Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája

Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája

Z

A Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája című filmben egy ellenzéki egyetemi tanár egy tüntetést követően meghal. A balesetet vizsgáló bíró rájön, hogy a férfi halála nem a véletlen műve volt, hanem jól kitervelt gyilkosság, mely a kormány szintjéig és a legfelső katonai körökig… Több

Forgatókönyvíró: Jorge Semprún, Costa-Gavras, Ben Barzman
Renato Salvatori
Jean Bouise
Bernard Fresson

2017.05.20 Alphik

Nagyon ütős kis politikai krimi, amit szerintem bármikor meg lehet nézni, tetszett, hogy jól hozza a hatvanas évek hangulatát, amiért én abszolút odavagyok, így szerintem ez akár egy többször megnézhető film.

2016.08.29 hansi13

Nagyon feszültséggel teli és fordulatos sztorija van, amire én nem számítottam, szóval egész kellemes meglepetés volt a film. Kicsit gyengék az alakítások ugyan szerintem, na de annyi baj legyen.

A film összbevétele 83 305 dollár volt (imdb.com).

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listájában szerepel ez a film.Szerző: Norbi

Vaszilisz Vaszilikosz "Z" című regényének adaptációja. Politikailag igen kényes témájú, megjelenése után a szerző kénytelen volt Párizsba emigrálni. A Z ógörög nyelven azt jelenti: "Ő él!"Szerző: Berto49

A színészeknek, akik leesnek a teherautóról maguknak kellett végrehajtani a mutatványt, ugyanis nem tellett kaszkadőrre. Szerző: rbernadett

A film, Grigoris Lambrakis, görög politikus elleni merénylet körülményeit dolgozza fel.Szerző: rbernadett

Teherán
2020