Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája

Alphik   2017. 05. 20.

Nagyon ütős kis politikai krimi, amit szerintem bármikor meg lehet nézni, tetszett, hogy jól hozza a hatvanas évek hangulatát, amiért én abszolút odavagyok, így szerintem ez akár egy többször megnézhető film.

hansi13   2016. 08. 29.

Nagyon feszültséggel teli és fordulatos sztorija van, amire én nem számítottam, szóval egész kellemes meglepetés volt a film. Kicsit gyengék az alakítások ugyan szerintem, na de annyi baj legyen.

Jean-Louis Trintignant
François Périer
Renato Salvatori
Jean Bouise
Bernard Fresson

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listájában szerepel ez a film.

(Norbi)

Vaszilisz Vaszilikosz "Z" című regényének adaptációja. Politikailag igen kényes témájú, megjelenése után a szerző kénytelen volt Párizsba emigrálni. A Z ógörög nyelven azt jelenti: "Ő él!"

(Berto49 )

A színészeknek, akik leesnek a teherautóról maguknak kellett végrehajtani a mutatványt, ugyanis nem tellett kaszkadőrre.