jolie és Matt Damon alakítását, akik sokat emeltek a film színvonalán.

Angelina Jolie
Angelina Jolie

Joe Pesci nyolc év után újra kamerák elé állt.

(ps)

Ez volt Eddie Redmayne első mozifilmes szerepe.

(ps)

Úgy volt, hogy ez lesz Allyson Floyd első filmes szerepe, de a jelenete végül nem került bele a film végső változatába.

(ps)

Egy ideig úgy tűnt, hogy a filmben szerepet kap a nigériai származású Stephanie Linus is.

(ps)

A filmben látható szereplők mind korosodnak az idővel, kivéve Angelina Jolie-t és Matt Damont.

(ps)

Robert De Niro, a rendező felkérte Philippe Vonlanthent a cambridge-i klub komornyikjának szerepére, de a karaktert végül Robert Ian Mackenzie alakíthatta a filmben.