Sziriána

elekm90   2020. 03. 12.

Nagyon jól megírt politikai thriller, Stephen Gaghan már a Traffic forgatókönyvével is bizonyította tehetségét és ez itt sincs másképp. A főbb szerepekre remekül lettek összeválogatva a színészek, nekem George Clooney és Mark Strong alakítása tetszett leginkább. 9/10

Zsombi   2016. 05. 01.

Ez egy igazán intelligens és logikus film. Nagyon jól ábrázolja azokat az erőket és hatalmakat, amik a világban működnek és sok mindent befolyásolnak. George Clooney-t alig lehet felismerni a filmben, ő egy igazán sokoldalú színész. A történet eredeti, izgalmas és van mondanivalója is. Mindenkinek ajánlom ezt a filmet.

Sniper   2015. 05. 31.

Stephen Gaghan jó munkát végzett, ez a film jól megállja a helyét. A CIA, a hadsereg és az olajtársaságok működése valóban tele van árulással és mocskossággal. Valójában ők mozgatják a politikai tényezőket is. A film jó képet fest arról, hogy mi is t... több»

Matt Damon
Jeffrey Wright
Tim Blake Nelson
Amanda Peet
Amr Waked

A Warner Bros stúdió 270. forgalmazott filmje.

George Clooney a forgatáson egy komoly gerincsérülést szenvedett, amit csak műtéttel tudtak rendbe hozni.

(ps)

George Clooney a szerep kedvéért 15 kg-ot szedett fel.

(ps)

A legjobb eredeti forgatókönyvért járó Oscar díjra jelölték, holott a filmet adaptációként reklámozták be.

(ps)

Bob Barnes feleségét Greta Scacchi játszotta volna, de végül kihagyták a karaktert a filmből.

(ps)

Bob Barnesnak az eredeti forgatókönyvben Bob Baer volt a neve.

(ps)

Michelle Monaghannek eredetileg nagy szerepe volt a filmben, de a jelenetei közül több végül nem került bele a végső változatba.