A hatalom árnyékában

A hatalom árnyékában

The Ides of March
Berto49

George Clooney

Az elnökjelölt fiatal, idealista munkatársát tőrbe csalja az ellenséges párt, azonban a kampány folyik tovább, melyben helyt kell állnia, hiszen nem kisebb a tét, mint az elnökség sorsa.

(hp)

Rendező: George Clooney
Premier (HU): 2012.01.26. | HBO Max (2022.10.06.)

2019.08.13 Berto49

Öldöklő harc az elnöki székért

Lehet, hogy George Clooney követve Ronald Reagan példáját a közeljövőben helyet követel magának elnökjelöltként az amerikai belpolitika világában? Nem lehet kizárni ezt a feltételezést, hiszen a filmes körökben már a csúcsra érkezett. Ez a rendezése pedig azt mutatja, hogy igazán otthon van az elnökválasztás témájában. Biztos kézzel, saját magát háttérbe szorítva vezényelte le a kiváló színészgárda (többek között két kedvencem, Ryan Gosling és Philip Seymour Hoffman) alakításait. Jelentős nóvumot azonban nem hozott a film, hiszen alapvető közhely, hogy a politika első helyen áll a piszkos ügyek rangsorában, a karaktergyilkosság pedig nélkülözhetetlen eleme a hatalmi játszmáknak. Ezt a témát alaposan kilúgozta például a több évadon keresztül tartó „Az elnök emberei” című TV-sorozat. Ennek ellenére ez az izgalmas politikai dráma tanulságos betekintést nyújt a témát kedvelő filmnézőknek.

2019.06.18 indingo

Jó és nézhető alkotás, de csak annak aki kedveli a politikai témájú filmeket. Milyen eszközöket alkalmaznak a kampány során, ki tud jobban blöffölni és ki tudja átverni vagy éppen zsarolni a másikat.

2018.07.02 dailyfilmsan

Ez a film a tipikus példája annak mennyire aljas és számító a politika világa. Sajnos a film a felétől kezd el érdekes lenni ha nem lettem volna elég kitartó talán el is vetem a filmet. Viszont a 41. perctől kimutatja a foga fehérjét és elkezd pörögn... Több

2019.01.14 szabomarc

Nem tudtam végignézni a filmet, meguntam az első 20-30 percben. A szereposztás pedig amúgy kiválónak tűnt első blikkre, a történettel nem sokat tudtak kezdeni.

2015.05.12 hejnekem

A cselekménye kicsit összefüggéstelen volt, de ha ezen túl lendülünk, akkor egy nagyon okos filmet látunk, ami tele van jó színészekkel. Akit érdekel az amerikai politika belső világa, vagy csak egy jó dráma annak kihagyhatatlan.

A filmhez frappáns magyar plakát készült, mely díjat érdemelne.Szerző: Berto49

George Clooney a film forgatási helyszínén, Cincinnatiben nőtt fel.Szerző: hp

Leonardo DiCaprio esélye volt Stephen Meyers szerepére. Végül mégsem ő kapta azt, azonban produkciós cége, az Appian Way révén producerként vett részt a film munkálataiban.Szerző: hp

Eredetileg Brad Pitt játszotta volna Paul Zara szerepét, végül a színészt Philip Seymour Hoffmanra cserélték.Szerző: hp

Botrány
2012